مجله شماره صد و دوازدهم    

شنبه 21 خرداد 1390 8 رجب 1432 11 ژوئن 2011  

 

 

 

 

  فهرست                 

 

 

آنچه در این شماره می خوانید :

 

 

 

مصحف هدایت

مدیریت علوی

جمله مديريتی 

حدیث مديريتی

طنز مديريتی

حکايت مديريتی

تکنیک های موفقیت

نکات مدیریتی

مقاله مدیریتی

 ●کلید هدایت

 ●دانستنیها

مباحث فرهنگی

تست خودشناسی

پیامک

عبادت و بندگی

لينک های هفته

 

 

  مصحف هدایت             

در هر شماره از مجله، يک صفحه از قرآن کريم به همراه ترجمه و تفسير آن قرار می گيرد. التماس دعا.

براى شنيدن آيه مورد نظر بر روى شماره آيه كليك كنيد و برای مشاهده تفسير الميزان و نمونه بر روی آيه کليک کنيد

سوره: سورة النساء آيات: 176 محل نزول: مدینه
 

 

وَالْمُحْصَنَاتُ مِنَ النِّسَاء إِلاَّ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُمْ كِتَابَ اللّهِ عَلَيْكُمْ وَأُحِلَّ لَكُم مَّا وَرَاء ذَلِكُمْ أَن تَبْتَغُواْ بِأَمْوَالِكُم مُّحْصِنِينَ غَيْرَ مُسَافِحِينَ فَمَا اسْتَمْتَعْتُم بِهِ مِنْهُنَّ فَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَرِيضَةً وَلاَ جُنَاحَ عَلَيْكُمْ فِيمَا تَرَاضَيْتُم بِهِ مِن بَعْدِ الْفَرِيضَةِ إِنَّ اللّهَ كَانَ عَلِيمًا حَكِيمًا 24 وَمَن لَّمْ يَسْتَطِعْ مِنكُمْ طَوْلاً أَن يَنكِحَ الْمُحْصَنَاتِ الْمُؤْمِنَاتِ فَمِن مِّا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُم مِّن فَتَيَاتِكُمُ الْمُؤْمِنَاتِ وَاللّهُ أَعْلَمُ بِإِيمَانِكُمْ بَعْضُكُم مِّن بَعْضٍ فَانكِحُوهُنَّ بِإِذْنِ أَهْلِهِنَّ وَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ بِالْمَعْرُوفِ مُحْصَنَاتٍ غَيْرَ مُسَافِحَاتٍ وَلاَ مُتَّخِذَاتِ أَخْدَانٍ فَإِذَا أُحْصِنَّ فَإِنْ أَتَيْنَ بِفَاحِشَةٍ فَعَلَيْهِنَّ نِصْفُ مَا عَلَى الْمُحْصَنَاتِ مِنَ الْعَذَابِ ذَلِكَ لِمَنْ خَشِيَ الْعَنَتَ مِنْكُمْ وَأَن تَصْبِرُواْ خَيْرٌ لَّكُمْ وَاللّهُ غَفُورٌ رَّحِيمٌ 25 يُرِيدُ اللّهُ لِيُبَيِّنَ لَكُمْ وَيَهْدِيَكُمْ سُنَنَ الَّذِينَ مِن قَبْلِكُمْ وَيَتُوبَ عَلَيْكُمْ وَاللّهُ عَلِيمٌ حَكِيمٌ 26
ترجمه فارسی مکارم

 

و زنان شوهردار (بر شما حرام است;) مگر آنها را كه (از راه اسارت) مالك شده‏ايد; (زيرا اسارت آنها در حكم طلاق است;) اينها احكامى است كه خداوند بر شما مقرر داشته است اما زنان ديگر غير از اينها (كه گفته شد)، براى شما حلال است كه با اموال خود، آنان را اختيار كنيد; در حالى كه پاكدامن باشيد و از زنا، خوددارى نماييد و زنانى را كه متعه ( ازدواج موقت) مى‏كنيد، واجب است مهر آنها را بپردازيد و گناهى بر شما نيست در آنچه بعد از تعيين‏مهر، با يكديگر توافق كرده‏ايد (بعدا مى‏توانيد با توافق، آن را كم يا زياد كنيد) خداوند، دانا و حكيم است 24 و آنها كه توانايى ازدواج با زنان (آزاد) پاكدامن باايمان را ندارند، مى‏توانند با زنان پاكدامن از بردگان باايمانى كه در اختيار داريد ازدواج كنند -خدا به ايمان شما آگاه‏تر است; و همگى اعضاى يك پيكريد- آنها را با اجازه صاحبان آنان تزويج نماييد، و مهرشان را به خودشان بدهيد; به شرط آنكه پاكدامن باشند، نه بطور آشكار مرتكب زنا شوند، و نه دوست پنهانى بگيرند و در صورتى كه محصنه‏ باشند و مرتكب عمل منافى عفت شوند، نصف مجازات زنان آزاد را خواهند داشت اين (اجازه ازدواج با كنيزان) براى كسانى از شماست كه بترسند (از نظر غريزه جنسى) به زحمت بيفتند; و (با اين حال نيز) خوددارى (از ازدواج با آنان) براى شما بهتر است و خداوند، آمرزنده و مهربان است 25 خداوند مى‏خواهد (با اين دستورها، راه‏هاى خوشبختى و سعادت را) براى شما آشكار سازد، و به سنتهاى (صحيح) پيشينيان رهبرى كند و خداوند دانا و حكيم است 26

آیات امروز را می توانید از طریق این لینک هم مطالعه کنید

 

توضیح: هر روز می خواهیم یک صفحه از قرآن را با هم بخوانیم (به همراه معنی آن. هر روز چند دقیقه وقت می ذاریم، بعد از یه مدت می بینیم کل قرآن را ختم کرده ایم، به همین راحتی.
 
فرمایش امام صادق (علیه السلام) هم که یادمون هست: قرآن پیمان خداست بر خلق او و برای شخص مسلمان شایسته است که بر عهد خود نگاه کند و هر روز 50 آیه بخواند.
 
بیائیم فعلا حداقل با یک صفحه در روز شروع کنیم!
 
یاعلی مدد ... التماس دعا

 

 

  مدیریت علوی             

برنامه ریزی در مدیریت علوی

 

تعريف برنامه ريزى
برنامه ريزى ، مانند پلى ، زمان حال را به آينده مربوط مى كند. هر كس ‍ مى تواند با برنامه ريزى و تعيين اهداف مورد نظر و پيش بينى راه هاى دستيابى به آن ها، در جهتى صحيح حركت نموده و به موفقيت لازم دست يابد.
برنامه ريزى ، يكى از اركان اصلى سازمان ها بوده و ادامه حيات سازمان و دستيابى به نتايج مورد نظر، بدون داشتن برنامه اى مشخص ، غير ممكن مى نمايد. فقدان برنامه ريزى در سازمان با عدم توفيق سازمان و شكست آن در ماءموريت هاى محول شده ملازم است .
نويسندگان و صاحب نظران مديريت ، هر كدام تعريف خاصى از برنامه ريزى ارائه داده اند. پيتر دراكر (1) يكى از صاحب نظران بنام مديريت ، برنامه ريزى را اين گونه تعريف مى كند:
برنامه ريزى فرايند مستمرى است از تصميمات استراتژيك با در دست داشتن بهترين اطلاعات ممكن نسبت به آينده . برنامه ريزى سازماندهى منظم تلاش هاى لازم براى انجام اين تصميمات و ارزيابى و نتايج به دست آمده با انتظارات ، از طريق فرايند باز خو مى باشد. (2)
جيمز استونر (3) و ادوارد فريمن (4) دو تن ديگر از صاحب نظران مديريت نيز برنامه ريزى را چنين تعريف مى كنند:
برنامه ريزى ، فرايند تعيين اهداف و راه هاى مناسب براى به دست آوردن آن اهداف سيريل هادسن (5) معتقد است كه برنامه ريزى عبارت است از: ارائه راه هايى براى عمليات آينده كه متضمن نتايج معين با هزينه مشخص و در دوره زمانى معلوم باشد. (6)
با تحليل اين تعاريف و تعاريف ديگرى كه در مورد برنامه ريزى ارائه شده است ، مى توان دو مطلب مهم را نتيجه گرفت :
نخست آن كه ، برنامه ريزى دو ركن اصلى دارد كه عبارت است از: تعيين اهداف و پيش بينى راه هاى دستيابى به آن ها.
دوم آن كه ، در برنامه ريزى بايستى دو نكته مهم همواره مورد نظر باشد: يكى داشتن دوره زمانى مشخص و ديگر داشتن بودجه و هزينه معين .
بنابراين ، مى توان برنامه ريزى را در يك عبارت مختصر و جامع اين گونه تعريف كرد:
برنامه ريزى عبارت است از تعيين اهداف و پيش بينى راه هاى دستيابى به آن ها در دوره زمانى مشخص و با هزينه معين .


اهميت و ضرورت برنامه ريزى
برنامه ريزى به عنوان اصلى از اصول اساسى مديريت ، يكى از وظايف مهم و حياتى مديران بوده و نقش بسيار مهمى در موفقيت و پيشرفت سازمان ها، و كارآيى و اثر بخشى مديران دارد. مديران همواره تلاش مى كنند تا كارآيى و اثر بخشى خود و سازمان شان را افزايش دهند. بى ترديد تلاش آن ها بدون توجه به مساءله برنامه ريزى به نتيجه مطلوب نخواهد رسيد؛ چرا كه اگر در سازمان برنامه ريزى صورت نگيرد و برنامه هاى صحيح و دقيق طراحى نشود، بدين معناست كه اهداف سازمان و نيز راه ها و ابزار مناسب براى دستيابى به آن ها مشخص نشده است ؛ و آن گاه كه اهداف سازمان و راه هاى دستيابى به آن ها روشن و مشخص نشده باشد، اثر بخشى و كارآيى به هيچ وجه تحقق نخواهد يافت .
ضرورت برنامه ريزى قبل از دست زدن به هر كار، و اهميت ويژه آن امرى عقلانى است ؛ و روشن است كه اقدام به هر كار، بدون بررسى جوانب مختلف و برنامه ريزى براى آن ، نشان دهنده نقصان عقل و يا عدم بهره گيرى صحيح و مناسب از اين نعمت بزرگ الهى است .
امام على (ع )، عقلى بودن مساءله برنامه ريزى را مورد تاءكيد قرار داده و مى فرمايد:
لاعقل كالتدبير؛ (7) هيچ عقلى مثل تدبير نيست .
هيچ چيز مانند برنامه ريزى نشان دهنده خردمند بودن فرد نيست . امام علی (ع ) در اين سخن ، برنامه ريزى صحيح و مناسب را محكم ترين و روشن ترين دليل بر خردمندى انسان و كامل بودن عقل او دانسته و در يكى از سخنان گهربار خود، به عقلانى بودن مساءله برنامه ريزى اشاره كرده و مى فرمايد:
من العقل مجانبة التبذير و حسن التدبير ؛ (8) دورى از تبذير و برنامه ريزى خوب ، نشانه خردمندى است .
توجه نكردن به اين مساءله مهم و گوش نسپردن به نداى عقل در ضرورت برنامه ريزى قبل از آغاز هر كار، مى تواند پيامدهاى ناگوارى براى سازمان به دنبال داشته باشند؛ و اگر در كارهاى مهم و سرنوشت ساز سازمان نيز اين بى توجهى وجود داشته باشد و برنامه ريزى صورت نگيرد، ناكامى ، شكست ، و فرو پاشى سازمان غير قابل اجتناب خواهد بود.
البته بايد توجه داشت كه صرف برنامه ريزى ، مطلوب نبوده و موجب موفقيت نمى شود؛ بلكه برنامه اى مى تواند موجبات موفقيت و پيشرفت سازمان را فراهم كند كه اصولى ، منطقى و مناسب با امكانات و شرايط سازمان طراحى شده باشد.
برنامه ريزى غير اصولى و نامناسب نه تنها كمكى به ارتقا و پيشرفت سازمان نمى كند؛ بلكه مى تواند موجب شكست ، ناكامى ، و حتى فرو پاشى سازمان شود.
امير مؤمنان ، على (ع ) در تبيين اين نكته مهم مى فرمايد:
سوء التدبير، سبب التدمير؛ (9) بدى (و نامناسب بودن ) برنامه ريزى ، موجب فرو پاشى است .
همچنين آن حضرت ، سوء تدبير را سبب پيش افتادن نابودى و هلاكت دانسته و مى فرمايد:
من ساء تدبيره تعجل تدميره ؛ (10) هر كس كه تدبيرش بد باشد، نابوديش زودتر است .


آثار و فوايد برنامه ريزى
برنامه ريزى علاوه بر اين كه نقش هدايت كردن و راهنمايى را در سازمان به عهده دارد، به مديران سازمان ها اين امكان را مى دهد كه از منابع و امكانات سازمان به صورت مناسب و بهينه استفاده نمايند. برنامه ريزى مى تواند در تصميم گيرى درست ، مديران را يارى داده و با شناسايى به موقع فرصت ها، و عوامل تهديد كننده سازمان ، مديران را در استفاده صحيح از فرصت ها و مقابله به موقع در برابر تهديدها كمك كند.
 
 ------------------------------
 (1) .Drucker peter
 (2) .58:P ,practice .Theory Management ,Chandan
 (3) .Stoner James
 (4) Freeman Edward
 (5) .186:P
؛Monagement ؛Freeman .James ,Stoner
 (6) Hudson Cyril
 (7)
غررالحكم و دررالكلم ، حديث 10445
 (8)
همان ، حديث 9320
 (9)
همان ، حديث 5571
 (10)
همان ، حديث 7906.

 

  جمله مديريتی              

اندیشیدن و تعقل قبل ازعمل

 

وقتی خوشحال هستید قول ندهید.

وقتی غمگین هستید پاسخ ندهید.

وقتی عصبانی هستید تصمیم گیری نكنید.

دو بار فكر كنید. . . ،  خردمندانه عمل كنید.

Don't make promise when you are in joy.

Don't reply when you are sad.

Don't take decision when you are angry.

Think twice. . ., Act Wise.

 

 

  حدیث مديريتی             

بزرگ ترین گنج

امام علی علیه السلام فرمودند:

اَلعِلمُ کَنزٌ عَظیمٌ لایَفنی

علم گنج بزرگی است که با خرج کردن تمام نمی شود

(غرر الحکم و در الکلم)

 

  طنز مديريتی              

مراحل پروژه

 

شش مرحله هر پروژه عبارتند از:

 

(1) ذوق و شوق و جديت نشان دادن

(2) از اشتياق افتادن

(3) ترسيدن و سراسيمه عمل كردن

(4) جستجوی مقصر

(5) تنبيه بی ‌گناه

(6) پاداش‌ دادن به سهيم ‌نشدگان

 

  حکايت مديريتی            

راه حل كمبود غذا

 

از مردم دنیا سوالی پرسیده شد و نتیجه آن جالب بود.

سؤال از این قرار بود:

 

نظر خودتان را راجع به راه حل كمبود غذا در سایر كشورها صادقانه بیان كنید؟

و جالب اینکه كسی جوابی نداد.

چون در آفریقا كسی نمی دانست " غذا " یعنی  چه؟

در آسیا كسی نمی دانست " نظر" یعنی چه؟

در اروپای شرقی كسی نمی دانست " صادقانه " یعنی چه؟

در اروپای غربی كسی نمی دانست " كمبود " یعنی چه؟

و در آمریكا كسی نمی دانست " سایر كشورها " یعنی چه؟

 

  تکنیک های موفقیت         

13 عامل تضمین کننده هدف

 

 

1- تعهد

میزان تعهدی که شما به هد ف خود دارید، بسیار مهم و تعیین ‌کننده است. اگر کاملا به هدف خود دل نداده باشید، احتمالا تلاش ‌تان به شکست منجر خواهد شد.

 

2- سنجش

 باید بتوانید میزان پیشرفت خود را بسنجید. باید راهی پیدا کنید که نشان دهد آیا باید تلاش خود را بیشتر کنید یا اینکه آیا نیازی هست که روش خود را تغییر بدهید.

 

3- توانایی

 از خودتان بپرسید که آیا توانایی‌ها و مهارت‌های لازم برای رسیدن به هدف را دارید؟ اگر نه، شاید کسب آن مهارت‌ها، پیش‌نیاز هدف اصلی باشد.

 

4- تشابه

 اهداف‌تان نباید با یکدیگر در تعارض باشند. وقتی در یکی از اهداف خود پیشرفت می‌کنید، ممکن است این پیشرفت روی یکی دیگر از اهداف‌تان تاثیر بگذارد. پس لازم است که دایما آماده باشید تا شاید به بازنگری و بازنویسی بعضی از اهداف نیاز باشد.

 

5- تعادل

هدف ‌تان نباید چیزی نشدنی باشد که از همان اول کار محکوم به شکست باشید. می‌گویند مردی از غول چراغ جادو درخواست کرد که او را در برابر همه وسوسه‌ها‌ مقاوم کند. غول هم او را تبدیل به یک تکه سنگ کرد.

 

6- وفاداری

 یادداشت کردن و نوشتن هدف امری ضروری و حیاتی است وگرنه وقتی کاری فوری و ضروری رخ می‌دهد، هدف اهمیت خود را از دست می‌دهد و در درجه پایین‌تری از اولویت قرار می‌ گیرد.

 

7- تکرار

 امروز برای نزدیک‌تر شدن به هدف خود چه کار کرده‌ام؟ باید در طول روز بارها و بارها این سوال و سوالات مشابه را از خودتان بپرسید و هدف را در ذهن‌تان مرور کنید.

 

8- ضرورت

 هدف باید چیزی باشد که در زندگی شما ضروری و دارای ارزش است.

 

9- بازنگری

 باید هر از گاهی اهداف خود را بازنگری کنید. اگر برای رسیدن به هدفی، هفته‌ها و ماه‌ها است که کاری انجام نداده‌اید، شاید اصلا آن هدف اهمیت زیادی در زندگی‌تان ندارد. در واقع، شاید اصلا هدف نیست. پس دوباره به فهرست اهداف خود مراجعه کنید و آن را بازنویسی کنید.

 

10- پاداش

 پیشرفت‌های خود را یادداشت کنید و آنها را بسنجید. با خودتان مهربان باشید. برای بیشتر کردن انگیزه به خودتان پاداش بدهید. جشن کوچکی برپا کنید.

 

11- فرآیند  زمان ‌بر

از یاد نبرید که هدف‌گذاری یک فرآیند پیوسته و زمان‌بر است، نه یک تصمیم آنی.

 

12- لذت

سعی کنید از لحظه‌لحظه‌ای که برای رسیدن به هدف خود سپری می‌کنید، لذت ببرید.

 

13- استقامت

رسیدن به هدف نیاز به زمان دارد. باید میزان ثابتی نیرو برای رسیدن به هدف خود صرف کنید. زود خسته نشوید.

 

منبع : www.salamat.com

 

  نکات مدیریتی             

سی نکته در باب مدیریت تغییر

 

 

1- كلیه تغییراتی را كه مد نظر دارید یادداشت و برای ایجاد آنها برنامه‌ریزی كنید.
2-
اگر احساس می‌كنید كه در برابر تغییر مقاوم هستید،‌ در جستجوی علت آن باشید.
3-
در جستجوی افراد پذیرای تغییر باشید و با آنها هم‌پیمان شوید.
4-
قبل از تبعیت از خط مشی دیگران كمی فكر كنید.

شناخت علل تغییر
برای كنار آمدن با سرعت روز افزون تغییرات، در درجه اول باید علل زیربنایی آنها شناسایی شوند.
برخی از تغییرات مشخص در ساختار داخلی سازمان‌ها و بازارهای خارج از آنها زاییده تغییرات گسترده در جامعه، اقتصاد یا تكنولوژی هستند.
5-
در برابر شرایط عدم اطمینان واكنش مثبت نشان دهید و از تغییر اجتناب كنید.
6-
كنجكاوی را در خود پرورش دهید تصور كنید كه همیشه باید مطلع‌ترین فرد باشید.
7-
از تكنولوژی اطلاعات جدید نهراسید و با تسلط بر آن سعی كنید بهره‌برداری لازم را به عمل آورید.
8-
به خاطر داشته باشید كه تكنولوژی به سرعت و روز به روز در حال تغییر است.

شناسایی منابع تغییر
تغییر ممكن است از جهات مختلف نشات بگیرد. از جانب مافوق یا زیردستان درون سازمان، از خارج از سازمان و یا در اثر ابتكار فردی سعی كنید از كلیه منابع اجتماعی تغییر آگاه شوید و از هر كجا كه نشات گرفته است، پذیرای آن باشید.
9-
صرف‌نظر از منبع تغییر، از كلیه نوآوری‌ها در جهت ایجاد آن استقبال كنید.
10-
در برابر تغییرات خارج از سازمان، همواره واكنش مثبت نشان دهید.
11-
زیردستان را به ارایه ایده‌های جدید در جهت ایجاد تغییر تشویق كنید.

طبقه ‌بندی انواع تغییر
به طور كلی می‌توان تغییرات را به دو دسته تدریجی و بنیادی تقسیم كرد. هر یك از این دو نوع تغییر به انواع مختلف و تركیبات گوناگون تقسیم می‌شوند. شناخت نوع تغییری كه با آن سر و كار دارید به شما كمك می‌كند كه راحت‌تر و به شیوه اثربخش‌تر به آن دست پیدا كنید.
علاوه بر این، با شناخت نوع تغییر بهتر می‌توانید واكنش دیگران نسبت به تغییر مورد نظر را تعبیر و تفسیر كنید.
12-
اثرات تركیبی ناشی از انواع مختلف تغییر را مد نظر قرار دهید.
13-
هنگام تجزیه و تحلیل تغییر به بسترهای كوتاه مدت و بلند مدت توجه كنید.
14-
از بحران‌ها، تجربه كسب كنید و مطالب مفیدی بیاموزید تا بتوانید از بروز مجدد آنها جلوگیری كنید.
15-
هدف خود را بر كسب برابری یا پیشی گرفتن از بهترین الگویی كه می‌شناسید متمركز كنید.
16-
برای برنده شدن سعی كنید با رقبا متفاوت و از آنها بهتر باشید.

تمركز بر اهداف
اگر مدیران هدف خود را ندانند، نمی‌توانند برای رسیدن به آن تغییر كنند. اگر آنها ندانند در حال حاضر كجا هستند، نمی‌توانند مسیر درست را آغاز كنند و این نقاط ابتدایی و انتهایی را به عنوان اولیه قدم در شناسایی موارد نیازمند تغییر معین كنید.
17-
نقاط قوت و ضعف سازمان
خود را به شیوه‌ای واقع‌بینانه مورد ارزیابی قرار دهید.
18-
برای بیان دورنمای كاری خود از یك یا دو جمله كوتاه استفاده كنید.
19-
همیشه سعی كنید فرهنگ‌ سازمانی را از طریق افراد تغییر دهید و نه برعكس.

تشخیص تقاضا برای تغییر
موفقیت شما در گرو راضی كردن مشتریان است. مشتریان ناراضی به سایر عرضه‌كنندگان كالا و خدمات مراجعه می‌كنند و كاركنان ناراضی (كه در واقع همان مشتریان داخلی شما هستند) یا درست كار نمی‌كنند یا سازمان را ترك می‌كنند، نیازهای این دو گروه از مشتریان را مورد بررسی قرار دهید و سعی كنید تغییرات لازم جهت ارضای این نیازها را به عمل آورید.
20-
سعی كنید هم نیاز كاركنان و هم نیاز مشتریان را برآورده سازید.
21-
به مشتریانی كه شكایت می‌كنند احترام بگذارید. آنها به شما می‌گویند كه چه چیزهایی را باید تغییر دهید.
22-
فراموش نكنید كه كیفیت یك محصول به كیفیت فرآیند تولید آن بستگی دارد.
23-
از مقیاس‌های عینی به دست آمده از پاسخ‌های مشتریان بهره‌برداری كنید.

انتخاب تغییرات ضروری
برنامه‌های تغییر برای استمرار و دوام باید جامعیت كامل داشته باشند با وجود این، مراقب باشید كه با معرفی تغییرات خاص متعدد باعث پریشان خاطری افراد نشوید : چند اولویت مهم را مشخص كنید كه تغییر در آنها بیشترین تاثیر را به دنبال خواهد داشت و فقط بر روی همان موارد تاكید كنید.
24-
زمینه‌های اصلی تغییر را اولویت‌بندی و سپس توجه خود را به طور كامل و گسترده متوجه آنها كنید.
25-
هدف از هرگونه تغییرات برنامه‌ریزی شده را برای خود كاملاً روشن كنید.
26-
تلاش خود را فقط بر روی چند فرآیند مهم متمركز كنید.
27-
برای ایجاد تغییر، یك برنامه روان و منسجم تدوین كنید.

ارزیابی پیچیدگی
برای برنامه‌ریزی و مدیریت اثر بخش تغییر، لازم است كه برآورد واقع‌بینانه‌ای از میزان پیچیدگی آن داشته باشید و بدانید كه این تغییر بر چه كسانی تاثیر مستقیم و غیرمستقیم خواهد داشت. سپس باید مولفه‌های مختلف را به نحوی روشن و كارآمد تقسیم، كمی‌سازی و سازمان‌دهی كنید.
28-
در مورد هر تغییر از خود بپرسید كه چه تاثیری بر افراد درگیر در آن خواهد داشت.
29-
ابتدا تغییرات پیشنهادی را در مقیاسی كوچك‌تر آزمایش كنید.
30-
اگر توجیه كردن تغییر نیازمند استدلال‌های پیچیده است، از آن دست بكشید.

 

 

  مقاله مدیریتی             

مديريت تعارض در سازمان

ليلی فهيم

مقدمه
تعارض پدیده‌ای است که آثار مثبت و منفی روی عملکرد افراد و سازمان‌ها دارد. استفاده صحیح و مؤثر از تعارض موجب بهبود عملکرد و ارتقای سطح سلامتی سازمان می‌گردد و استفاده غیر مؤثر از آن موجب کاهش عملکرد و ایجاد کشمکش و تشنج در سازمان می‌شود. تعارض امروز به عنوان یکی از مهمترین مهارت‌های مدیریت به شمار می‌آید. توانایی برخورد با تعارض و اداره آن، در موفقیت مدیران سازمان‌ها نقش ارزنده‌ای دارد. اگر تعارض‌ها سازنده باشند، موجب بروز افکار نو و خلاق می‌شوند و زمینه تغییر و نوآوری و تحول سازنده را در سازمان فراهم می‌سازند و در نهایت به مدیریت کمک می ‌کنند تا به اهداف سازمانی خویش نائل آید.
در گذشته یك فرضیه عمومی مطرح بود كه تعارض را به عنوان یك نیروی ویرانگر تلقی می كرد و مدیریت سازمان باید با واكنشهای منفی خود آن را از بین می برد. اما پیشرفتهای جدید در علوم رفتاری نشان داد كه تعارض پیامد منطقی و بدیهی هر سازمانی است چرا كه افراد مختلفی كه در سازمانها مشغول به فعالیت هستند، هركدام دارای ویژگی های شخصیتی، اجتماعی و فرهنگی خاصی هستند كه بروز تعارض را در سازمانها اجتناب ناپذیر كرده است.اما نكته اساسی اینجاست كه بتوانیم تعارضات سازمانی را بااستفاده از روندهای خلاق به نحو مطلوب كنترل كنیم تا بتواند تغییرات مثبت در سازمان به وجود بیاورد، كیفیت تصمیم گیریها را بهبود ببخشد، افكار و نظریات جدید را در سازمانها مطرح كند، رضایت شغلی را افزایش دهد و خلاصه موجب خلاقیت و نوآوری در سازمان شود. بنابراین، مدیریت سازمان باید اولاً نسبت به تعارضهای موجود در سازمان حساس باشد و همیشه سطح بهینه ای از آن را مدنظر داشته باشد ثانیاً سعی كند تا این تعارض ها را برروی اهداف متمركز سازد

مفهوم تعارض
در فرهنگ لغات فارسی، تعارض به معنای متعرض و مزاحم یکدیگر شدن، باهم خلاف کردن و اختلاف داشتن معنی شده است. رابینز در تعریفی می‌گوید: تعارض فرآیندی است که در آن، شخص الف به طور عمدی می‌کوشد تا به گونه‌ای بازدارنده سبب ناکامی شخص در رسیدن به علایق و اهدافش گردد.
تعریف تعارض سازمانی :عدم توافق بین افراد یا گروه ها در داخل سازمان که از نیاز به شراکت در منابع محدود یا درگیر شدن در فعالیت های به هم وابسته یا از تفاوت در وضعیت ، آرمان ها و فرهنگ ها سرچشمه می گیرد.

جایگاه تعارض در مدیریت
وجود نظرات مختلف و سپس ناسازگاری یا ضد و نقیض بودن آن نظریات منجر به ایجاد تعارض میشود. درك نظرات مختلف به مدیران كمك می كند تا شیوه مناسبی را برای حل تعارض انتخاب كنند. سه نظریه متفاوت در مورد تعارض در سازمان ها وجود دارد.

نظریه سنتی
بر اساس این نظریه، هیچ تضادی در سازمان وجود ندارد. چون سازمان را یك مجموعه هماهنگ و منسجم می داند كه برای یك منظور مشترك به وجود آمده است. از این رو از كاركنان زیر دست هیچ انتظار اعتراض به تصمیمات مدیریت نمی رفت و اگر چنین می شد، آن را یك ضد ارزش تلقی می كردند و خود به خود از سیستم خارج می شد.در این نظریه، تعارض یك عنصر بد و ناخوشایند است و همیشه اثر منفی روی سازمان دارد. تعارض را با واژه هایی چون ویران سازی، تعدد، تخریب و بی نظمی مترادف می داند و چون زیان آور هستند، لذا باید از آنها دوری جست و در نتیجه مدیر سازمان مسئولیت دارد سازمان را از شر تعارض برهاند. این نحوه نگرش به مسئله تعارض از سال ۱۹۰۰ تا نیمه دوم دهه ۱۹۴۰ بوده است.

نظریه روابط انسانی
این نظریه تعارض را یك پدیده طبیعی و غیرقابل اجتناب در همه سازمان ها می داند كه با موجودیت آن در سازمان موافق است. همچنین طرفداران مكتب مزبور عقیده دارند كه تعارض را نمی توان حذف یا از بین برد، حتی در موارد زیادی تعارض به نفع سازمان است و عملكرد را بهبود می بخشد. نظریه روابط انسانی از آخرین سالهای دهه ۱۹۴۰ تا نیمه دوم دهه ۱۹۷۰ رواج داشت.

نظریه تعامل
در حال حاضر تئوری تعارض حول محور دیدگاهی می چرخد كه، آن را مكتب تعامل می نامند. اگرچه از دیدگاه روابط انسانی باید تعارض را پذیرفت ولی در مكتب تعامل بدین سبب پدیده تعارض مورد تأیید قرار می گیرند كه یك گروه هماهنگ ، آرام و بی دغدغه، مستعد این است كه به فطرت انسانی خویش برگردد، یعنی احساس خود را از دست بدهد، تنبلی و سستی پیشه كند و در برابر پدیده تغییر، تحول و نوآوری هیچ واكنشی از خود نشان ندهد.
نقش اصلی این شیوه تفكر درباره تعارض این است كه این پدیده مدیران سازمان ها را وادار می كند كه در حفظ سطحی معینی از تعارض بكوشند و مقدار تعارض را تا حدی نگه دارند كه سازمان را زنده، با تحرك، خلاق و منتقد به خود نگه دارد.


تقسیم بندی تعارضات سازمانی

۱- تعارض بر حسب طرف های تعارض
نوعی از دسته بندی تعارض، بر اساس طرف های تعارض در سازمان می باشد. بر این اساس شش نوع تعارض در سازمان ها مشاهده می شود:
-
تعارض درون فردی
-
تعارض میان افراد
-
تعارض درون گروهی
-
تعارض میان گروهی
-
تعارض میان سازمانها
-
تعارض میان اشخاص و گروه ها

۲- تعارض سازنده در برابر تعارض مخرب
یك شكل دیگری از تعارض كه در میان اشكال مختلف تعارض از عمومیت بیشتری برخوردار است خود به دو دسته تقسیم می شوند: تعارض سازنده در برابر تعارض مخرب. نظریه تعاملی بر این فرض استوار نیست كه همه تعارض ها خوب هستند، بلكه بعضی از آنها از هدف های سازمانی پشتیبانی می كنند، كه به این نوع تعارضات، تعارض سازنده می گویند و برخی دیگر مانع تحقق اهداف سازمانی می شوند و حالت غیرسازنده ای دارند كه به این نوع از تعارضات، تعارض مخرب می گویند.
هیچ سطحی از تعارض نمی تواند در همه شرایط قابل قبول یا مردود باشد. امكان دارد یك نوع یا یك مقدار از تعارض در یك شرایط موجب افزایش سلامتی و تحقق هدف های سازمانی شود كه در آن حالت تعارض سازنده است.ولی ممكن است در سازمان دیگری یا در همین سازمان و در زمان دیگری بسیار مخرب باشد. ملاك تشخیص تعارض سازنده یا مخرب، عملكرد سازمان است.
با به كارگیری مفهوم مدیریت تعارض، ماهیت و كاربرد تعارض در سازمان بیش از پیش روشن می شود كه:
مدیریت تعارض از یك سو به معنی به حداقل رساندن قدرت تخریبی تعارض است و از سوی دیگر تعارض را به صورت یك پدیده اثربخش، خلاق، سازنده و سودمند مبدل می سازد.در موارد زیر تعارض می تواند سازنده باشد:
هنگامی كه بتواند كیفیت تصمیمات را بهبود بخشد، زمانی كه موجب ابتكار عمل و نوآوری و خلاقیت شود، هنگامی كه مایه كنجكاوی و تشدید علاقه اعضای گروه به یكدیگر گردد و در نهایت هنگامی كه بتواند جو و محیط سیستم داوری و پدیده تحول را تقویت كند.

ارزیابی منشأ تعارضات سازمانی
منشأ تعارض را ارزیابی كنید. تعارض ها خود به خود به وجود نمی آیند، بلكه عواملی سبب آنها شده است. برای این كه بهتر بتواند شیوه برخورد با تعارض را انتخاب كنید، نخست باید بدانید كه منشأ بروز تعارض چه بوده است. به بیان دیگر لازم است منشأ و منبع تعارض را تعیین كنید.
استیفن رابینز بر اساس یافته های تحقیق، دلایل بروز تعارض را به سه دسته كاملاً مجزا تقسیم كرده است:
اختلاف های شخصی(تفاوت های فردی)
اختلاف های ساختاری
اختلاف های ارتباطی
الف- اولین منشأ تعارض، تفاوت های فردی یا اختلاف های شخصی است. تعارض می تواند ناشی از خصوصیات رفتاری، اخلاقی و نظام های مورد ارزش افراد باشد. عواملی از قبیل: تحصیلات، سابقه كار، تجربه و آموزش، هر فرد را به صورت یك شخصیت بی همتا با مجموعه ارزش های ویژه، از دیگری متمایز می سازد. عدم درك این خصوصیات یا به عبارت بهتر عدم درك این تفاوت های فردی اگر موجب تعارض گردد و نگرش های منفی را ایجاد كند، ممكن است عده ای را از سوی دیگران به عنوان افرادی غیر قابل اعتماد، عجیب، ریاكار و فرصت طلب به حساب آورد و همین دیدگاه موجب كشمكش و تعارض می شود.
ب- اختلاف های ساختاری موجب عدم انسجام و یكپارچگی میان واحدهای سازمان می شود و زمانی به وجود می آید كه روی اهداف سازمانی، شقوق تصمیم گیری، معیارهای عملكرد، تخصیص منابع، قوانین و مقررات و روش ها و رویه ها، توافق وجود نداشته باشد. اینها باعث بروز تعارض در سازمان می شوند. به عنوان مثال، اگر سازمانی هدف های ناسازگاری را انتخاب كند. كاركنان نمی دانند در كدام جهت یا هدف گام بردارند.
ج- اختلاف های ارتباطی، عدم توافق هایی هستند كه از پیچیدگی های علم معانی، عدم درك پیام و اختلاف در مجاری ارتباطی ناشی شده است. معمولاً تعارض های درون فردی ناشی از ضعف ارتباط است ولی تعارض های بین فردی و درون گروهی ناشی از تفاوت در انتظارات نقش سازمانی، شخصیت و نظام ارزشی یا عوامل مشابه است كه دلیل آن فزونی ارتباطات است، كه ممكن است این ارتباطات، رابطه ای مؤثر و صمیمی نباشد.

مدیریت تعارض
از انتخاب هایتان آگاهی داشته باشید!
مدیر از چه ابزار یا فنونی برای حل تعارض استفاده كند؟ و زمانی كه تعارض زیاد است چگونه می تواند آن را كاهش دهد؟ مدیران ضرورتاً راه حل های ذیل را می توانند داشته باشند:
استراتژی اجتناب
تقویت مشتركات كاركنان
استفاده از قدرت(اجبار)
به كارگیری استراتژی سازش(نرم)
به وجود آوردن زمینه مشاركت
مصالحه
تدوین و طراحی دستورالعمل های وحدت آفرین
گذشت(ایثار)
توزیع عادلانه امكانات سازمانی
تغییر فلسفه ارزیابی عملكرد
گردش شغلی
اعتماد و احترام متقابل
استفاده از نظام پیشنهادات
شفاف كردن ارتباطات سازمانی
تغییر روابط سازمانی
(
و بالاخره) آموزش كاركنان
استراتژی ایجاد تعارض سازنده در سازمان
فرهنگ سازمانی را تغییر دهید
اولین گام در انگیزش تعارض(یا ایجاد تعارض سازنده)، انتقال این پیام به زیردستان است كه تعارض در سازمان جایگاه قانونی دارد و مورد حمایت قرار می گیرد اگر این فرهنگ ایجاد شود كه افراد می توانند عقاید و نظرات مخالف وضع را بدون ترس و وحشت ابراز كنند. مدیریت سازمان می تواند، افكار جدید را شناسایی و در تصمیم گیری های خود به كار برد. چنین فرهنگی باعث بروز افكار جدید و خلاقیت ها و در نتیجه نوآوری می شود.این فرهنگ را می توان از طریق ترفیعات، افزایش حقوق، پاداش ها و دیگر مكانیزم های مثبت، تقویت و توسعه داد.
از افراد بیرون از سازمان استفاده كنید
یكی دیگر از راهكارهای ایجاد تعارض سازنده در سازمان یا قسمتی از آن، استفاده از افراد بیرون از سازمان است كه سوابق، تجارب، ارزش ها و رفتارهایشان و یا روش مدیریتی شان با افراد داخل سازمان فرق دارد. ولیكن خیلی از شركت ها و سازمان ها از این روش بیشتر برای پر كردن پست های خالی مدیریت استفاده می كنند.

سازمان را مورد تجدید نظر قرار دهید
همان گونه كه قبلاً اشاره شد، متغیرهای ساختاری مانند؛ اهداف، قوانین و مقررات، روش ها، رویه ها و بخشنامه ها و... یكی از منابع تعارض به شمار می روند. بنابر این منطقی است كه مدیران، ساختار را به عنوان ابزاری برای انگیزش تعارض مورد توجه دقیق تر قرار دهند.
تصمیم گیری متمركز، تعیین گروه های شغلی، افزایش رسمی سازی، افزایش تعداد قسمت های بین واحدها و از این قبیل، تمامی ابزارهای ساختاری هستند كه غالباً وضع موجود را آشفته و سطوح تعارض را افزایش می دهد.

-------------------------------------------------------
منابع و مأخذ
-
ادیزس، ایساك(۱۳۷۳). دوره عمر سازمان(چاپ اول)، ترجمه كاوه محمد سیروس، تهران: نشر اشراقیه
-
بزاز جزایری، سید احمد. مهارت های مدیریت تعارض، مجله تدبیر، شماره ۸۶.
-
جی هیكس، هربرت و گولت، سی ری،(۱۳۶۸). تئوری های سازمان و مدیریت ترجمه گوئل كهن. تهران: انتشارات اطلاعات.
-
دفت، ریچارد.(۱۳۷۴). تئوریهای سازمان و طراحی ساختار تهران: شركت چاپ و نشر بازرگانی.
-
رابینز استیفن(۱۳۶۹) مبانی رفتار سازمانی(چاپ اول)، ترجمه قاسم كبیری. تهران: انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی.
-
رابینز، استیفن(۱۳۶۹). مدیریت رفتار سازمانی(رفتار گروهی)، جلد دوم(چاپ اول)، ترجمه علی پارسائیان و سید محمد اعرابی. تهران: مؤسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی.
-
سلطانی، ایرج. نقش روابط انسانی در افزایش بهره وری سازمان های صنعتی. مجله مدیریت دولتی. شماره های ۲۹ و ۳۰.
-
سلطانی، ایرج(۱۳۷۷). تعارض فردی در سازمان. مجله تدبیر، شماره ۸۳.
-
كوزان، كمیل.(۱۳۷۱). تأثیرات فرهنگ بر شیوه اداری تعارض های درون پرسنلی، ترجمه محمد جواد حضوری. مجله دانش مدیریت. شماره ۱۸.
-
مشبكی، اصغر.(۱۳۷۷). مدیریت رفتار سازمانی(تحلیل كاربردی، ارزشی از رفتار انسانی). (چاپ اول)، تهران: انتشارات ترمه.
-
میركمالی، سید محمد. (۱۳۷۱). مدیریت تعارض. مجله دانش مدیریت. شماره ۱۹.

 

  کلید هدایت               

صبر

 

کلام حق

وَاصْبِرُواْ إِنَّ اللّهَ مَعَ الصَّابِرِینَ. (انفال: 46)

و شکیبا باشید؛ که خداوند با شکیبایان است.

... وَبَشِّرِ الصَّابِرِینَ الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِیبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیْهِ رَاجِعونَ أُولَـئِکَ عَلَیْهِمْ صَلَوَاتٌ مِّن رَّبِّهِمْ وَرَحْمَةٌ وَأُولَـئِکَ هُمُ الْمُهْتَدُونَ. (بقره: 155 ـ 157)

... و شکیبایان را نوید بخش، همان کسانی که چون بدیشان مصیبتی رسد، می‌گویند: اِنالله و اناالیه راجعون (ما از آن خداوندیم و به سوی او باز می‌گردیم). بر آنان از پروردگارشان آمرزش‌ها و بخشایشی است و آنانند که ره‌یافته‌اند.

 

اختران عصمت و ولایت

حضرت رسول

صبر، گنجی از گنج‌های بهشت است. (گنج حکمت، ص 337)

از کمیاب ‌ترین چیزهایی که به شما داده شده، صبر و یقین است. (حسین جناتی شاهرودی، آرام‌بخش دل داغ ‌دیدگان، قم، نشر روح، 1380، ص 103)

 

حضرت امیر

صبر دو گونه است: صبر در مصیبت که نیکو و زیباست و نیکوتر از آن صبر و خودداری از چیزی است که خدای عزّوجلّ آن را بر تو حرام کرده است. (اصول کافی، ج 3، ص 143)

با اراده‌های آهنین و صبر، غم‌هایی را که بر تو وارد می‌شوند، دور افکن. نفس خود را به شکیبایی عادت ده؛ که شکیبایی، اخلاقی نیکوست. و نفس را در ترس‌ها و اندوه‌های دنیا که به تو رسیده است، به مشقت افکن. (علی صحت، جهادالنفس وسایل الشیعه، تهران، نشر ناس، 1364، ص 131) 

 

امام باقر

بهشت در میان ناگواری‌ها و شکیبایی‌هاست. پس هر که در دنیا برناگواری‌ها صبر کند، به بهشت رود. (اصول کافی، ج 3، ص 143)

 

امام صادق

صبر نسبت به ایمان مانند سر است نسبت به تن که چون سر برود، تن هم برود. همچنین اگر صبر برود ، ایمان هم می‌رود. (همان، ص 140)

 

قند پارسی

صبر کن حافظ به سختی روز و شب          عــاقـبـت روزی بـیــابـی کــــــام را

                           (حافظ)

 

ساقی بیا که هاتف غیبم به مژده گفت          با درد صبر کن، که دوا می ‌فرستمت

                  (حافظ شیرازی)

 

گفت ای نور حق و دفع حرج                            معنــی الصبــر، مفتــاح الفــرج

                   (مثنوی معنوی)

 

گفت پیغامبر خداش ایمان نداد                           هر که را صبری نباشد در نهاد

           (مثنوی معنوی)

 

حدیث دیگران

خضر نبی: هرکس مقام و منزلت صبر را بشناسد، هرگز راضی نمی‌شود که در مقدمات و موجبات صبر، توقف و کوتاهی ورزد و خود را آماده نسازد.

الکساندر دوما : چکیده‌ دانش‌های آدمی دو کلمه است: صبر و امیدواری.

 

ضرب‌المثل

صبر، بالاترین هنر است. (مثل اسپانیولی)

ارزش مرد به صبر اوست. (مثل انگلیسی)

 

Patience is a virtue.

صبر، فضیلت است.

 

All things come to those who wait.

همه‌ چیزها به آنان که انتظار می‌کشند (شکیبایان)، روی می‌کنند.

 

گر نکته ‌دان عشقی، بشنو تو این حکایت

رفت لقمان سوی داوود صفا                  دید کو می‌کرد ز آهن، حلقه‌ها

جمله را با همدگر در می‌فکند                ز آهن پولاد آن شاه بلند

صنعت زراد، او کم دیده بود                 در عجب می‌ماند، وسواسش فزود

کاین چه شاید بود واپرسم از او             که چه می‌سازی ز حلقه تو به تو

باز با خود گفت صبر اولی‌تر است         صبر تا مقصود زوتر رهبر است

چون نپرسی، زودتر کشفت شود            مرغ صبر از جمله پران‌تر بود

ور بپرسی، دیرتر حاصل شود              سهل از بی‌صبریت مشکل شود

چونک لقمان تن بزد هم در زمان          شد تمام از صنعت داوود، آن

پس زره سازید و در پوشید او              پیش لقمان کریم صبرخو

گفت: این نیکو لباس است ای فتی          در مصاف و جنگ، دفع زخم را

گفت لقمان: صبر هم نیکودمی است        که پناه و دافع هر جا غمی است

صبر را با حق قرین کرد ای فلان          آخر والعصر را آگه بخوان

صد هزاران کیمیا حق آفرید                 کیمیایی همچو صبر، آدم ندید

 (مثنوی معنوی، ص 413)

 

 

دانستنیها                          

چگونه و چه وقت میوه بخوریم؟

 تهیه و تنظیم : امیرعباس آصف نژاد

 

آیا می دانستید : نوشیدن آب سرد بعد از غذا = سرطان

 

بدون شک سلامتی، بزرگ ترین موهبت الهی است که خداوند بزرگ به انسان اعطا نموده است و بدون تردید سبک و راه و روش زندگی انسان در کمیت و کیفیت سلامت جسمی و چگونگی استفاده از این موهبت بزرگ نقش به سزایی ایفا می کند.  

 مطالبی را که در ادامه ملاحظه می فرمائید شاید کمی طولانی باشد؛ اما نکات ذکر شده در آن برای شما بسیار مفید فایده و رعایت نکات آن در سلامت تان بسیار موثر خواهد بود، لذا خواهشمندیم با دقت و حوصله به مطالعه آن بپردازید تا شاید بوسیله آن بتوانیم به تعدادی از عادات (بد) غذا خوردن خود پی ببریم  و در راه اصلاح آن همت گماریم تا بدنی سالم داشته باشیم و بتوانیم حداکثر استفاده را از مواد غذایی مورد استفاده مان ببریم.

 

چون این متن از زبان انگلیسی به فارسی برگردانده شده است، ابتدا متن انگیسی و سپس ترجمه فارسی آن به دنبال خواهد آمد. 


We all think eating fruits means just buying fruits,

cutting it and just popping it into our mouths.

It's not as easy as you think.

It's important to know how and when to eat.

همه ما فکر می کنیم که خوردن میوه یعنی خرید میوه، پوست کندنش و فقط گذاشتنش توی دهان

به این سادگی که فکر می کنید نیست

بسیار مهم است که بدانیم چگونه و چه وقت باید میوه بخوریم؟  

What is the correct way of eating fruits?

راه صحیح خوردن میوه ها چیست؟ 

 

IT MEANS NOT EATING FRUITS AFTER YOUR MEALS! * FRUITS SHOULD BE EATEN ON AN EMPTY STOMACH.

 

این است که میوه ها را بعد از مصرف غذا نخورید

میوه ها باید زمانی خورده شوند که معده خالی است 

If you eat fruit like that, it will play a major role to detoxify your system,

supplying you with a great deal of energy for

weight loss and other life activities. 

اگر میوه ها را به آن صورت بخورید، نقش مهمی در مسموم کردن سیستم بدنتان خواهند داشت

بدنتان را با مقدار زیادی انرژی تامین میکنند که این انرژی به جای مفید بودن باعث از دست دادن وزن و کاهش قدرت برای انجام دیگر فعالیت های زندگی می شود.


FRUIT IS THE MOST IMPORTANT FOOD.

Let's say you eat two slices of bread and then a slice of fruit.The slice of fruit is ready to go straight through the stomach into the intestines,

but it is prevented from doing so.

میوه مهم ترین خوراک هاست

برای مثال درنظر بگیرید که دو تکه نان و یک تکه میوه خورده اید

تکه میوه آماده است که مستقیما وارد معده تان و روده تان شود

اما به دلیل آن دو تکه نان، از ورود سریع آن به معده جلوگیری می شود.   

In the meantime the whole meal rots and ferments

and turns to acid. The minute the fruit comes into

contact with the food in the stomach and digestive juices,

the entire mass of food begins to spoil....

در این بین همه غذا فاسد شده، تخمیر میشود و به اسید تبدیل میشود

به محض اینکه درون معده، میوه با غذا و آنزیمهای گوارشی 

تماس پیدا میکند، همه حجم غذا شروع به ازبین رفتن و فاسد شدن می کند  


So please eat your fruits on an empty stomach or

before your meals! You have heard people complaining  every time I eat watermelon I burp,

when I eat durian my stomach bloats up,

when I eat a banana I feel like running to the toilet, etc  actually all this will not arise if you eat the fruit on an empty stomach. The fruit mixes with the putrefying other food and produces gas and hence you will bloat!

 

پس لطفا میوه های خود را زمانی مصرف کنید که معده تان خالی است

و یا قبل از خوردن وعده های غذاییتان میل کنید

شما بارها شنیده اید که بسیاری شکایت میکنند که هر زمان که هنوانه میخورم، غذا بالا می آید، و یا هر زمان که میوه درخت قهوه سودانی را می خورم معده ام نفخ میکند، زمانی که موز میخورم همش حس اینکه باید فورا به دستشویی بروم را دارم و غیره- در حقیقیت همه اینها اتفاق نخواهند افتاد اگر میوه را زمانی بخورید که معده تان خالی است. میوه ها با غذای فاسد شده ترکیب میشوند

و گاز تولید میکنند و درنتیجه شما بالا می آورید

   Graying hair, balding, nervous outburst, and dark circles under the eyes all these will NOT happen

if you take fruits on an empty stomach.

سفیدی مو، تاس شدن، عصبانیت و گودی های سیاه زیر چشم،

همه شان اتفاق نخواهند افتاد اگر با معده خالی میوه میل کنید  

There is no such thing as some fruits, like orange

and lemon are acidic, because all fruits become

alkaline in our body, according to Dr. Herbert Shelton

who did research on this matter. If you have mastered the correct way of eating fruits, you have the Secret of beauty, longevity, health, energy, happiness and normal weight.

 

با توجه به تحقیقات دکتر هربرت شلتون، بایستی بدانیم که چنین موضوعی صحیح نیست که بعضی از میوه ها مانند پرتقال، نارنج و لیمو خودشان اسیدی هستند. چرا که همه میوه ها در بدن قلیایی می شوند.

اگر شما روش صحیح میوه خوردن را کاملا بیاموزید شما به راز زیبایی، عمر طولانی، سلامت، انرژی، شادابی و وزن طبیعی دست پیدا خواهید کرد،    
 

When you need to drink fruit juice - drink only fresh fruit juice, NOT from the cans.

Don't even drink juice that has been heated up.

Don't eat cooked fruits because you don't get the nutrients

at all. You only get to taste.

Cooking destroys all the vitamins.

زمانی که نیاز دارید که آب میوه بنوشید- فقط آب میوه تازه بنوشید نه آب میوه کنسروها. حتی آب میوه هایی که بسیار سفت هستند را ننوشید

میوه های پخته شده را نخورید چرا که هرگز ماده مغذی میوه ها را دریافت نخواهید کرد تنها مزه شان را دریافت می کند.

 

پختن، تمام ویتامین ها را از بین می برد   

 

But eating a whole fruit is better than drinking the juice.

If you should drink the juice, drink it mouthful by mouthful slowly, because you must let it mix with your saliva

before swallowing it. You can go on a 3-day fruit fast to cleanse your body. Just eat fruits and drink fruit juice throughout the 3 days and you will be surprised

when your friends tell you how radiant you look!

اما به هرحال خوردن میوه کامل بهتر از نوشیدن آب آن است

اگر باید آب میوه بنوشید طوری بنوشید که دهانتان پر شود و آن را آرام آرام غورت دهید

چرا که باید اجازه دهید که آب میوه با بزاق دهانتان قبل از غورت دادن آن کاملا ترکیب شود

می توانید برای پاکسازی بدنتان 3 روز روزه ی میوه بگیرید. به مدت 3 روز فقط میوه بخورید

و در آخر متعجب می شوید از اینکه دوستانتان به شما میگویند که چقدر پوستتان درخشان و صاف شده است  

 

KIWI: Tiny but mighty.

This is a good source of potassium, magnesium,

vitamin E & fiber.

Its vitamin C content is twice that of an orange.

کیوی: میوه کوچک اما بسیار مقوی

این میوه منبع خوبی از پتاسیم، منیزیم، ویتامین ای و فیبر است

حجم ویتامین سی این میوه دوبرابر حجم ویتامین سی پرتقال است   

 

APPLE: An apple a day keeps the doctor away?

Although

an apple has a low vitamin C content, it has antioxidants

& flavonoids which enhances the activity of vitamin C thereby helping to lower the risks of colon cancer,

heart attack & stroke. 

سیب: روزانه خوردن یک سیب، دکتر را از شما دور می کند

اگرچه سیب مقدار کمی ویتامین سی دارد، اما دارای آنتی اکسیدانها و فلاونهاست (ماده شیمیایی بیرنگ و متبلورکه هر دوی اینها فعالیت ویتامین سی در بدن را زیاد کرده و تسهیل می بخشند و درنتیجه ریسک مبتلا شدن به سرطان روده، حملات قلبی و سکته کاهش پیدا می کند    
 

STRAWBERRY: Protective Fruit.

Strawberries have the highest total antioxidant power

among major fruits & protect the body from cancer-

causing, blood vessel-clogging free radicals.

توت فرنگی: میوه محافظ

توت فرنگی بالاترین قدرت اکسیدانها را در میان اکثر میوه ها دارد

و از بدن در برابر ابتلا به سرطان، گرفتگی رگها و رادیکالهای آزاد محافظت می کند.  

 

ORANGE : Sweetest medicine.

Taking 2-4 oranges a day may help keep colds away,

lower cholesterol, prevent & dissolve kidney stones

as well as lessens the risk of colon cancer.

پرتقال: دارویی شیرین

مصرف روزانه 2 تا 4 عدد پرتقال جلوی سرماخوردگی را میگیرد 

کلسترول را کم میکند

از ایجاد سنگ در بدن جلوگیری کرده و یا سنگهای موجود در بدن را

از بین میبرد و همچنین ریسک ابتلا به سرطان روده را کاهش می دهد

                                      
WATERMELON: Coolest thirst quencher.

Composed of 92% water, it is also packed with a giant dose

 of glutathione, which helps boost our immune system.

They are also a key source of lycopene the cancer

fighting oxidant. Other nutrients found in watermelon

are vitamin C & Potassium.

هندوانه: بهترین تسکین دهنده تشنگی

از 92% آب تشکیل شده است

همچنین حاوی بالاترین دوز گلاتاتیون است که به بالارفتن سیستم دفاعی بدن کمک میکند

همچنین آنها اصلی ترین منبع لیکوپین هستند که اکسیدانی برای مبارزه با سرطان است

  دیگر مواد مغذی موجود در هندوانه ویتامین سی و پتاسیم هستند
 

PAPAYA: Top awards for vitamin C.

They are the clear winners for their high vitamin C content.. 

It is rich in carotene; this is good for your eyes.

عنبه (انبه): نشان بالاترین برای ویتامین سی

آنها بهترین برندگان برای داشتن بالاترین میزان ویتامین سی هستند

این میوه سرشار از کاروتین است که حاوی ویتامین آ بوده

و برای چشم ها مفید می باشند

 

Drinking Cold water after a meal = Cancer!

Can u believe this??

It is nice to have a cup of cold drink after a meal.

However, the cold water will solidify the oily stuff that

you have just consumed. It will slow down the digestion... Once this 'sludge' reacts with the acid, it will break down

and be absorbed by the intestine faster than the solid food.

It will line the intestine. Very soon, this will turn into fats

and lead to cancer.

It is best to drink hot soup or warm water after a meal. 

 

نوشیدن آب سرد بعد از غذا = سرطان

می توانید باور کنید؟

شاید نوشیدن یک لیوان آب سرد بعد از غذا، بسیار لذت بخش است

اما آب سرد مواد روغنی که در آن لحظه مصرف کرده اید را سفت میکند

روند هضم غذا را کند میکند

زمانی که این رسوبها با اسید واکنش نشان میدهند و شکسته میشوند

و سریعتر از غذاهای جامد، توسط روده جذب میشوند

بسیار سریع این امر موجب چاقی و سپس سرطان میشود

بهتر این است که بعد از غذا، سوپ گرم و یا آب ولرم مصرف کنید   

  
A serious note about heart attacks

متنی مهم در مورد حملات قلبی

 HEART ATTACK PROCEDURE': (THIS IS NOT A JOKE!) 

مراحل حملات قلبی (این یک شوخی نیست)

women should know that not every heart attack symptom

 is going to be the left arm hurting.

Be aware of intense pain in the jaw line.

You may never have the first chest pain during the course

of a heart attack. Nausea and intense sweating are also common symptoms. Sixty percent of people who have

a heart attack while they are asleep do not wake up.

Pain in the jaw can wake you from a sound sleep.

Let's be careful and be aware. The more we know

the better chance we could survive.

 

خانم ها باید بدانند که تنها نشانه حمله قلبی، احساس درد در

بازوی چپ نمی باشد

به درد شدید در ناحیه فک و آرواره بسیار توجه کنید

هرگز اولین درد در ناحیه قفسه سینه را در هنگام حمله قلبی نخواهید داشت

حالت تهوع و عرق کردن شدید از نشانه های معمول است

تقریبا60 درصد مردم که دچار حمله قلبی در خواب شدند

دیگر هرگز بیدار نشدند

درد آرواره ممکن است شما را از خوابی آرام بیدار کند

بهتر است مراقب باشید و آگاه

هرچقدر بیشتر بدانیم، شانس بیشتری برای نجات یافتن داریم.

می توانید آموخته های فوق را با دوستان دیگرتان نیز در میان بگذارید. 

 

 

  مباحث فرهنگی            

27 خرداد، روز جهانی بیابان زدایی گرامی باد

تهیه و تنظیم : امیر عباس آصف نژاد

 

روزجهانی بیابان زدایی

همه ساله در چنین روزی 17 ژوئن به عنوان روزجهانی بیابان زدایی درکشورهای مختلف گرامی داشته می شود. درکشورایران منابع طبیعی تجدید شونده 2/83 درصد خاک کشوررا شامل می شوند . به عقیده کارشناسان، شناسایی وحفاظت ازمنابع آب وخاک وذخایر ژنتیکی گیاهی و جانوری ، بالا بردن غنای حیاتی خاکها ، اصلاح نظام بهره برداری از منابع طبیعی، گسترش تحقیقات کاربردی و فن آوریهای زیست محیطی ، ایجاد عزم ملی برای احیای منابع طبیعی تجدید شونده  و توسعه پوشش گیاهی می تواند در جهت توسعه  منابع طبیعی و بیابان زدایی  گام هایی مهم تلقی شوند .تا کنون  نزدیک به 700 هزار هکتار در کشور جنگلکاری شده است که عملکرد سال 81 حدود 63 هزار هکتار بوده است.

 

ماده (١) دبیرخانه كنوانسیون بیابان زدائی سازمان ملل : UNCCD

بیابان زدایی مساله ای جهانی بوده و تنها به مناطق جغرافیایی خاص محدود نمی باشد. در عین حال جمهوری اسلامی ایران فعالانه با كشورهای متاثر از این فرآیند و آژانسهای علاقمند به همكاریهای دو جانبه، همكاری نموده است. این خود نشان دهنده تعهدات ایران در زمینه های  مذكور و نیز در زمینه ائتلاف جهانی علیه فروسائی زیست محیطی بالاخص بیابانزدایی می باشد. برخی از فعالیتهای بین المللی در این زمینه كه توسط  جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است، شامل برگزاری كنفرانسهای بین المللی، میزبانی جلسات منطقه ای در راستای همكاری با اسكاپ (ESCAP)، برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد (UNEP)، فائو (‌سازمان خواروبار و كشاورزی ملل متحد (FAO)، همكاری سه جانبه (ایران، كمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد(UNHCR) و صندوق بین المللی توسعه كشاورزی (IFAD) می باشد.

توسعه پایدار كنوانسیون فصل جدیدی را در بیابانزدایی و ستیز با آن می گشاید اما این تازه ابتدای راه است. كشورها به طور اخص در حال تجدید نظر و بررسی برنامه های اجرایی هستند. مضاف بر آن توجه دولتها به مسائلی نظیر رشد و افزایش آگاهی، افزایش میزان تحصیلات و برنامه های آموزشی در كشورهای در حال توسعه و توسعه یافته معطوف است. جهت پیشروی بیابانها تنها هنگامی معكوس می گردد كه تغییرات شگرف در گرایشها و رفتار های محلی و بین المللی پدید آید. این تغییرات قدم به قدم ما را به بكار گیری پایدار زمین و امنیت غذایی برای جمعیت در حال رشد جهان رهنمون می سازد. به این ترتیب بیابانزدایی به معنای واقعی تنها بخشی از هدفی به مراتب عظیم تر است و آن عبارتست  از توسعه پایدار كشورهای متاثر از خشكسالی و پیشروی بیابانها.

 

در تقدیر بیابان

خدیجه پنجی

در خاطراتی فراموش شده سیال در ذهن زمین، بی کرانگی برهوتی جریان دارد که صبورانه بر جای ایستاده و سال هاست حضور باران را انتظار می کشد.

در چارسوی باور این خاک تفتیده چیزی نیست، جز تشنگی و سکوت؛ سکوتی وهم انگیز که در ذهن خاک جاری است.

حتی رویای آب هم سالیان سکوتش را نمی آشوبد!

بیابان در بیابان است که برهنگی اش را غریبانه فریاد می کشد.

بیابان است که سینه خیز و ناتوان، پیکر خشک و تفتیده اش را بر زمین می کشد؛ به امید یافتن راه گریزی، تکه خاکی؛ آخر تنها هرم نفس های آفتاب، هم صحبت خلوت و تنهایی اش شده است؛ یا شاید گاه گاهی، عبور نسیمی شتابان که پابه پای بوته خاری از گونه رنگ پریده اش می گذرد!

خاک، سال هاست که خنکای چشمه را حسرت به دل مانده است تا اندکی حتی چند جرعه، لب های ترک خورده اش را به طعم خوش آب میهمان کند. خاک، سال هاست گوش سپرده به سکوت؛ به این امید که شاید صدای درختی را بشنود که ریشه می دواند در ذره ذره وجودش!

تکه خاکی بر جای مانده از گذشته های دور، هم چنان عریان بر پهنه جغرافیا.

در تکرر تقدیر بیابان، روزهایی درآمد و رفت اند که می سوزند و می سوزانند؛ و شب هایی که سرمای استخوان سوزش، تازیانه ای است بر گرده برهنه این خاک مظلوم! نه مسافری که طنین گام هایش، آرامش بخش خلوت و تنهایی اش شود، نه همنشینی که پای سفره درد و دلش بنشیند؛ این سرنوشت همیشه بیابان است که همچنان تنگی اش را له له می زند و سینه خیز، بر بستر زمین، پیش می رود؛ شاید راه به جایی برد.

بیابان، همیشه خواب می بیند و رویاهایش همیشه یک جور است: یک روز صبح که از خواب بیدار می شود، بوته های گَوَن، جای خود را به خوشه های طلایی گندم، یا به قامت بلند افراها، یا به یاس های خوش بو داده باشند. آرزوی دوری نیست؛ اگر همت دستانی باشد و جادوی اندیشه ای تا غبار فراموشی بتکاند از شانه های بستر خاک و شیار به شیار، بذر برکت بپا شد به زخم های ترک خورده دیرسالش و به زلالی جویباری میهمان کند؛ ذره ذره تن سوخته اش را.

کجاست دستانی که سرنوشت برهنگی بیابان را بپوشاند با سبزی جنگل ها. 

بیابان ایستاده است و دور دست خود را می نگرد. افسوس از عریانی این خاک پهناور، وقتی می تواند ترانه رویش بخواند!

 

جرعه ای محبت به برهوت

ابراهیم قبله آرباطان

تن شسته در حرارت خاک و چقدر استوار ایستاده است این برهوت!

با تن پوشی از آتش و لبانی ترک خورده از تلاوت همیشگی آفتاب، همچنان ایستاده است؛ با شن ماسه هایی که در هوای جاری، دور می گیرند. و در گلوی خشکیده بیابان آرام می شوند.

... و تو، در وسعت تن سوز آفتاب می ایستی و آرزوی جرعه ای آب و تکه ای سایه می کنی!

می ایستی و دست های سبز درختی را آرزو می کنی که حرارت جانفرسا را از چهره ات بزداید.

خاک، چکیده رحمت باری تعالی بر وسعت هستی است و بیابان، مظلوم ترین خاک هاست.

بیابان در بیابان، دست همتی باید تا شیار شیار، زلال دریاها را در جان تشنه برهوت جاری کرد!

می توان دستی از آستین همت بیرون آورد و به تن خسته ای، زندگی هدیه کرد!

خاک، خاک است؛ هر چند بیابان باشد، اگر چه تشنه ترین خاک باشد.

سرو را دوست دارد؛ بوته را هم. هر شروع، بهار را انتظار می کشد؛ چنانکه زمزمه زلال آب ها و ترانه دلنشین پرنده ها را هم. آرزوی پهناوری دارد به اندازه یک جو همت.

می شود ذره ذره لوت و کویر و هر خاک تشنه ای را باغستانی آفرید به وسعت یک بهار.

می شود کاری کرد که کویر هم میوه برویاند و سایه سار گنجشکانی باشد که داغ تن سوز را دوام نمی آورند.

می شود در وسعت مجاور جاده های لُخت بیابان، درخت رویاند تا با نسیمی و زمزمه هزاری از عابران پذیرایی کرد؛ اگر مردان وطن را دغدغه بهاری به وسعت یک ایل باشد.

می توان آنقدر خوب بود که به این باور بلند رسید که خاک های تشنه هم می توانند سهم کوچکی در مهربانی های ما داشته باشند.

 

زیبایی ها و توانایی های بیابان

غلامرضا گلی زواره

طلوع و غروب خورشید در پهنه گسترده بیابان، نه تنها جلوه ای از ذات بی مثال خداست، نشانه هایی از قدرت و عظمت حضرت حق تعالی به شمار می آید؛ زیرا در بیابان به دلیل کمبود رطوبت موجود در جوّ و ناچیز بودن آلودگی های آب و هوایی، آفتابْ زیبایی و درخشندگی خاصی دارد. در شب های بیابان به دلیل شفاف بودن هوا، ستارگان درخشان شکوه زیادی را از خویش به نمایش می گذارند. وجود این شرایط و نیز سکوت حاکم بر چنین مناطقی، موردپسند کسانی است که می خواهند به پژوهش بپردازند یا درصدد هستند اوقات فراغت خود را به دور از سر و صدای شهری و دود کارخانه ها و ماشین ها و ترافیک های شدید بگذرانند و جلوه های جذاب طبیعت را مشاهده کنند.

 

استفاده از بیابان

به دلیل وزش بادهای نسبتا شدید و مداوم در نواحی گرم و خشک، با تأسیس نیروگاه های بادی می توان در این نواحی، برق زیادی تولید کرد. همچنین با ایجاد نیروگاه های خورشیدی می توان از تابش خورشید و طولانی و شدید بودن مدت آفتاب برای تولید برق بهره برد. از آن جا که بیابان کمتر مورد تصرف انسان ها قرار گرفته و محیطی دست نخورده است، فضای مناسبی برای بررسی های جغرافیایی و مطالعات علمی به شمار می آید. در نقاط خشک دنیا، ذخایر معدنی فراوان و باارزشی چون نفت، گاز، طلا، آهن، الماس و نمک های گوناگون چون نیترات و گچ یافت می شود. این مواد در دنیای صنعت امروز کاربرد فراوانی دارند. استخراج نفت در نواحی بیابانی، موجب رونق اقتصاد کشورهای واقع در نقاط بیابانی شده است. بیابان برای مطالعات و تحقیقات نجومی و صنایع هوا ـ فضا موقعیت مناسبی را فراهم می آورد. افزون بر آن، چون بیشتر این مناطق کم جمعیت و گسترده هستند، برای آن دسته از فعالیت هایی که به مکان های خلوت نیاز دارند، بسیار مناسب است؛ مانند: آموزش ها و مانورهای نظامی، آزمایش های هسته ای، دفن زباله های خطرناک الکترونیکی، اتمی و شیمیایی، مسابقات اتومبیل رانی و تأسیس انبارهای بزرگ تجهیزات و استقرار صنایع استراتژیک.

 

ویژگی نواحی بیابانی

به بخشی از سطح زمین که با شکل رویش گیاهان، خشکی هوا، وزش بادهای شدید و بارندگی کم، ولی تبخیر فراوان روبه روست، بیابان می گویند. درجه حرارت در این نقاط در روز، ماه، فصل و سال نوسان شدیدی دارد. تپه های ماسه ای که محصول حرکت باد است، از مهم ترین گونه های طبیعی چنین مناطقی به شمار می آید.

 

بیابان زایی چیست؟

بیابان زایی؛ یعنی تخریب زمین ها در مناطق خشک، نیمه خشک و نیمه مرطوب تحت تأثیر عوامل اقلیمی و انسانی. این تخریب می تواند سبب از بین رفتن پوشش گیاهی و پیدایش شرایط بیابانی شود و بر گسترش و قلمرو بیابان ها بیفزاید. البته نواحی تبدیل شده به بیابان، توان قابل ملاحظه ای دارند و می توان آنها را با مدیریت منظم، برنامه ریزی اصولی و هدایت شده و حفاظت آب، بازسازی کرد. 

چنین مناطقی در سطح کره زمین وسعتی برابر 21 میلیون کیلومتر مربع دارد که حدود بیست درصد خشکی ها را در برمی گیرد. گرم ترین آنها صحرای افریقای شمالی و سردترین آنها صحرای گوبی مغولستان است. در جهان سیزده بیابان وجود دارد و دشت کویر و دشت لوت ایران، از مهم ترین بیابان های جهان به شمار می روند.

 

تفاوت کویر با بیابان

واژه کویر، واژه ای خاک شناسی است. این کلمه در منابع بین المللی مساوی بیابان نمک یا شوره زار است. اگرچه بیابان و کویر دارای شباهت های فیزیکی و نزدیکی مکانی است، ولی این دو مفهوم معادل یکدیگر نیست. کویر یک پدیده فیزیولوژیکی خاک است که الزاما با نوعی از آب و هوا یا اقلیم ارتباط ندارد و امکان پیدایش آن در نواحی نیمه مرطوب، نیمه خشک، مداری و مدیترانه ای وجود دارد. برای تشکیل کویر چهار شرط لازم است: 1. زمین های پست؛ 2. خاک نرم و ریزدانه؛ 3. سطح ایستادگی بالا و نوسان شدید فصلی آن؛ 4. وجود املاح و سازنده های تبخیری شور و غیرشور.

به طور کلی می توان این معیارها را برای نواحی بیابانی ذکر کرد: 1. بارش کم و نامنظم، ساعات آفتابی زیاد، رطوبت نسبی اندک، تبخیر و تعرق قابل توجه؛ 2. تنوع گیاهی و جانوری محدود؛ 3. ارتفاع از سطح دریا کم و فاصله قابل توجه از دریاهای آزاد؛ 4. غلبه املاح نمکی و گچی در خاک های بیابان و شوری شدید زمین ها.

 

علت بیابان زایی

عوامل طبیعی و جغرافیایی چون گرمای شدید، نوسان های جوّی، خشک سالی، فرسایش آبی و بادی، تبخیر و شوری آب و خاک، قلیایی شدن زمین و تخریب مکانیکی و زیستی می توانند بیابان را گسترش دهند. انسان ها نیز می توانند در این محورها پدیده بیابان زایی را تشدید کنند: 1. چرای بی رویه و عدم تعادل دام و مرتع؛ 2. بهره برداری غیراصولی و چرای گوسفندان در جنگل ها و تبدیل زمین های جنگلی به زراعت؛ 3. عملیات نادرست کشاورزی و استفاده از این زمین ها بدون توجه به قابلیت آنها؛ 4. تبدیل زمین های زراعی و مراتع به اراضی مسکونی، صنعتی و جاده سازی؛ 5. استفاده بی رویه از منابع سفره های آب های زیرزمینی؛ 6. کم توجهی به مشارکت مردمی در امر حفاظت، اصلاح و احیای پوشش گیاهی؛ 7. استفاده از ماشین آلات سنگین برای استخراج معادن؛ 8. آبیاری زمین با آب شور یا دادن کود شیمیایی شور به زمین و از بین بردن گیاهان با آتش زدن آنها.

 

بیابان زایی در ایران

بیش از 150 کشور با مشکل گسترش نواحی بیابانی روبه رو هستند و حدود 250 میلیون نفر از مردم به طور مستقیم با این پدیده دست به گریبانند. حدود نود درصد قلمرو ایران نیز در معرض بیابان زایی قرار دارد. در ایران سه حوزه مشخص از عرصه های بیابانیِ دشت لوت، دشت کویر و بیابان های مسیله در معرض خطر بیابان زایی هستند.

سالانه یک درصد مراتع به بیابان تبدیل می شود و حدود 5/6 میلیون هکتار از مناطق بیابانی ایران با این بحران روبه رو هستند. از این میزان، 1/2 میلیون هکتار که غالبا در خراسان، سیستان و بلوچستان، یزد، اصفهان، کرمان، هرمزگان و بوشهر قرار دارد، وضع ناگوارتری دارند. نوزده میلیون هکتار از عرصه های بیابانی نیز در چهارده استان تحت تأثیر فرسایش بادی قرار گرفته است.

 

عوارض بیابان زایی

کاهش پوشش گیاهی، عدم دسترسی به منابع آب مورد نیاز حتی برای نوشیدن و امور بهداشتی دام ها، قحطی و خشک سالی به همراه آوارگی، بی خانمانی، تهی دستی و فروپاشی نظام های معیشتی و ساختارهای فرهنگی ـ اجتماعی، از نتایج زیان بار بیابان زایی است.

 بیابان زایی پدیده ای است که بسیار خزنده عمل می کند و می تواند شرایطی را به وجود آورد که از ابتدا چندان مورد توجه نیست. نتایج بیابان زایی همیشه به صورت ثابت و یکنواخت آشکار نمی شود، بلکه پی آمدهای مختلفی در مناطق گوناگون دارد. از بین رفتن برخی گونه های گیاهی، شور، قلیایی و حتی باتلاقی شدن خاک، کاسته شدن از نفوذپذیری خاک و تقلیل امکان ذخیره سازی آب در خاک، افت سطح آب های زیرزمینی و افزایش احتمال وقوع سیلاب ها، از شمار این نتایج خطرناک است.

 

بیابان زدایی

به مجموعه کارهایی که درچارچوب طرح های جامع توسعه در مناطق خشک، نیمه خشک و نیمه مرطوب صورت می گیرد و مبتنی بر اصول پایدار است، بیابان زدایی می گویند. این عمل شامل سه محور است:

 

1. بازدارنده؛ مشتمل بر برنامه های آگاهی بخشی، ترویجی، تشویقی و تنبیهی؛

2. اصلاحی؛ شامل اصلاح روش های شخم زدن، بهبود شیوه های آبیاری و روش های تناوب زراعی و آیش، اصلاح روش های کودپاشی و چگونگی دامداری در مراتع؛

3. احیایی؛ مشتمل بر بذرپاشی، بذرکاری، تولید نهال، نهال کاری، احداث بادشکن، مراقبت، آبیاری و حفاظت.

 

بیابان زدایی در ایران

فعالیت های بیابان زدایی در ایران، از سال 1344 تاکنون حدود دو میلیون هکتار جنگل های دست کاشتی است که در چهار استان کشور پراکنده است. نقش عمده این پوشش گیاهی عبارت است از حفاظت از روستاها، شهرها و زمین های بایر، حفظ راه های ارتباطی از یورش شن های روان، مراقبت از تأسیسات اقتصادی، صنعتی و نظامی، کاهش آلودگی هوا، تأمین علوفه و تولید چوب در حد مجاز.

 

بیابان زدایی و جلوگیری از بیابان زایی

پیشروی بیابانها، فروسائی زمین در نواحی خشك، نیمه خشك و مناطق نیمه مرطوب  را دربرمی گیرد و عوامل دخیل در پیدایش آن در وهله اول فعالیتهای انسانی و تغییرات آب و هوا می باشد. شایان ذكر است كه پیشروی بیابانها به مفهوم توسعه بیابانهای از پیش موجود نیست. این فرآیند در حقیقت به این دلیل رخ می دهد كه اكوسیستمهای نواحی خشك كه بیش از یك سوم كره زمین را در بر می گیرند شدیداً  در معرض استفاده بیش از حد و عدم بهره برداری صحیح از زمین قرار دارند. فقر، عدم ثبات سیاسی، جنگل زدایی و تخریب جنگلها، چرای بیش از حد دامها و روشهای نامناسب و نادرست آبیاری همگی می تواند به كاهش میزان حاصلخیزی زمین بیانجامد. پیشروی و توسعه بیابانها  زندگی بیش از 250 میلیون نفر را در سراسر جهان مستقیماً تحت تاثیر قرار  داده و در عین حال زندگی قریب یك میلیون نفر را در بیش از صد كشور به مخاطره می اندازد، مردمی كه اكثراً در فقیرترین، محرومترین و ضعیف ترین كشورها به لحاظ مسائل سیاسی به سر می برند.

 

راه حل بد یع و مبتكرانه

بیابان زدایی به منظور تضمین حاصلخیزی دراز مدت در مناطق مسكونی نواحی مربوطه، ضروری است. متاسفانه  تلاشهایی كه در همین  راستا در گذشته صورت پذیرفته همگی به شكست انجامیده و معضل فروسائی زمین در سراسر نقاط دنیا رو به وخامت گذارده است. به دنبال نیاز به یافتن راهكاری تازه و نو، دولتهای 170 كشور جهان، در ماه مارس سال 2002 میلادی به كنوانسیون  بیابانزدایی سازمان ملل متحد پیوسته اند.

هدف از انعقاد این كنوانسیون ارتقاء اقدامات موثر از طریق  برنامه های محلی مبتكرانه و نیز همكاریهای حمایتی بین المللی است. به موجب این كنوانسیون  هرگونه تلاش در جهت محافظت از زمینهای مناطق خشك در دراز مدت انجام خواهد گرفت  چرا كه عوامل دخیل در پیدایش این فرآیند، متعدد و در عین حال بسیار پیچیده می باشد و پهنه گسترده ای را در بر می گیرد كه مسائلی  نظیر  الگوهای تجارت جهانی و روشهای ناپایدار مدیریت اراضی را در خود جای داده است. در این راستا تغییراتی بس شگرف و به معنای واقعی كلمه چه در سطح محلی و چه در سطح بین المللی می بایست صورت پذیرد.

 

 برنامه های ملّی

كشورهایی كه كمابیش با مساله پیشروی بیابانها دست به گریبانند، در حال اجرای كنوانسیون  از طریق توسعه  و اجرای برنامه هایی در مقیاسات ملی، بین منطقه ای و منطقه ای می باشند. معیارهایی در خصوص تدارك و آماده سازی این برنامه ها در پیوست شماره پنج كنوانسیون پیرامون اجرای برنامه های منطقه ای به تفصیل ذكر  گردیده است و  آفریقا (كه به دلیل شدیدتر بودن پیشروی بیابانها در درجه اول اهمیت قرار دارد)، آسیا، آمریكای لاتین و حوزه دریای كارائیب، شمال دریای مدیترانه و قسمتهای مركزی و شرقی اروپا را در برمی گیرد. براساس تجارب  پیشین، ضرورت وجود حكومت مردم سالار و دموكراتیك در كنوانسیون مطرح شده است. این خود به مفهوم شركت اقشار مردم در فعالیتهای مربوطه و ایجاد محیطی خود جوش در زمینه مشاركتهای مردمی می باشد بدین صورت كه بومیان هر كدام از نواحی فوق الذكر این امكان را بیابند تا در محافظت زمین از فروسایی سهیم شوند. البته شایان ذكر است كه به موجب  برنامه هایی از این دست مسئولیت از حكومتها سلب نمی گردد. برخی از تغییرات نظیر سیستمهای اجاره زمین، تقویت زنان، كشاورزان، چوپانها تنها از عهده  دولتها ساخته است. در ضمن دولتها می بایست به موسسات غیر انتفاعی اجازه دهند در زمینه تدارك و آمادگی  برنامه های  اجرایی  نقشی مهم را ایفا نمایند. 

برخلاف تمامی تلاشهای گذشته، برنامه های اجرایی می بایست با سایر خط مشی های ملی در راستای توسعه پایدار هماهنگ و یكپارچه و با هرگونه تغییرات و شرایط محیطی ساز گار باشد.

 

 توافقنامه های شراكتی

برنامه های اجرایی كنوانسیون با شور و مشورت در بین كشورهایی كه به نوعی متاثر از  مساله  پیشروی بیابانها هستند،افراد خیر و سازمانهای بین دولتی و غیر دولتی صورت می گیرد.این روند باعث ارتقاء میزان هماهنگی و نیز توسعه شبكه ای از حمایتها و یاریها در جایی می شود كه بیشترین تاثیر را خواهد گذارد. از دیگر مزایای چنین برنامه هایی بوجود آمدن توافقنامه های شراكتی خواهد بود كه در آنها چه، میزان مشاركت  كشورهای متاثر، چه میزان مشاركت  كشور های امداد رسان و نیز مشاركت سازمانهای بین المللی لحاظ خواهد شد.

انتظار آن می رود كه كشورهای توسعه  یافته، سرمایه گذاری بنیادی برای برنامه های اجرایی را تقویت نموده میزان دسترسی به فناوریهای مناسب، دانش، و مهارتها را ارتقاء بخشند. نیاز به هماهنگی در بین موسسات و افراد امداد رسان و مؤّسّسات و افراد نیازمند بسیار مورد تاكید قرار گرفته است زیرا فعالیتهای گوناگون در هر برنامه نیازمند تكمیل و گسترش دو جانبه است.

 

 توسعه پایدار

كنوانسیون فصل جدیدی را در بیابانزدایی و ستیز با آن می گشاید اما این تازه ابتدای راه است. كشورها به طور اخص در حال تجدید نظر و بررسی برنامه های اجرایی هستند. مضاف بر آن توجه دولتها به مسائلی نظیر رشد و افزایش آگاهی، افزایش میزان تحصیلات و برنامه های آموزشی در كشورهای در حال توسعه و توسعه یافته معطوف است.

 جهت پیشروی بیابانها تنها هنگامی معكوس می گردد كه تغییرات شگرف در گرایشها و رفتار های محلی و بین المللی پدید آید. این تغییرات قدم به قدم ما را به بكار گیری پایدار زمین و امنیت غذایی برای جمعیت در حال رشد جهان رهنمون می سازد.

به این ترتیب بیابان زدایی به معنای واقعی تنها بخشی از هدفی به مراتب عظیمتر است و آن عبارتست  از توسعه پایدار كشورهای متاثر از خشكسالی و پیشروی بیابانها.

 

 تجارب ایران در امر بیابان زدایی 

 فلات مركزی ایران یكی از معروفترین مناطق خشك جهان محسوب می شود. این كشور با مساحت 165 میلیون كیلو مترمربع در جنوب غربی آسیا و در نوار خشك جهان قرار گرفته است. 80% از كل سرزمین ایران  از آب و هوای خشك و نیمه خشك برخورداراست و به این ترتیب در معرض خطر فرآیند  پیشروی بیابانها قرار  دارد.   

میانگین سالانه ریزش باران در بیابانهای ایران كمتر از 50 میلیمتر می باشد این در حالیست كه همین میزان در مورد كل كشور به 320 میلیمتر در سال بالغ می شود. بیابانها و مناطق بیابانی بر روی هم 34 میلیون هكتار از اراضی ایران را به خود اختصاص می دهند و 12 میلیون هكتار نیز ماسه ای بوده و یا از شن و ریگ روان پوشیده شده است.

علیرغم اینكه عوامل زیست محیطی، تغییرات آب و هوایی و كمبود بارش كافی  نقشی به سزا در فروسایی زمین و پیشروی بیابانها دارند، در برخی از موارد فعالیتهای انسانی را نیز باید در زمره این گروه  قرار داد. فرآیندهای  فروسایی زمین و  پیشروی بیابانها در ایران در دهه های اخیر به دلیل عوامل ذیل تسریع گردیده است:  

الف. جمعیت ایران در ظرف 20 سال گذشته دو برابر شده است. در همین راستا نیاز به محصولات كشاورزی و فرآورده های روستایی مردم را مجبور به استفاده از زمین نموده است تابدون توجه به پتانسیل و میزان حاصلخیزی جنگلها ومراتع  آنها را به زمینهای زراعی تبدیل نمایند.

ب. چرای بیش از حد دامها در مراتع و استفاده بی رویه از این مناطق بسیار شایع است .   

پ. استفاده بی رویه از چوب درختان و گیاهان برای مصارف خانگی نظیر پخت و پز و سیستم حرارتی منازل به همراه استفا ده بی رویه از منابع آبی راه را بیشتر به سوی فروسائی زمین فراهم می نماید.

ت. آوارگان به دلیل برطرف كردن نیازهای خود در زمینه های تامین سوخت، كشاورزی و پرورش گیاهان در  فروسایی حدود 2/1 میلیون هكتار از منابع طبیعی سهیم بوده اند.

 

خط مشی ها و برنامه های دولت جمهوری اسلامی  ایران در احیا و گسترش منابع طبیعی قابل بازیافت با توجه ویژه نسبت به كنترل پیشروی بیابانها به شرح ذیل می باشد:‌ 

١.  بكارگیری رسانه های ارتباط جمعی و سایر رسانه ها به منظور افزایش آگاهی عموم پیرامون اهمیت منابع طبیعی قابل بازیافت و خطرات ناشی از پیشروی بیابانها. 

٢.  تسریع روند توسعه اقتصادی ـ اجتماعی در مناطق روستایی به منظور جلوگیری از مهاجرت  كشاورزان و  دامداران به شهرهای بزرگ و مراكز شهری. 

٣. حفاظت از محیط زیست و برقراری ثبات در آن.

٤.  احیا و بازیافت زمینهای فروسائی شده. 

۵. توسعه صنعتی با بكارگیری فناوری  سازگار با محیط زیست .

٦. سیاستهای فعال در زمینه جمعیت شناختی كه موجب كاهش میزان آهنگ رشد از17/3 % به 7/2 %  گردیده است .  

٧.  تثبیت ریگهای روان به منظور كاهش تاثیرات منفی بر زمینهای زراعی، مناطق مسكونی، مناطق سوق الجیشی، جاده ها و سایر تاسیسات زیر بنایی كه از نظر اقتصادی ارزشمند تلقی می شوند.

٨. تشویق مشاركتهای مردمی در مراحل تصمیم گیری و اجرای برنامه ها ی مربوطه.

 

 حركت شن های روان به منزله نوعی از  پیشروی بیابانها تلقی می شود كه خطری بزرگ را متوجه ایران می نماید. خسارات ناشی از پیشروی ریگهای روان  هر ساله رو به تزاید گذارده  است.  نخستین اقدام جدی در زمینه كنترل ریگهای روان در سال 1965 میلادی (برابر  با  سال 1344 هجری شمسی) در مورد 100 هكتار از اراضی به مورد اجرا گذارده شد. امروزه چنین تلاشهایی آنقدر به لحاظ دامنه و ابعاد  توسعه یافته است كه پروژه های تثبیت ریگهای روان و برنامه های بیابانزدایی سالانه حدود یك میلیون هكتار از اراضی را در بر می گیرد.

اقدامات مبتكرانه در خصوص تثبیت شنها و ریگها ی روان  شامل مراحل و روشهای بیولوژیكی، مكانیكی و شیمیایی است و فعالیتهایی نظیر كاشت نهال، بذر افشانی محصور  سازی  اراضی و استفاده از نفت خام به منظور محافظت از ریشه های گیاهان  را در بر میگیرد. تاكنون بیش  از 4 میلیون هكتار از مناطق بیابانی و بایر ایران  احیا شده اند. در این ارتباط یكی از عمده ترین این تلاشها برنامه اجرایی ملی است كه در سال 1992 آغاز گردید. دست اندركاران این برنامه در نظر دارند تثبیت ریگهای روان و بیابانزدایی  10 میلیون هكتار از اراضی  فروسایی شده را عملی سازند. فعالیتهای ایرانیان در مدت 28 سال در زمینه تثبیت شن و ریگ روان و بیابانزدایی مجموعه ارزشمندی از تجارب و تخصصهای تكنیكی را به دست می دهد.

بیابان زدایی مساله ای جهانی بوده و تنها به مناطق جغرافیایی خاص محدود نمی  باشد. در عین حال جمهوری اسلامی ایران فعالانه با كشورهای متاثر از این فرآیند و آژانسهای علاقمند به همكاریهای دو جانبه، همكاری نموده است. این خود نشان دهنده تعهدات ایران در زمینه های  مذكور و نیز در زمینه ائتلاف جهانی علیه فروسائی زیست محیطی بالاخص بیابانزدایی می باشد.

برخی از فعالیت های بین المللی در این زمینه كه توسط  جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است شامل برگزاری كنفرانسهای بین المللی، میزبانی جلسات منطقه ای در راستای همكاری با اسكاپ (ESCAP)، برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد (UNEP)، فائو (‌سازمان خواروبار و كشاورزی ملل متحد (FAO)، همكاری سه جانبه (ایران، كمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد(UNHCR) و صندوق بین المللی  توسعه كشاورزی (IFAD) به منظور احیای مناطق بیابانی شده  از طریق اسكان آوارگان افغانی می باشد.

 

در خاتمه شایان ذكر است، برنامه ریزی به منظور تاسیس اداره پروژه ها در خصوص كنترل پیشروی بیابانها با حمایت مالی اسكاپ و برنامه محیط زیست در جمهوری اسلامی ایران در مراحل پایانی می باشد.

همانگونه كه پیش تر نیز مطرح گردید تلاش های دراز مدت در جهت كنترل پیشروی بیابانها، و نیز تثبیت شن و ریگ روان تجارب و تخصصهای ارزشمندی را عاید ایران ساخته است كه ما مایلیم آنها را در اختیار كشورهایی كه دارای شرایط مشابه هستند قرار دهیم. در مقابل ما نیز به بعد جهانی این تلاشها واقفیم و درصدد همكاری های مثمر ثمر با دولتها، ‌سازمانها و موسساتی هستیم كه در زمینه كنترل پیشروی بیابانها و تثبیت شن و ریگ روان بتوانند موجب  غنای تجارب و تخصص های مربوطه شوند.

منبع :

- پایگاه حوزه

- www.persiadesert.com

- www2.irna.ir

 

  تست خودشناسی            

 

تست خودشناسی

 

 

 

جدیدترین تست خودشناسی

 

1ـ چه موقع از روز بهترین و آرام ترین احساس را دارید؟

الف ) صبح          ب )عصر و غروب                    ج ) شب

 

۲ـ معمولاً چگونه راه مى روید؟

الف) نسبتاً سریع، با قدم هاى بلند،        ب ) نسبتاً سریع، با قدمهاى كوتاه ولى تند و پشت سر هم،    ج ) آهسته تر، با سرى صاف روبرو،  د )   آهسته و سربه زیر،   هـ ) خیلى آهسته

 

 ۳ ـ وقتى با دیگران صحبت مى كنید؛

الف ) مى ایستید و دست به سینه حرف مى زنید، ب) دستها را در هم قلاب مى كنید، ج ) یك یا هر دو دست را در پهلو مى گذارید،  د ) دست به شخصى كه با او صحبت مى كنید، مى زنید، و هـ ) با گوش خود بازى مى كنید، به چانه تان دست مى زنید یا موهایتان را صاف مى كنید.

 

۴ـ وقتى آرام هستید، چگونه مى نشینید؟

الف ) زانوها خم و پاها تقریباً كنار هم،   ب) چهارزانو،   ج ) پاى صاف و دراز به بیرون،    د ) یك پا زیر دیگرى خم

 

۵ ـ وقتى چیزى واقعاً براى شما جالب است، چگونه واكنش نشان مى دهید؟

الف ) خنده اى بلند كه نشان دهد چقدر موضوع جالب بوده، ب ) خنده، اما نه بلند،    ج ) باپوزخند كوچك،           د ) لبخند بزرگ،          هـ) لبخند كوچك

 

۶ ـ وقتى وارد یك میهمانى یا جمع مى شوید؛

الف ) با صداى بلند سلام و حركتى كه همه متوجه شما شوند، وارد مى شوید

ب ) با صداى آرامتر سلام مى كنید و سریع به دنبال شخصى كه مى شناسید، مى گردید

ج ) در حد امكان آرام وارد مى شوید، سعى مى كنید به نظر سایرین نیایید

 

۷ ـ سخت مشغول كارى هستید، بر آن تمركز دارید، اما ناگهان دلیلى یا شخصى آن را قطع مى كند؛

الف) از وقفه ایجاد شده راضى هستید و از آن استقبال مى كنید

ب ) به سختى ناراحت مى شوید

ج ) حالتى بینابین این دو حالت ایجاد مى شود 

 

۸ ـ كدامیك از مجموعه رنگ هاى زیر را بیشتر دوست دارید؟

الف) قرمز یا نارنجى          ب) سیاه        ج)  زرد یا آبى كمرنگ  د) سبز      

هـ) آبى تیره یا ارغوانى        و) سفید        ز) قهوه اى، خاكسترى، بنفش

 

۹ ـ وقتى در رختخواب هستید (در شب) در آخرین لحظات پیش از خواب، در چه حالتى دراز مى كشید؟

الف) به پشت        ب) روى شكم (دمر)               ج) به پهلو و كمى خم و دایره اى     د) سر بر روى یك دست         هـ ) سر زیر پتو یا ملافه...

 

۱۰) آیا شما غالباً خواب مى بینید كه:

الف) از جایى مى افتید.      ب) مشغول جنگ و دعوا هستید.  

 ج) به دنبال كسى یا چیزى هستید.       د) پرواز مى كنید یا در آب غوطه ورید.

 هـ) اصلاً خواب نمى بینید.         و) معمولاً خواب هاى خوش مى بینید  

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امتیازات

سؤال اول: الف (۲ امتیاز)،  ب (۴ امتیاز)، ج (۶ امتیاز)

سؤال دوم: الف (۶امتیاز)، ب (۴ امتیاز)، ج (۷ امتیاز)، د (۲ امتیاز)، ه (۱ امتیاز)

سؤال سوم: الف (۴ امتیاز)، ب (۲ امتیاز)، ج (۵ امتیاز)، د (۷ امتیاز)، ه (۶ امتیاز)

سؤال چهارم: الف (۴ امتیاز)، ب (۶ امتیاز)، ج (۲ امتیاز)، د (۱ امتیاز)

سؤال پنجم: الف (۶ امتیاز)، ب (۴ امتیاز)، ج (۳ امتیاز)، د (۵ امتیاز)، ه (۲ ا متیاز)

سؤال ششم: الف (۶ امتیاز)، ب (۴ امتیاز)، ج (۲ امتیاز)

سؤال هفتم: الف (۶ امتیاز)، ب (۲ امتیاز)، ج (۴ امتیاز)

سؤال هشتم: الف (۶ امتیاز)، ب (۷ امتیاز)، ج (۵ امتیاز)، د (۴ امتیاز)، ه (۳ امتیاز) و (۲ امتیاز)، ز (۱امتیاز)

سؤال نهم: الف (۷ امتیاز)، ب (۶ امتیاز)، ج (۴ امتیاز)، د (۲ امتیاز)، ه (۱ امتیاز)

سؤال دهم: الف (۴ امتیاز)، ب (۲ امتیاز)، ج (۳ امتیاز)، د (۵ امتیاز)، ه (۶ امتیاز)، و (۱ امتیاز)

ـ پس از جمع زدن امتیازهایتان عدد به دست آمده را با جدول نتیجه‌گیری مقایسه كنید و شخصیت خودتان را بشناسید.

 

 

 

 

 

نتیجه گیرى  

* اگر امتیاز شما بالاى ۶۰ است: دیگران در ارتباط و رفتار با شما شدیداً مراقب و هوشیار هستند آنها شما را مغرور، خودمحور و بى نهایت سلطه جو مى دانند، گرچه شما را تحسین مى كنند و به ظاهر می‌گویندكاش من جاى تو بودم!! اما معمولاً به شما اعتماد ندارند و نسبت به ایجاد رابطه اى عمیق و دوستانه بى میل و فرارى هستند.  

* اگر از ۵۱ تا ۶۰ امتیاز دارید: بدانید دوستان شما را تحریك پذیر مى دانند، بدون فكر عمل مى كنیدو سریع از موضوعات ناخوشایند برآشفته مى شوید ، علاقه مند به رهبرى جمع و تصمیم گیریهاى سریع دارید (هرچند اغلب درست از كار درنمى آیند!) دیگران شما را جسور و اهل مخاطره مى دانند. كسى كه همه چیز را تجربه و امتحان مى كند، از ماجراجویى لذت مى برد و در مجموع به دلیل ایجاد شرایط و بستر هیجانات توسط شما، از همراهى تان لذّت مى برند.  

* اگر از ۴۱ تا ۵۰ امتیاز به دست آوردید: به خود امیدوار باشید ، دیگران شما را بانشاط، سرزنده، سرگرم كننده و جالب و جذاب مى بینند. شما دائماً مركز توجه جمع هستید و از تعادل رفتارى خوبى بهره مند هستید. فردى مهربان، ملاحظه كار و فهمیده به نظر مى رسید. قادرهستید به موقع باعث شادى و خوشى دوستانتان شوید و اسباب هلهله و خنده آنها را فراهم كنید و در همان شرایط و در صورت لزوم بهترین كمك بر اعضاى گروه هستید.

* اگر ۳۱ تا ۴۰ امتیاز نصیب شما شد: بدانید در نظر سایرین معقول، هوشیار، دقیق ، ملاحظه كار و اهل عمل هستید. همه مى دانند شما باهوش و با استعداد هستید اما مهمتر از همه فروتن و متواضع هستید. به سرعت و سادگى با دیگران باب دوستى را باز نمى كنید. اما اگربا كسى دوست شوید صادق، باوفا و وظیفه شناس هستید. اما انتظار بازگشت این صداقت و صمیمیت از طرف دوستانتان را دارید گرچه سخت دوست مى شوید اما سخت تر دوستى ها را رها مى كنید.

* از ۲۱ تا ۳۰ امتیاز : در نظر سایرین فردى زحمت كش هستید اما متأسفانه گاهى اوقات ایرادگیر هستید. شما بسیار بسیار محتاط و بى نهایت ملاحظه كار به نظر مى رسید. زحمتكشى كه در كمال آرامش و با صرف زمان زیاد در جمع بار دیگران را بردوش مى كشید و بدون فكر و براساس تحریك لحظه اى و آنى هرگز نظر نمى دهد. دیگران مى دانند شما همیشه تمام جوانب كارها را مى سنجید و سپس تصمیم مى گیرید.  

* و اگر كمتر از ۲۱ امتیاز داشتید: دیگران شما را خجالتى، عصبى و آدمى شكاك و دودل مى دانند شخصى كه همیشه سایرین به عوض او فكر مى كنند، برایش تصمیم مى گیرند و از او مراقبت مى كنند. كسى كه اصلاً تمایل به درگیرشدن در كارهاى گروهى و ارتباط با افراد دیگر را ندارد!

 

 

پیامک                 

پیامک ولادت حضرت علی (ع) و تبریک روز پدر

تهیه و تنظیم : مجله الکترونیکی کشکول مدیریت

 

دل هر چه نظر به وسعت عالم تافت / جز نور تو در عرصه ی آفاق نیافت

هنگام نهادن قدم بر سر خاک / دیوار حرم به احترام تو شکافت . . .

ميلاد حيدر کرار فاتح خيبر حضرت علی (ع) و روز پدر بر تمام عاشقان آن حضرت  مبارک باد.

پدر ای چراغ خونه! مرد دریا، مرد بارون

با تو زندگی یه باغه، بی تو سرده مثل زندون

هر چی دارم از تو دارم ، تو بهار آرزوها

هنوزم اگه نگیری، دستامو می افتم از پا . . .

علی پا به این دنیا گذاشت و قلب عاشقان را محسور کرد و همگان را با انسانی آشنا کرد

که پدر تمامی آفریدگان پروردگارش لقب گرفت روز پدر مبارک . . .

پدرم : منی که پدر شده ام می دانم چه رنجهایی برای من کشیدی. من می دانم که با چه

سختی هایی نیازهای من را بر طرف کردی ، پدرم قسم به تمام روزهای سرد و گرم که

برایم زحمت کشیدی دوستت دارم و خیالت برایم تکیه گاه است ، روزت مبارک . . .

 

ای نام زیبایت همیشه اعتبارم / خدمت به تو در همه حال، هست افتخارم . . .

برخیز که قدسیان جوابت بدهند

وز کوثر معرفت شرابت بدهند

چون ماه رجب باشد و اعیاد علی

کعبه مانند صدف در دل خود گوهر داشت

گوهری زینت هستی چونان حیدر داشت

یک پیاله ز می اش مست کند عــــالم را

آنکــه اندر قدحش باده ای از کوثر داشت

دل را ز علی اگر بگیرم چه کنم
 
بی مهر علی اگر بمیرم چه کنم
 
فردا که کسی را به کسی کاری نیست
 
دامان علی اگر نگیرم چه کنم

نازد به خودش خدا که حیدر دارد
 
دریای فضائلی مطهر دارد
 
همتای علی نخواهد آمد والله
 
صد بار اگر کعبه ترک بردارد

قرآن جز از مدح علی آیه ندارد

این صدف جز این دُر گرانمایه ندارد

رفتم زیر سایه لطفش بنشینم

دیدم علی نور بود سایه ندارد

علی علیه السلام و زیبائی ها:

از کعبه حق بانگ جلی می آید

آوای خوش لم یزلی می آید

بشنو که سروش وحی حق می گوید

آغوش گشایید علی می آید

زیباترین ولادت: تنها کسی که در داخل خانه خدا بدنیا آمد، اوست.

زیباترین نام: بنا بر روایات متعدد، نام علی مشتق از نام خداست.

زیباترین معلم: علی تربیت شده دست پیامبر (ص) بود.

زیباترین سخنان: به تعبیر بسیاری از بزرگان، نهج البلاغه برادر قرآن کریم است

اگه یه مرد تو این دوره زمونه باشه اونم تویی روزت مبارک . . .

روز مرد رو به مرد راستینی که مقام زیبای مردانگی رو درک کرده تبریک میگم

روزت مبارک . . .

تبریک به کسی که نمی دانم از بزرگی اش بگویم یا مردانگی، سخاوت، سکوت، مهربانی

و بسیار سخت است پدرم روزت مبارک . . .

ولادت مولی الموحدین امیرالمومنین حیدر کرار شیر خدا مولود کعبه و فرا رسیدن روز پدر را

خدمت شما تبریک و تهنیت عرض میکنم . . .

مکه پر شور و شعف ، کعبه می گیرد شرف

قبله را قبله نما ، آمده میر نجف

میلاد مظهر علم و عزت و عدالت و سخاوت و شجاعت، اسد الله الغالب، علی بن ابیطالب،

مبارک باد . . .

ولادت باسعادت مولای عاشقان، امیر مؤمنان، علی علیه السلام، مبارک باد . . .

ای تو کعبه را نگین، یا امیر المؤمنین

ای تو خلقت را پدر، وی خلائق را امین

کن نظر از روی لطف، به تمام پدران

روز سیزده رجب، ای امیر مؤمنان

ای تکیه گاه محکم من، ای پدر جان ، ای ابر بارنده ی مهر و لطف و احسان

ای نام زیبایت همیشه اعتبارم، خدمت به تو در همه حال، هست افتخارم . . .

بابا دوستت دارم بابت تمام زحماتی که کشیدی دستانت را می بوسم و ممنونتم .

روزت مبارک . . .

پدر جان ، باش و با بودنت باعث بودن من باش . روزت مبارک .

از صمیم قلب دوستت دارم . . .

نمک بر زخم من شیرین تر از خواب سحر گردد ،

جگرها خون شود تا یک پسر مثل پدر گردد . . .

باور کن ماه هاست زیباترین جملات را برای امروز کنارمی گذارم،

اما امشب همه جملات را فراموش کرده ام، همینطور بی وزن و بی هوا آمدم بگویم .

پدرم روزت مبارک . . .

پدر عزیزم

از تو آموختم چگونه سبکبال زندگی کنم تا هجرتم نیز سبکبال باشد

این بالهای پرواز قناعت و امید و عشق را تو به من بخشیدی

امام على ‏عليه السلام:

 إنَّ أهَنأَ النّاسِ عَيشاً مَن كانَ بِما قَسَمَ اللَّهُ لَهُ راضِياً.

گواراترين زندگى را كسى دارد كه از آنچه خداوند نصيب او كرده است خرسند باشد.

میلاد حضرت علی (ع) و روز پدر مبارک باد

پدر جان ، نگاه مهربان و صدای دلنشینت همیشه مرحم دل من در این غربت است ،

بدان که برای من بهترینی . روز پدر مبارک باد . . .

پدرم راه تمام زندگیست ، پدرم دلخوشی همیشگیست . روزت مبارک باباجون

دلم شده غرق سرور و شعف

کعبه شده بهر علی یک صدف

مرغ دلم رها شده به سوی

ایوان باصفای شاه نجف

نیستم بیگانه، هستم آشنایت یا علی

از ازل دل داده بر مهر و ولایت یا علی

تا جمال خویش را در کعبه حق ظاهر کند

پرده گیرد از جمال دلربایت یا علی

روز تولد حضرت علی تنها روز پدر نیست

روز بزرگداشت مقام مردانگی و انسانیته

و اون گنجی یه که هر کسی نمی تونه دارای اون باشه

روز موجودی با محبت به نام پدر ..

پدر عزیزم روزت مبارک

میلاد مرتضی اسدالله حیدر است

جشن ولادت علی(ع) آن میر صفدر است

زوجی برای فاطمه حق آفریده است

این زادروز همسر زهرای اطهر است

با کوردل بگو، که بجز شیر حق علی (ع)

جای ولادتش حرم خاص داور است؟.

اسوه تقـوی علی و مظــهر ایمــان علی

عـزت آل پیمـــبر ، عاشــــق جانـان علی

منشــاء جـود و سخاوت ، موج دریای وفا

لعل رخشـــان ولایت ،گوهــر تـابـان علی

منبع مهــر ومحبت ، صــاحب لطف و کرم

افتـــخار شیـعیان و آیت الـرحمــــان علی

میلاد نور بر شما مبارک

تبریک به كسی كه نمی دانم از بزرگی اش بگویم یا مردانگی، سخاوت، سكوت، مهربانی و بسیار سخت است.

پدرم روزت مبارک

پدر عزیزم ، نام تو تکیه گاه من است . روز پدر رو خدمت شما پدر عزیزم تبریک عرض می کنم .

آن شیر دلاور که زبهر طمع نفس / در خوان جهان پنجه نیالود، علی بود

شاهی که وصی بود و ولی بود، علی بود / سلطان سخا و کرم و جود، علی بود . . .

تمام لذت عمرم همین است

که مولایم امیرالمومنین است . . .

بابای عزیزم ، روز پدر رو بهت تبریک میگم و صمیمانه بر دستای پینه بسته ‌ات بوسه می ‌زنم .

ناگهان یک صبح زیبا آسمان گل کرده بود / خاک تا هفت آسمان، بغض تغزل کرده بود

حتم دارم در شب میلادت، ای غوغاترین / حضرت حق نیز در کارش تأمل کرده بود

هر فرشته، تا بیایی، ای معمایی ترین / بال های خویش را دست توسل کرده بود

آن شهنشاهی كه بحر لا فتی را گوهر است

شحنه دشت نجف شاه ولایت، حیدر است

ذات پاك مرتضی را با كسی نسبت مكن

زانكه این آب حیات از چشمه سار دیگر است

معنی قول علی بابها آسان مدان

كاین سخن را صدجهان معنی به هر باكی در است

سرسبحانی كه پنهانست در نادعلی

هم به معنی مظهرش او هم به معنی مظهر است

زان سبب ماه رجب ماه خداست / که اندر آن میلاد شاه لافتی ست

شد رخش از کعبه ظاهر، عقل گفت: / چون که صد آمد نود هم پیش ماست

حجت حق، از حریم حق، به امر حق عیان شد

روشن از نور رخش، ارض و سما، کون و مکان شد

خانه زاد حق ولادت یافت اندر خانه ی حق

حق به مرکز جا گرفت، باطل گریزان از میان شد . . .

زد عشق تو خیمه در دل ما / حل شد زتو جمله مشکل ما

با مهر علی و آل بسرشت /از روز ازل خدا دل ما

چه کسی میداند در پس این چهره مهربان خستگیت را

پدرم دوستت دارم . . .

ولادت باسعادت مولای عاشقان، امیر مؤمنان، علی علیه السلام، مبارک باد.

ذکر من، تسبیح من، ورد زبان من علی است

جان من، جانان من، روح و روان من علی است

تا علی (ع) دارم ندارم کار با غیر علی

شکر لله حاصل عمر گران من علی است . . .

هر کس که شود داخل حصن حیدر / ایمن بود از عذاب روز محشر

جز مهر علی و آل چیزی نبود / سرمایه ی طوبا و بهشت و کوثر

ای تو کعبه را نگین/ یا امیر المؤمنین / ای تو خلقت را پدر/ وی خلائق را امین

کن نظر ز روی لطف/ به تمام پدران / روز سیزده رجب/ ای امیر مؤمنان . . .

تقدیم به پدر حقیقیمان، امام زمان-ارواحُنا فِداه:

ای سفر کرده ی موعود بیا / که دلم در پی تو دربه در است

جان ناقابل این چشم به راه / برگ سبزی به تو، روز پدر است

 

منبع :

- www.kamyab98.com

- www.farsnevis.ir

 - jok.mahblog.com

 

  عبادت و بندگی             

دوازده قطره از دریای فضایل جوادالائمّه علیهم السلام

 

 

(1) ابن قیاما نامه ای کنایه آمیز به امام رضا(ع) نوشته بود. گفته بود: تو چه امامی هستی که فرزند نداری؟

حضرت با ناراحتی جواب داده بود: تو از کجا می دانی که من فرزندی نخواهم داشت. به خدا شب و روز نمی گذرد جز این که خداوند به من پسری عنایت خواهد کرد که به سبب او میان حق و باطل را جدایی می دهد1

 

(2) وقتی امام جواد(ع) به دنیا آمد، امام رضا(ع) فرمود: حق تعالی فرزندی به من عطا کرد که هم چون موسی بن عمران دریاها را می شکافد و مثل عیسی بن مریم خداوند مادرش را مقدس گردانیده و او طاهر و مطهر آفریده شده آن وقت مرثیه فرزندش را خواند و گفت: این کودک به جور و ستم کشته خواهد شد و اهل آسمان ها برایش گریه خواهند کرد، خدای متعال بر دشمن و قاتل او غضب خواهد کرد؛ آنها بعد از قتل او بهره ای از زندگی نخواهند برد و به زودی به عذاب الهی واصل خواهند شد.

آن شب که امام جواد(ع) به دنیا آمد، امام رضا(ع) تا صبح در گهواره با او سخن می گفت...

مشهور است که رنگ صورت آن حضرت گندم گون بود. قد بلندی داشت و نقش روی انگشترش نعم القادرالله بود.2

 

(3) ابویحیی صنعانی می گوید: در مکه به محضر امام رضا(ع) شرفیاب شدم. دیدم حضرت موز پوست می کنند و در دهان فرزندشان ابوجعفر(امام جواد(ع) می گذارند. عرض کردم: این همان مولود پرخیر و برکت است؟

فرمود: آری. این مولودی است که در اسلام، مانند او و برای شیعیان ما، بابرکت تر از او زاده نشده است.3

 

(4) مردی پیش امام رضا(ع) آمد و گفت: زبان پسرم سنگینی دارد. فردا او را پیش شما می فرستم تا دستی بکشید و برایش دعا کنید. هرچه باشد او غلام شماست. امام(ع) فرمود: او غلام ابی جعفر(امام جواد) است. فردا او را پیش ابی جعفر بفرست.4

 

(5) محمدبن حسن بن عمار می گوید: یک روز در مدینه خدمت علی بن جعفر عموی گرامی امام رضا(ع) نشسته بودم. در همین هنگام امام جواد(ع) هم وارد شد. دیدم که علی بن جعفر با سرعت از جا بلند شد و بدون کفش و عبا به استقبال امام جواد(ع) رفت و دستش را بوسید و به او احترام زیادی گذاشت.

امام جواد(ع) به او فرمود: ای عمو! خدا رحمتت کند؛ بنشین علی بن جعفر گفت: آقای من! چطور بنشینم و شما ایستاده باشی؟

وقتی علی بن جعفر به جای خود برگشت، اصحابش او را سرزنش کردند و گفتند: شما عموی پدر او هستید و با او این طور رفتار می کنید؟

علی بن جعفر دست به محاسن سفیدش گرفت و گفت: ساکت باشید؛ اگر خدای عزوجل این ریش سفید را سزاوار امامت ندانست اما این کودک را سزاوار دانست و چنین مقامی به او عطا کرد، چرا من فضیلت او را انکار کنم؟ پناه بر خدا از سخن شما. من بنده او هستم...5

 

(6) امام رضا(ع) که به شهادت رسید، امام جواد(ع) بر منبر رسول الله(ص) رفت و فرمود: من محمدبن علی الجواد هستم. من نسب های همه مردم را می دانم، چه مردمی که به دنیا آمده اند و چه مردمی که به دنیا نیامده اند. ما این علم را قبل از این که عالم هستی خلق شود، داشته ایم و بعد از فنای عالم هستی نیز این علم را داریم. اگر نبود تظاهر اهل باطل، حکومت اهل گمراهی و شک مردم عوام؛ چیزهایی می گفتم که همه از اولین و آخرین را به تعجب وامی داشت. آن وقت دست شریفشان را بر دهان مبارکشان گذاشتند و خطاب به خودشان فرمودند: ساکت باش محمد! همان طور که پدران تو پیش از تو سکوت کردند...6

 

(7) چون امام جواد(ع) به بغداد تشریف آوردند، قبل از این که مأمون را ملاقات کنند، روزی آن ملعون به قصد شکار از کاخ خود خارج شد؛ در اثنای راه، به جمعی از کودکان رسید که مشغول بازی بودند. امام جواد(ع) نیز همراه آنها مشغول بازی بود. وقتی بچه ها کوکبه مأمون را دیدند، پا به فرار گذاشتند. امام جواد(ع) از جای خود حرکت نفرمود و بی آنکه وقار و آرامشش را از دست بدهد، در جای خود ایستاده بود؛ تا این که مأمون نزدیک ایشان رسید. از جلالت و متانت آن حضرت تعجب کرد. مرکب را نگه داشت و گفت: تو چرا مثل بچه های دیگر از سر راه من کنار نرفتی؟

حضرت فرمود: ای خلیفه! راه تنگ نبود که لازم باشد آن را برای تو باز کنم. خلافی هم مرتکب نشده بودم که بخواهم از تو فرار کنم و فکر نمی کنم تو کسی را بدون جرم، عقوبت کنی!

تعجب مأمون بیشتر شد. گفت: اسم تو چیست؟ حضرت فرمود: محمد. گفت: پدرت کیست؟ فرمود: علی بن موسی. مأمون تعجبش برطرف شد و یاد به قتل رساندن امام رضا(ع) افتاد و از آنجا دور شد. وقتی به صحرا رسید، پرنده ای در آسمان نظرش را جلب کرد، بازی را به هوا فرستاد تا او را شکار کند. بعد از مدتی که باز برگشت، در منقارش یک ماهی ریز بود که هنوز جان در بدن داشت! مأمون متعجب شد که چگونه می شود از آسمان ماهی زنده آورد؛ آن ماهی را در دست گرفت و برگشت. رسید به همان جا که بچه ها بازی می کردند، بچه ها دوباره گریختند و امام جواد(ع) دوباره در جای خود ایستاد.

مأمون گفت: ای محمد! اگر گفتی در دست من چیست؟ حضرت فرمود: حق تعالی چندین دریا خلق کرده که ابرها از آنها به هوا بلند می شوند و ماهی های خیلی ریز همراه ابرها به بالا می روند و بازهای شکاری پادشاهان، آنها را شکار می کنند و پادشاهان آنها را در دست خود پنهان می کنند تا به وسیله آن برگزیدگان از سلاله نبوت را امتحان کنند..7

 

(8) حسین مکاری می گوید: وارد بغداد شدم و دیدم امام جواد(ع) در نهایت عزت زندگی می کند. با خود گفتم: با این زندگی خوب و غذاهای لذیذ، دیگر امام جواد(ع) به مدینه برنخواهد گشت. تا این خیال از ذهنم گذشت، حضرت سرش را بلند کرد، دیدم که رنگ صورتش زرد شد. فرمود: ای حسین! نان با نمک نیم کوب در حرم رسول خدا(ص) برای من بهتر از این وضعی است که مشاهده می کنی.8

 

(9) ابوهاشم جعفری می گوید: در مسجد مسیب به امامت امام جواد(ع) نماز خواندیم. در آن مسجد درخت سدری بود که خشک و بی برگ بود. حضرت آب طلبید و زیر درخت وضو گرفت. آن درخت در همان سال زنده شد و برگ و میوه داد.9

 

(10) عبدالله ابن زرین می گوید: من در شهر مدینه زندگی می کردم. امام جواد(ع) هر روز کارشان بود که هنگام ظهر به مسجد می آمد؛ به سمت قبر رسول خدا(ص) می رفت. به آن حضرت سلام می داد. آن وقت به سمت خانه فاطمه(س) می رفت. نعلینش را در می آورد و به نماز می ایستاد...10

 

(11) علی بن خالد می گوید: من در سامرا بودم. باخبر شدم مردی را زندانی کرده اندکه ادعای نبوت داشته. پشت در زندان رفتم. با مأمورین طرح دوستی ریختم تا بالاخره توانستم پیش آن مرد بروم. دیدم که مرد فهمیده ای است. از او پرسیدم داستان تو چیست؟ گفت: من اهل شام هستم. یک روز در موضع رأس الحسین عبادت می کردم که شخصی پیش من آمد و گفت: با من بیا. با او همراه شدم که ناگهان خود را در مسجد کوفه دیدم. به من گفت: این مسجد را می شناسی؟ گفتم: مسجد کوفه است. با هم نماز خواندیم. همراه او بودم که خود را در مسجدالنبی دیدم. او به پیامبر(ص) سلام داد. من هم سلام دادم. با هم نماز خواندیم. همراه او شدم و دیدم که در مکه هستم. همراه او مناسک حج را انجام می دادم که ناگهان خود را در همان جای اول خود در شام دیدم. این حادثه در سال بعد هم برای من اتفاق افتاد. اما این بار وقتی از مناسک حج فارغ شدیم و مرا به شام برگرداند و خواست جدا شود او را قسم دادم و گفتم به حق آن کسی که تو را بر این کارها توانا کرده، بگو که هستی؟ فرمود: من محمدبن علی بن موسی هستم. این خبر همه جا پیچید تا به گوش وزیر معتصم رسید. او مرا دستگیر کرده و با زنجیر به بغداد فرستاد. نامه ای برای وزیر نوشتم و گزارش کار خود را برایش شرح دادم. اما او جواب داد به همان کسی که تو را یک شبه از شام به کوفه و از کوفه به مدینه و از مدینه به مکه برد و از مکه به شام برگرداند، بگو که تو را از زندان نجات دهد. علی بن خالد می گوید: داستان او مرا اندوهگین کرد. دلم به حالش سوخت، دلداری اش دادم و رفتم. صبح زود دوباره به سمت زندان آمدم. دیدم سرپاسبان و زندانبان و عده ای از مردم جمع شده اند. پرسیدم چه خبر است؟ گفتند: مردی که ادعای نبوت کرده بود دیشب در زندان گم شده. معلوم نیست به زمین فرو رفته یا پرنده ای او را با خود برده است.11

 

(12) محمدبن سنان می گوید: خدمت امام هادی(ع) رسیدم. به من فرمود: محمد! برای آل فرج، اتفاقی افتاده؟ گفتم: آری عمربن فرج (والی مدینه) وفات کرد. حضرت فرمود: الحمدلله.

شمردم تا بیست و چهار بار حضرت خدا را شکر کرد. عرض کردم: مولای من! اگر می دانستم این قدر خوشحال می شوید پابرهنه و دوان دوان خدمتتان می رسیدم. حضرت فرمود: ای محمد! مگر نمی دانی او که خدایش لعنت کند، به پدرم چه گفته؟ عرض کردم: نه. فرمود: پدرم درباره موضوعی با او سخن گفت. او در جواب گفت: فکر کنم تو مست باشی. پدرم فرمود خدایا! اگر تو می دانی که من امروز را به خاطر رضای تو روزه بوده ام، مزه غارت شدن و خواری و اسارت را به او بچشان. به خدا سوگند پس از چند روز، پول ها و دارایی هایش غارت شد. سپس او را به اسیری گرفتند و اکنون هم که مرده است، خدا رحمتش نکند. خدا از او انتقام گرفت و همیشه انتقام دوستانش را از دشمنایش می گیرد.12

 

منبع : Aviny.com

 

  لينک های هفته             

وب سایت ویژه امام جواد (ع)

 

دانشنامه جامع امام علی عليه السلام

 

جوانه رضوی - ویژه نامه ولادت امام جواد (ع)

 

ویژه نامه ولادت امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام

 

 طبیعت خفته - ویژه نامه روز جهانی بیابان زدایی

 

پايگاه تخصصی اطلاع رسانی رويداد های كشور

 

وب سایت شبکه علمی کشور

 

نشریه الکترونیک آی آر ژئو