ISSN ۲۲۲۸-۷۳۷X

شماره صد و چهل و یک    

شنبه 10 دی 1390 6 صفر 1433 31 دسامبر 2011  

 

 

 

کد شاپا به شماره ” ISSN ‎۲‎۲‎۲‎۸‎-‎۷‎۳‎۷‎X “  نماینده مشخصات کامل این پیایند و نماد جایگاه این نشریه در عرصه نشر جهانی و معرف بازشناسی هویت و رویکرد ماست.

  فهرست                 

 

 

آنچه در این شماره می خوانید :

 

 

 

مصحف هدایت

مدیریت علوی

جمله مديريتی 

حدیث مديريتی

طنز مديريتی

حکايت مديريتی

تکنیک های موفقیت

نکات مدیریتی

مقاله مدیریتی

 ●کلید هدایت

 ●دانستنیها

مباحث فرهنگی

تست خودشناسی

عبادت و بندگی

لينک های هفته

 

 

  مصحف هدایت             

در هر شماره از مجله، يک صفحه از قرآن کريم به همراه ترجمه و تفسير آن قرار می گيرد. التماس دعا.

« براى شنيدن آيه مورد نظر بر روى شماره آيه كليك كنيد و برای مشاهده تفسير الميزان و نمونه بر روی آيه کليک کنيد »

سوره: سورة المائدة آيات: 120 محل نزول: مدینه

 

 

قَالُواْ يَا مُوسَى إِنَّا لَن نَّدْخُلَهَا أَبَدًا مَّا دَامُواْ فِيهَا فَاذْهَبْ أَنتَ وَرَبُّكَ فَقَاتِلا إِنَّا هَاهُنَا قَاعِدُونَ 24 قَالَ رَبِّ إِنِّي لا أَمْلِكُ إِلاَّ نَفْسِي وَأَخِي فَافْرُقْ بَيْنَنَا وَبَيْنَ الْقَوْمِ الْفَاسِقِينَ 25 قَالَ فَإِنَّهَا مُحَرَّمَةٌ عَلَيْهِمْ أَرْبَعِينَ سَنَةً يَتِيهُونَ فِي الأَرْضِ فَلاَ تَأْسَ عَلَى الْقَوْمِ الْفَاسِقِينَ 26 وَاتْلُ عَلَيْهِمْ نَبَأَ ابْنَيْ آدَمَ بِالْحَقِّ إِذْ قَرَّبَا قُرْبَانًا فَتُقُبِّلَ مِن أَحَدِهِمَا وَلَمْ يُتَقَبَّلْ مِنَ الآخَرِ قَالَ لَأَقْتُلَنَّكَ قَالَ إِنَّمَا يَتَقَبَّلُ اللّهُ مِنَ الْمُتَّقِينَ 27 لَئِن بَسَطتَ إِلَيَّ يَدَكَ لِتَقْتُلَنِي مَا أَنَاْ بِبَاسِطٍ يَدِيَ إِلَيْكَ لَأَقْتُلَكَ إِنِّي أَخَافُ اللّهَ رَبَّ الْعَالَمِينَ 28 إِنِّي أُرِيدُ أَن تَبُوءَ بِإِثْمِي وَإِثْمِكَ فَتَكُونَ مِنْ أَصْحَابِ النَّارِ وَذَلِكَ جَزَاء الظَّالِمِينَ 29 فَطَوَّعَتْ لَهُ نَفْسُهُ قَتْلَ أَخِيهِ فَقَتَلَهُ فَأَصْبَحَ مِنَ الْخَاسِرِينَ 30 فَبَعَثَ اللّهُ غُرَابًا يَبْحَثُ فِي الأَرْضِ لِيُرِيَهُ كَيْفَ يُوَارِي سَوْءةَ أَخِيهِ قَالَ يَا وَيْلَتَا أَعَجَزْتُ أَنْ أَكُونَ مِثْلَ هَـذَا الْغُرَابِ فَأُوَارِيَ سَوْءةَ أَخِي فَأَصْبَحَ مِنَ النَّادِمِينَ 31

ترجمه فارسي مکارم

 

(بنى اسرائيل) گفتند: «اى موسى! تا آنها در آنجا هستند، ما هرگز وارد نخواهيم شد! تو و پروردگارت برويد و (با آنان) بجنگيد، ما همينجا نشسته‏ايم‏»! «24» (موسى) گفت: «پروردگارا! من تنها اختيار خودم و برادرم را دارم، ميان ما و اين جمعيت گنهكار، جدايى بيفكن!» «25» خداوند (به موسى) فرمود: «اين سرزمين (مقدس)، تا چهل سال بر آنها ممنوع است (و به آن نخواهند رسيد); پيوسته در زمين (در اين بيابان)، سرگردان خواهند بود; و در باره (سرنوشت) اين جمعيت گنهكار، غمگين مباش!» «26» و داستان دو فرزند آدم را بحق بر آنها بخوان: هنگامى كه هر كدام، كارى براى تقرب (به پروردگار) انجام دادند; اما از يكى پذيرفته شد، و از ديگرى پذيرفته نشد; (برادرى كه عملش مردود شده بود، به برادر ديگر) گفت: «به خدا سوگند تو را خواهم كشت!»(برادر ديگر) گفت: سخللّه(من چه گناهى دارم؟ زيرا) خدا، تنها از پرهيزگاران مى‏پذيرد! «27» اگر تو براى كشتن من، دست دراز كنى، من هرگز به قتل تو دست نمى‏گشايم، چون از پروردگار جهانيان مى‏ترسم! «28» من مى‏خواهم تو با گناه من و خودت (از اين عمل) بازگردى (و بار هر دو گناه را به دوش كشى); و از دوزخيان گردى و همين است سزاى ستمكاران! «29» نفس سركش، كم كم او را به كشتن برادرش ترغيب كرد; (سرانجام) او را كشت; و از زيانكاران شد «30» سپس خداوند زاغى را فرستاد كه در زمين، جستجو (و كندوكاو) مى‏كرد; تا به او نشان دهد چگونه جسد برادر خود را دفن كند او گفت: «واى بر من! آيا من نتوانستم مثل اين زاغ باشم و جسد برادرم را دفن كنم؟!» و سرانجام (از ترس رسوايى، و بر اثر فشار وجدان، از كار خود) پشيمان شد «31»

آیات امروز را می توانید از طریق این لینک هم مطالعه کنید

 

توضیح: هر روز می خواهیم یک صفحه از قرآن را با هم بخوانیم (به همراه معنی آن).

روزی چند دقیقه وقت می گذاریم، بعد از مدتی می بینیم کل قرآن را ختم کرده ایم؛ به همین راحتی.
امام صادق (علیه السلام) می فرمایند: « قرآن پیمان خداست بر خلق او و برای شخص مسلمان شایسته است که بر عهد خود نگاه کند و هر روز 50 آیه بخواند
 
بیائیم فعلا حداقل با یک صفحه در روز شروع کنیم!
 
یاعلی مدد ... التماس دعا

 

 

  مدیریت علوی             

موانع تحقق عدالت با نگاهی به حکومت علی (ع)

 

پژوهشگران و علمای اسلام، عدالت را گم شده اسلام دانسته‌ اند. این مهم در قرآن ‌مجید شواهد زیادی دارد.

در قرآن آیات زیادی وجود دارد که هدف از برانگیختگی پیامبران را برپایی عدل و داد دانسته است. در سیره پیامبر و امامان معصوم نیز عدالت به امری که کل هستی بر مبنای آن سامان گرفته، تعبیر شده است. از سوی دیگر از جمله صفات خداوند در اسلام، عدل است.

خداوند عادل است زیرا همه چیز کل هستی و کیهان را بر اساس آن آفریده و آدمیان را از طریق پیامبران به طی طریق در جهت عدالت دعوت کرده است اما عدالت در تشیع و نزد امامان شیعی از قدر و منزلت ویژه‌ای برخوردار است. به‌گونه‌ای که عدل از جمله ممیزات اصول دین نزد تشیع به شمار می‌رود. اهمیت عدل در شیعه به حدی است که آرمانشهر شیعی که در آینده توسط امام غایب برپا خواهد شد، برجسته‌ترین کارکردش را در برقراری عدالت می‌بیند. با این حال حرکت به سمت عدالت مهم‌ترین هدف یک جامعه اسلامی است؛ تاریخ اسلام و به‌ ویژه تاریخ تشیع گواهی است بر این مهم. در تاریخ تشیع، در دوران کوتاه زمامداری امام علی(ع)، جهش‌ها و حرکت‌های زیادی در جهت تحقق عدالت از جانب امام برداشته شد. با این وجود اما حضرت نتوانستند آنگونه که خواست پیامبر و قرآن است، به اجرای دقیق عدالت بپردازند و موانعی در راه امام علی(ع) در این زمینه وجود داشت. کندوکاو در این موانع تاریخی می‌تواند راهگشای جامعه اسلامی در حرکت به سمت افق‌های عدالت‌خواهانه باشد. مطلبی که از پی می‌آید به این مسئله اختصاص دارد.

قبل از ارزیابی موانع و مشکلاتی که برنامه‌های عدالت‌محورانه امیرمؤمنان علی(ع) را ناتمام باقی گذاشت، بد نیست با مقایسه‌ای تطبیقی میان 2تجربه حکومتی پیامبر(ص) و امام علی(ع) به یک پاسخ روشن برای این سؤال برسیم که چرا راه استقرار عدالت در جهان پس از پیامبر ناهموار شد و چرا تجربه درخشان مولای متقیان عمر کوتاهی داشت؟

در پاسخ به سؤال طرح شده باید به این مسئله توجه داشت که فضای جامعه روزگار امیرمؤمنان(ع) تحت‌تأثیر نگرش‌های جاهلانه با رنگ و لعاب دینی بود. به واقع در تطبیق پرچم‌های مخالفتی که علیه حکومت پیامبر(ص) و علی(ع) برافراشته شد، به این مسئله پی می‌بریم که اگرچه خط سیر اجرایی قریش اموی و هواخواهانش هیچ تفاوتی را در این دوره نشان نمی‌دهد اما از جنبه استفاده از ابزارها یک رویه خطرناک از رویارویی دین با دین را نمایانگر می‌سازد؛ در واقع آنها از طریق جابه‌جایی قرآن با هبل به توفیقات گسترده‌ای در مسیر جذب عوام رسیدند.

از این وجه آنچه در دوران پیامبر سویه مبارزه با خط کفر را روشنی ویژه‌ای بخشیده بود، در پس بازی رنگ‌ها و نقش‌ها که معاویه و عمروعاص در دوران حکومت علوی به راه انداختند، به یک آشفتگی سیاسی و آنارشیسم اعتقادی بدل شد که نه ‌تنها تفکیک جناح حق از باطل را به کاری بس دشوار تبدیل کرد بلکه از طریق نمادها و تبلیغات یک نوع وارونه ‌نمایی حقیقت را پیش آورد که به مقصدی چون شهادت امام علی (ع) در محراب عبادت رسید.

از موضع ساختارهای اجتماعی، پیامبر(ص) در شهری تشکیل حکومت داد که با منش‌های یکتا پرستانه و توحیدی بیگانه نبود و به واسطه حضور ایشان، ضریب همگرایی و همبستگی اجتماعی و دینی در آن بالا رفت اما وضعیت کوفه ورای موقعیت‌های سیاسی، به ‌دلیل نوپایی ساختارهای اجتماعی به معنای عام، کار تشکیل حکومتی بر مبنای اصول ارزشی و مکتبی اسلام را دچار مشکل می‌کرد. مسلمین دوران پیامبر(ص) جهاد را به‌عنوان وسیله‌ ای برای قرب الهی در نظر می‌گرفتند اما فتوحات پس از رحلت پیامبر(ص) و آشنایی با مفاهیم تازه‌ای که عرب بیابان‌ نشین و غیرمتمدن آن را به چشم ندیده بود، حس دنیاطلبی را در برخی از صحابه ایجاد کرد، زمینه رشد و شکوفایی معنوی را در نومسلمانان خشکاند و به رویارویی با نظام سیاسی علوی منجر شد.

از بعدی دیگر، دسته ‌بندی‌های سیاسی در دوران پیامبر اکرم(ص) به وسعت و پیچیدگی دوران امیرمؤمنان نبود. بنی‌امیه (قریش اموی) و پس از آن، برخی یهودیان مدینه، به عنوان مخالفان جدی پیامبر اکرم (ص) قدبرافراشتند و جنگ‌های بسیاری را بر ایشان تحمیل کردند اما شکست موضع قدرتمندانه احزاب و کشته ‌شدن بسیاری از سران حزب اموی و قریش در جریان 3جنگ بدر، احد و خندق باعث شد تا رهبر قریش یعنی ابوسفیان وجهه سیاسی و اجتماعی خود را در مکه از دست بدهد و سرانجام نیز در جریان فتح مکه به صورت ظاهری اسلام آورد یا یهودیان مدینه نیز وقتی به جنگ برخاستند با پاسخ دندانشکن مسلمانان مواجه شدند.
اما موقعیت پیچیده دوران امام علی(ع) که نشأت‌گرفته از فضای خاص سیاسی و اجتماعی شکل گرفته پس از رحلت نبی‌اکرم(ص) بود، وضعیت شناخت نیروهای معارض و تمییز حق از باطل را مشکل ساخته بود.

به واقع اگر زمانی ابوسفیان پرچم هبل، لات و عزی را علیه پیامبر برمی‌افراشت اما پرچمی که اشرافیت عرب علیه علی(ع) علم کرد، جمل(شتر سرخ موی) بود. علی(ع) در این برهه بغرنج سیاسی با 3گونه استراتژیک شتر مقدس( مرکب سرخ موی عایشه)، نیزه مقدس( قرآن‌های بر نیزه رفته) و نوک قله (شهادت امام علی(ع) در محراب کوفه) روبه‌رو شد و با وجود بسیاری از نابسامانی‌های مختلف برجای مانده از عهد خلفای پیشین توانست تا حدودی آب رفته را به جوی بازگرداند. با این حال امام علی(ع) نتوانست آنگونه که می‌خواستند، عدالت الهی را تحقق بخشد.

 

در ادامه موانع تحقق عدالت در حکومت علوی را از نظر می ‌گذرانیم.

1 - کشور پهناور اسلامی که از خراسان تا مراکش وسعت داشت در ابعاد دینی، اخلاقی، اجتماعی، سیاسی، اداری و فرهنگی نیازمند برنامه، تربیت و سازماندهی مجدد بود. در 25سال پیش از خلافت حضرتبدون توجه به تربیت فرهنگی و دینی مردم، مهم‌ترین هدف، فتوحات و گسترش قلمرو جغرافیایی و حکومتی بود. البته قوت فکر اسلامی و شعائر دینی جاذبه خاص خود را داشت اما عوارض جانبی این فتوحات نباید مورد غفلت قرار گیرد. این عوارض منفی و واکنش‌هایی که در مقابل آن صورت گرفت در جریان شورش مردم و قتل خلیفه سوم، خود را نشان داد و آشکار شد که اتحاد جامعه اسلامی دستخوش دگرگونی شده و اختلاف و نفاق در میان مردم به وجود آمده است.

2 - اقدامات  3خلیفه اول و الگودهی نامناسب آنها به جامعه اسلامی، موجب رشد نسلی از مسلمانان شد که اصول اسلامی را بر اساس آموزه‌های 3خلیفه اول درمی‌یافتند.

3 - تغییر بعد نگرش مسلمانان به ارزش‌هایی چون جنگیدن در رکاب پیامبر(ع) که افتخاری معنوی به شمار می‌رفت، در عهد خلیفه دوم به معیار طبقاتی‌کردن جامعه و تخصیص بیت‌المال بر مبنای نسب و سابقه بدل شد.

4 - بروز پدیده‌ای به نام تفسیر به رأی در امر دین؛ برای مثال اجتهاد ابوموسی در جریان جنگ جمل یا فتاوی عمر در حرام اعلام کردن 94حلال عهد پیامبر.

5 - فاصله گرفتن مردم از خط اسلام در پی 25سال که گمگشتگی از حق‌نگری و جهل نسبت به حق، پیامد آن بود.

6 - وارد شدن اصطلاح قیصرگرایی و کسری‌گرایی در فرهنگ اجتماعی عرب پس از فتوحات خلیفه دوم.

7 - تحول منفی فرهنگ مسلمین در پی تأثیرپذیری از فرهنگ ملل مغلوب در جریان فتوحات خلیفه دوم.

8 - مشکل امارت معاویه در شام.

9 - شیوه نادرست خلیفه دوم در تقسیم بیت‌المال که به طبقاتی شدن جامعه منجر شد.

10 - آشفتگی اوضاع داخلی و غالب شدن اندیشه‌های انحرافی ضد دین در جامعه اسلامی.

11 - احیای رهیافت‌های روانشناختی اعراب از قبیل واگرایی اجتماعی و تشتت آرا پس از رحلت پیامبر.

12 - نوپایی ساختاری کوفه که عاملی مهم در ایجاد مشکل و مانع بر سر راه استقرار عدالت به شمار می‌رفت و به علت همین ناهمگونی بینشی و تشتت آرا، شکل خطرناکی از حق‌ گریزی و عدل‌ستیزی در فرازهای حساس تاریخ تشیع در این شهر دیده شد که در نهایت به شهادت امام علی(ع) منتهی شد.

 

منبع : www.hamshahrionline.ir

 

  جمله مديريتی              

نا امید کردن

 

امید را از او نگیر؛ چرا که شاید آن، تنها دارایی اش باشد.

 

  حدیث مديريتی             

امید به گشایش

امام موسی كاظم علیه السلام فرمودند:

أفضَلُ العِبادَةِ بَعدِ المَعرِفَةِ‌ إِنتِظارُ‌ الفَرَجِ

بهترین عبادت بعد از شناختن خداوند،‌ انتظار فرج و گشایش است.

(تحف العقول، ص403)

 

  طنز مديريتی              

خلاقیت در تولید

 

مردی در حال رانندگی در آزاد راه بود که متوجه مرغی شد که هم سرعت با او در کنار جاده می دوید.

سرعت اتومبیل 70 کیلومتر در ساعت بود. مرد سرعت اتومبیل را به 90 کیلومتر رساند، مرغ هم به موازات آن می دوید. سرعت به 120 که رسید، مرغ از او جلو زد.

راننده که خوب دقت کرد، متوجه شد آن مرغ سه پا دارد. با کنجکاوی فراوان به تعقیب او پرداخت تا اینکه بالاخره وارد یک مرغداری شد. مرد از اتومبیل پیاده شد و در محوطه مرغداری مرغ و جوجه هایی را دید که همگی 3 پا داشتند.

مرد از صاحب مرغداری پرسید: این مرغ  و جوجه ها چطور شده که سه پا دارند؟

مرغدار پاسخ داد: راستش من وقتی دیدم که مردم ران مرغ بیشتر دوست دارند، اقدام به پرورش جوجه های سه پا کردم! امیدوارم که درآمد خوبی نصیبم شود.

مرد پرسید: مزه گوشت این مرغ ها که تغییر نکرده است ؟

مرغدار گفت: نمی دانم، چون هنوز که نتوانسته ام آنها را بگیرم !!!

 

  حکايت مديريتی            

دعا کردن و سیگار کشیدن!

 

در بازگشت از کلیسا، جک از دوستش ماکس می پرسد: «فکر می کنی آیا می شود هنگام دعا کردن سیگار کشید؟»

ماکس جواب می دهد: «چرا از کشیش نمی پرسی؟»

جک نزد کشیش می رود و می پرسد: «جناب کشیش، می توانم وقتی در حال دعا کردن هستم، سیگار بکشم؟»

کشیش پاسخ می دهد: «نه، پسرم، نمی شود. این بی ادبی به مذهب است

جک نتیجه را برای دوستش ماکس بازگو می کند.

ماکس می گوید: «تعجبی نداره؛ تو سئوال را درست مطرح نکردی؛ بگذار من بپرسم

ماکس نزد کشیش می رود و می پرسد: «آیا وقتی در حال سیگار کشیدن هستم می توانم دعا کنم؟»

کشیش مشتاقانه پاسخ می دهد: «مطمئناًً، پسرم. مطمئناً

 

شرح حکایت

پاسخی که دریافت می کنید بستگی به پرسشی دارد که پرسیده اید.

برای مثال درباره پاسخ به پرسش زیر، نظر شما چیست؟

می توانم وقتی در تعطیلات هستم روی این پروژه کار کنم؟

 

  تکنیک های موفقیت         

ده رمز موفقیت ثروتمندترین مرد جهان

 

زمانی که بیل گیتز در سال ۱۹۹۷ دانشگاه هاروارد را تمام نکرده رها کرد تا در یک شرکت  کوچک نرم افزار کامپیوتر کار کند، کسی فکر نمی کرد که همین شخص در سن ۴۳ سالگی ثروتمندترین مرد جهان شناخته خواهد شد. گیتز از جمله متفکران استثنایی است که توانست پله های ترقی را به سرعت بپیماید و به یک غول کامپیوتری و پدیده قرن بیستم تبدیل شود. گیتز توانست این تصور خود را که «روزی که روی هر میز و در هر خانه یک کامپیوتر باشد» را دنبال کند و شرکت مایکروسافت را به عنوان بزرگترین شرکت کامپیوتری در آمریکا معرفی کند، چرا که گیتز توانست بهای سهام شرکت مایکروسافت را از ۲ دلار در سال ۱۹۸۶، تا نیمه اول سال ۱۹۹۶ به ۱۰۵ دلار افزایش دهد و در سال ۱۹۹۸، ارزش این شرکت را در بازار به ۲۶۲ بیلیون دلار برساند. گیتز در واقع یکی از معدود مدیران موسس‏، اجرایی و فنی در صنعت کامپیوتر شخصی است که باقی مانده و از نظر تجاری موفق بوده است و براستی وی یک کارشناس حقیقی و متخصص کامپیوتر است. نگاهی به زندگی و رمزهای موفقیت بیل گیتز؛ این غول کامپیوتری، می‌تواند به حس کنجکاوی ما در مورد چگونگی کسب ثروت و شیوه های کسب و کار ثروتمندترین مرد جهان، جواب دهد. لذا در این نوشتار برآنیم که به ده رمز موفقیت بیل گیتز اشاره ای داشته باشیم.

 

1- در مکان مناسب و زمان درست دست به کار بزن
اولین رمز موفقیت بیل گیتز را می توان در تشخیص موقعیت کاری وی ارائه کرد. شاید اکثر ما فکر کنیم که شانس و اقبال با گیتز همراه و همساز بوده و او را تا این حد بالا رسانده است اما اگر کمی به گذشته گیتز توجه داشته باشیم می بینیم که آنچه که باعث موفقیت گیتز شده، تشخیص وی از اهمیت معاملات بوده و نه شانس و اقبال.
گیتز زمانی که قرارداد شرکت آی-‌بی-‌ام را گرفت، به درستی اهمیت این معامله را دریافت و عملاَ خود را وقف بردن این معامله کرد. رقیب اصلی این معامله شرکت دیجیتال ریسرچ بود که دارای سیستم عاملی بود که روی قویترین کامپیوتر رومیزی اجرا می شد. رابط اصلی شرکت ریسرچ، به مدت یک ماه به مرخصی رفت و این کافی بود تا این غول کامپیوتری همه چیز را به نفع خود تمام کند چرا که گیتز غیبت رقیب را نشانه ای از ضعف می دید. همچنین گیتز توانست سیستم عامل Q-DOS را که در دسترس شرکت دیگری بود، بخرد و در شرکت مایکروسافت به  MS-DOS تغییر نام دهد که این معامله برای شرکت مایکروسافت سود غیر قابل تصوری را در پی داشت چرا که کامپیوترهای شخصی که شرکت آی- بی- ام به بازار عرضه می کرد، سیستم عامل MS-DOS را به صورت نصب شده در برداشت که این همان چیزی بود که گیتز دنبال آن بود و گیتز می توانست با پشتیبانی قدرت آی-بی-ام از سیستم عاملش، بهترین فرصت را برای تعیین استاندارد سیستم عامل MS-DOS بدست آورد و به شعار «استاندارد را ما تعیین می کنیم» جامه عمل پوشاند. تعیین استاندارد همان چیزی بود که گیتز می توانست با کمک آن بر بازار حاکم بوده و تسلط داشته باشد.
در سال ۱۹۶۵، گرودن مور، بنیانگذار شرکت فرچایلد سمی کانداکتور و بعداً اینتل در قانونی مشهور به قانون مور، پیش بینی کرد که در خلال ده سال آینده، تعداد اجزایی که می توان در ریزتراشه جای داد در هر ۱۲ ماه دو برابر خواهد شد. قانون مور و موقعیت شناسی درست بیل گیتز و پل آلن این روحیه را به آنها داد تا شرکت مایکروسافت را بنا کنند. آنها بر اساس این قانون استدلال کردند که چنانچه حق با مور باشد آنگاه قدرت پردازش در ظرف مدت کوتاهی ریز کامپیوترها را کارآمد خواهد کرد. آنها گفتند که «این کار رخ خواهد داد» و آماده نوشتن نرم افزار برای ماشین هایی که به دنبال خواهد آمد گردیدند. و امروزه می بینیم که حدود ۸۰ درصد همه کامپیوترهای رومیزی یک یا چند نسخه از نرم افزار ویندوز مایکروسافت را بکار می برند.
اگر بخواهیم اولین رمز موفقیت بیل گیتز را در چند جمله خلاصه کنیم می توان این چنین برداشت کرد که گیتز در مکان و زمان مناسب دست به کار زد و زمانی که به موفقیتی دست یافت، ناشیانه عمل نکرد و هیچ گاه حاضر نشد توپ را به زمین بگذارد بلکه بر عکس هر فرصتی که بدست می آمد، گیتز با هر دو دست می گرفت. نکته دیگری که گیتز آن را درک کرد این بود که «کسی که استاندارد را تعیین می کند برنده می شود». همچنین گیتز در ادامه توانست از اهرم قدرت نیز استفاده کند و از جایگاه بازار مسلط مایکروسافت برای تثبیت نسخه های کاربردهای جدید خود استفاده کند. در واقع گیتز اجازه داد تا فن آوری استراتژی او را پیش ببرد.

 

۲ - عاشق فن آوری باش
دومین رمز موفقیت گیتز و شرکت مایکروسافت آگاهی فنی و علاقه شدید گیتز به فن آوری است به گونه ای که در بسیاری از مواقع گیتز سمت و سوی فن آوری را خیلی روشن تر از رقبایش تشخیص می دهد و راه پیشرفت را می‌پیماید. گیتز از همان ابتدا توانسته است فن آوری را درک کند و به این درک برسد که روزی دنیای کامپیوتر شخصی همه چیز را دگرگون خواهد کرد بنابراین گیتز با این درک درست از فن آوری، روندها را شناسایی و استراتژی یا راهبردها را تعیین کرد. شیوه کسب و کار گیتز در این خصوص بسیار جالب و آموزنده است که به چند مورد از آن اشاره می کنیم.
-
گیتز یک فرهنگ کسب و کار را ایجاد می کند که در آن به آدمهای همه فن حریف ارزش بیشتری داده می شود تا متخصص ها؛ یعنی در شرکت مایکروسافت ایجاد کنندگان نرم افزار مهم تر از مدیران تلقی می شوند و گیتز برنامه نویسی کامپیوتر را از همه کارهای دیگر بالاتر می داند.
-
گیتز کار را با جوانها شروع می کند؛ گیتز خود می گوید: «افراد جوان تمایل بیشتری به یادگیری و پیدا کردن مفاهیم جدید دارند.».شاید این گفته گیتز به خاطر این است که خود او در سن ۱۳ سالگی توانست اولین معامله خود را در کسب و کار کامپیوتر انجام دهد و این در زمانی بود که او موافقت کرد که دنبال خطاهای نرم افزار بگردد و در قبال آن از وقت رایگان کامپیوتر استفاده کند.
-
گیتز بیش از هر کس دیگری سرمایه گذاری می کند؛ گیتر مبالغ هنگفتی از درآمدهای شرکت را به کار پژوهش و توسعه سرمایه گذاری اختصاص داد و با این کار خود نشان داد که شرکت مایکروسافت همیشه از موضوع بزرگ بعدی حمایت و پشتیبانی می کند و در حال ایجاد و گسترش فرآورده هایی در آزمایشگاههای نرم افزاری خود است.
-
گیتز فن آوری را هدایت می کند تا آینده را شکل دهد؛ گیتز به این اصل اعتقاد دارد که باید به دنبال راه حل موجودی که قابل اصلاح باشند بگردد تا مرتب چرخ را از نو اختراع کند. او معتقد است که بیشتر راه حل ها قبلاً در جایی وجود داشته اند و فقط می بایستی شناسایی گردند. در واقع این که او می تواند این راه حل ها را شناسایی کند از استعدادهای فوق العاده او است که به شرکت مایکروسافت این امکان را می دهد که مهارت فوق العاده ای در گرفتن طرحها، ایجاد آنها و تبدیل آنها به فرآورده های از نظر تجاری موفق داشته باشد.

 

۳- هیچ کس را اسیر و زندانی خود مکن
گیتز از همان ابتدا آشکارا درباره از پا درآوردن رقبا گفتگو می کند و یک رقیب سرسخت به شمار می رود و عادت به بردن و برنده شدن دارد و به هیچ عنوان حاضر نیست جایگاه شرکت مایکروسافت را در بازار از دست دهد بنابراین با اعمال فشار هم که شده درصدد حفظ این جایگاه است چرا که گیتز مالک سیستم عاملی است که ۸۰ درصد کامپیوترهای رومیزی در دنیا آن را به کار می برند. گیتز همچنین اعتقاد دارد که اگر نمی توانید رقیب را شکست دهید آنها را بخرید؛ یعنی گیتز حاضر است کار تخصصی سایر شرکت ها را خریداری کند و سپس آن را به ماشین یا دستگاه مایکروسافت وصل نماید. با وجود رقابت سرسختانه و گفتگوی جنگ طلبانه گیتز، ویژگی دیگر او این است که به کینه‌ها و دشمنی ها امکان نمی دهد که بر تصمیمات بازرگانی او تاثیر بگذارند و در بسیاری از موارد گیتز این عملگرایی غایی نبرد سخت را سالها با رقیب شروع کرده فقط برای اینکه تغییر موضع دهد و هنگامی که وضع برای او مناسب باشد با آنها داد و ستد کند.
برای اینکه سومین رمز موفقیت گیتز را بهتر درک کنیم به این مطلب که از قول مجله فورچون نقل می شود توجه کنید، مجله فورچون در مورد گیتز می نویسد: «هر شرکت موفق نیاز به سه نفر دارد: یک آدم خیال پرداز، یک بازرگان و یک آدم بدعنق و خشن. بیل گیتز همه این سه ویژگی را دارا است و این ویژگی ها او را به صورت موفق ترین بازرگان که از هیچ شروع کرده و دنیا تاکنون به خود دیده است، درآورده است.» « این مطلب چشمگیر است که زمانی که گیتز درباره رقابت صحبت می کند او همه را یک جا جمع می کند. هنگامی که رقبا درباره گیتز گفتگو می کنند او را از بقیه جدا می کنند

 

۴ - افراد خیلی باهوش را استخدام کن
گیتز یکی از اولین بازرگانی است که واقعاَ اهمیت ضریب هوشی افراد را درک کرده و به این سرمایه معنوی پی برده است و خود می گوید: «باید بگویم که بهترین تصمیم های کاری من مربوط به انتخاب افراد می شود.» گیتز از همان ابتدا دست به استخدام باهوش ترین افراد زده و معتقد است که شرکت نیاز به بهترین مغزها دارد و در اعلام اولویت‌‌های استخدامی خود در خطاب به مدیران توضیح می دهد که «اگر شخصی سر کار نیاید واقعاَ از نظر ما اتفاقی نیفتاده ولی اگر شخص را داشته باشیم که معمولی و متوسط باشد و فقط کار را سر هم می کند آنگاه ما دچار مشکل بزرگی هستیم.» همچنین فرمول گیتز در استخدام افراد در شرکت مایکروسافت این گونه است؛ n منهای یک (n-1) که در این فرمول n تعداد افرادی است که واقعاَ مورد نیاز است.
گیتز در ادامه این سیاست کاری خود دست به اقدامات دیگری نیز در این خصوص زده است که به چند مورد از آن اشاره می کنیم.
-
گیتز خلاقیت و نوآوری را پرورش می دهد؛ بیشتر افراد جوان باهوشی که گیتز استخدام می کند مستقیماَ از دانشگاه به این شرکت پیوسته اند بنابراین گیتز آگاهانه محیطی را در شرکت مایکروسافت برای این افراد درست کرده است که با زیبایی ساده و نواحی گروهی باز و فضاهای سبزش‏، محیط دانشگاه را تداعی می کند و این محیط را محوطه دانشگاهی مایکروسافت نامیده است.
- گیتز استانداردهای خود را پایین نمی آورد؛ گیتز در برابر این وسوسه که تعداد کارکنان شرکت مایکروسافت را به ویژه در تیم های پدید آورنده فرآورده کم کند مقاومت کرده است. گیتز بخوبی می داند که جذب و نگه داشتن بهترین برنامه نویسان خیلی آسان تر از استخدام اعضاء جدید با همان استعداد و توانایی است.
-
گیتز سخت تر و بیشتر از هر کس دیگری کار می کند؛ گیتز با اینکه ثروتمندترین مرد جهان است اما دست از کار نکشیده و روزانه ۱۲ ساعت کار می کند و قطعاَ انتظار دارد که دیگران نیز به شدت او کار کنند و این جمله را که « سخت کار کن و سپس حتی سخت تر»  را به عنوان شعار کاری شرکت مایکروسافت معرفی کرده است. این سیاست کاری گیتز باعث می شود که کارکنان مایکروسافت احساس کنند که بیشتر از شرکت های دیگر درگیر اهدافشان هستند چون که به کمک رهبری هدایت می شوند که خودش همراه آنها در گود و در کوران کار است. و حتی گیتز گرفتن تعطیلی را نشانه ای از ضعف تلقی می کند و برای اینکه امکان کار خیلی طولانی را به کارکنان بده کافه تریاهایی را انتخاب کرده که غذاهای یارانه ای را برای کارمندان این شرکت تهیه و تامین می کنند.
 -
گیتز از طریق اختیارهای خرید سهام به قیمت معین و معلوم به کارکنان پاداش می دهد؛ می توان گفت که شرکت مایکروسافت در حقیقت باشگاه میلیونرها است چرا که در این شرکت به همه کارکنان این امکان داده شده است که سهام شرکت مایکروسافت را با قیمت ثابتی در آینده بخرند و این امر باعث شده که بازرگانانی دیگر در این شرکت میلیونر گردند.

 

۵- راز بقا را فرا گیر
بحث خود را با این گفته از گیتز شروع می کنیم که « موفقیت‏، یک آموزگار بد است یعنی افراد هوشمند را به این فکر وا می دارد که شکست آنها ممکن نیست
گیتز از راز بقا صحبت می کند‏، اما این راز چیست؟ بهتر آن است که این راز را از زبان خود او بشنویم: «بیشتر موفقیت ما زمانی صورت می گیرد که ما با رقیبی روبرو می شویم که راه درست انجام کار را نمی داند و این به نفع ماست. فرض بر این نیست که روی راهبردی کار کنید که بستگی به اشتباهات افراد دیگر دارد ولی مسلما آنها اشتباهات زیادی کرده اند
پس راز بقای گیتز این است که با بهره برداری از خطاهای دیگران به نفع خود یک «سازمان هوشمندی» را به وجود می آورد که پیوسته فرآیندهای داخلی خود را بهبود می بخشد و همین امر بهترین راه برای دوری از مغرور بودن و بهترین محافظ در برابر اشتباهات می باشد. در واقع استعداد ویژه گیتز این است که از دامهایی که دیگران در آن می‌افتند دوری کرده و از فرصت های به دست آمده که ناشی از اشتباهات آنهاست بهره برداری لازم را می کند.

 

۶ - انتظار هیچ تشکر و سپاسگزاری را نداشته باش
درسی که گیتز به شیوه دشواری آن را آموخته است این است که مشهور بودن و مشهور نبودن پیوند نزدیکی با هم دارند. نمی توانید ثروتمندترین فرد در دنیا باشید بدون اینکه دشمن هایی برای خود درست کنید و در صنعت کامپیوتر سهم گیتز بیش از دیگران است. آنچه که گیتز در این خصوص به ما یاد می دهد عبارت است از:
 -
گیتز نمی گذارد حسادت آرامش اش را به هم زند؛ گیتز از چنان معروفیت و شهرتی برخوردار است که از نظر تعدادی از افراد، مظهر دسیسه کسب و کار بزرگ شناخته شده است کاری که هیچ بازرگان دیگری تاکنون انجام نداده است. اما واکنش گیتز در برابر این حسادت ها چیست؟ او با استدلال معقول از خود دفاع می کند و به اصل اعتقاد دارد که «نمی توانید ثروتمندترین فرد در دنیا باشید بدون اینکه دشمن های برای خود درست کنید». بنابراین می بینیم که گیتز توانسته توجه مقامات ضد انحصار فدرال را که سالها مایکروسافت را به خاطر روش های ضد رقابتی ادعا شده مورد بازجویی قرار داده اند، به خود جلب نماید و یا نظر مساعد سیاستمداران از جمله معاون رئیس جمهور آمریکا یعنی ال گور تا غول های سینمایی هالیوود را کسب کند.
 -
گیتز از توجه رسانه ها برای بازاریابی فرآورده های خود استفاده می کند؛ گیتز در کشورهای خارج از ایالات متحده، هر دیداری که انجام می دهد اغلب همان توجهی را که به رئیس یک دولت می شود را بر می انگیزد و سیاستمداران دوست دارند که همراه او عکس بگیرند و این همان چیزی که مایکروسافت را به سود کلان می رساند
 -
گیتز از یک سیاست دیکتاتوری پیروی می کند؛ می توان گفت که گیتز یک دیکتاتور فن مدار است که آدم های احمق را به میل و رغبت تحمل نمی کند. گیتز خود می گوید:« وقت خیلی کم است، بنابراین چنانچه افراد چیزهایی را تکرار بکنند که من قبلاً می دانم یا اگر باهوش نباشند یا به چیزی که من با دقت گفتم گوش ندادند آن اشخاص افراد مناسبی برای کار با من نیستند و آنها به این سیستم تعلق ندارند
-
گیتز از ثروت و شهرت خود نهایت استفاده را می کند؛ در سال ۱۹۹۵ بیل گیتز و وارن بافت کارشناس سرمایه گذاری با هم برای تعطیلات به کشور چین سفر کردند در آن زمان بسیاری در رسانه ها تصور می کردند که این سفر باید نوعی از کار نمایشی و شهرت عجیب و غریب باشد و مفسران از خود می پرسیدند که این دو مرد ثروتمند دنیا احتمالاً چه چیز مشترکی به غیر از خروارها پول نقد می توانند داشته باشند. اما امروز می بینیم که گیتز و بافت اتفاقاً دوستان جدی شده اند و به نظر می رسد که مقداری از شهرت بافت دارد به گیتز منتقل می شود.
-
گیتز اعتقاد دارد که باید همه را واگذار کند ولی نه حالا؛ گیتز از نظر ارث گفته است که بیش از ۱۰ میلیون دلار به هر فرزندش نخواهد داد و بیشتر آنها را صرف امور خیرخواهانه و بشردوستانه خواهد کرد.

 

۷ - جایگاه دور اندیشی را برگزین
می توان گفت که درک عمیق گیتز از فن آوری و آینده نگری او، راهی منحصر بفردی را به او داده تا داده ها را ترکیب و روندهای آینده را تشخیص و استراتژی مایکروسافت را هدایت کند و مایه شگفتی طرفداران مایکروسافت و موجب ترس رقبایش گردد. در این خصوص گیتز به چند اصل مهم اعتقاد دارد:
-
گیتز به اصل «نشستن و فکر کردن» اعتقاد راسخ دارد؛ گیتز بیشتر به جنبه های مادی انجام کسب و کار بی اعتنا بوده و اعتقاد دارد که کارش ترسیم آینده است و خود را به عنوان نقش بینشی شرکت تلقی می کند و خود می گوید که به افرادش پول پرداخت می کند که «بنشینند و فکر کنند
-
گیتز به بهترین انتخاب و اقتباس دست می زند؛ گیتز و شرکت مایکروسافت در این امر مهارت دارند که نیروهای بالقوه تجاری اندیشه ها و بازاریابی آنها را تشخیص دهند و این نیروها را در شرکت خود به خدمت بگیرند و در واقع بهترین گزینه ها را انتخاب نمایند.
 -
گیتز با زبان مربوطه خود یعنی زبان برنامه نویسان کامپیوتر صحبت می کند؛ این کار گیتز هم یکی از نقاط قدرت و قوت اوست و هم یکی از ضعف های مهم او بشمار می رود چرا که وقتی با افراد فنی با این زبان، صحبت می کند این امکان را به او می دهد که یک کانال باز ارتباطی ایجاد شود که در آن کارکنان مایکروسافت را به قله های بالاتر تشویق کند. اما از جنبه مفنی نیز گیتز زمانی که می خواهد با مردم ارتباط بیشتری داشته باشد وقتی با این زبان صحبت می کند بسیاری از واژگان آماتوری و صراحت لهجه او در نظر مردم نامفهوم می آید.
-
گیتز مواظب پشت سر خود است؛ گیتز خود می گوید با این «ترس نهانی» هدایت می شوم که شرکت ممکن است مغرور گردد و خود باعث شوم که رقبای تیزهوش تر بر ما برتری یابند و در ادامه می گوید: « تنها شرکت های بزرگی که موفق می شوند آنهایی خواهند بود که فرآورده های خود را پیش از دیگران از دور خارج کنند
گیتز به اصل «دیر آی و درست آی» نیز اصرار می ورزد؛ گیتز می گوید: «بینش دیروز محدود کردن امروز است» و واکنش او در قبال اینترنت بسیار عجیب است چرا که او آخرین شخصی بود که در شرکت اینترنت را دریافت و به اعتقاد برخی منتقدان این کار می توانست برای شرکت مایکروسافت گران تمام شود ولی زمانی که نسخه دلخواه برای بیل به دست آمد، مایکروسافت توانست منابعی را در اختیار بگیرد که چند کار جدی را در زمینه اینترنت انجام دهد.شاید نظر گیتز در مورد اینترنت جالب باشد چرا که گیتز می گوید:«به هر حال اینترنت یک هوش نیست.»، «چیز خوبی است، و نرم افزار و کامپیوترها را خیلی به هم مرتبط می کند

 

۸ - همه پایگاه ها را تحت پوشش قرار ده
گیتز فردی چند کاره است طوری که قادر به انجام چند گفتگوی مختلف فنی به طور همزمان می باشد و همین عامل باعث شده که شرکت مایکروسافت بتواند به طور همزمان تعداد زیادی پروژه را کنترل و انجام دهد. گیتز برای اینکه همه پایگاهها را تحت پوشش خود قرار دهد چه اصل اساسی را رعایت می کند:
-
گیتز سعی می کند که از همه امور آگاه باشد و در آنها دخالت داشته باشد؛ گیتز خود می گوید: «ما یک استراتژی چند محصولی داریم. بنابراین در حالی که ممکن است چند فرآورده جداگانه داشته باشیم که به طور ضعیف انجام شده باشند ولی هنگامی که با هم دیده شوند فوق العاده خوب انجام شده است
-
گیتز در این اصل که «هرگز یادگیری را متوقف نکن»‏، پافشاری و اصرار می ورزد؛ گیتز می گوید: «اگر بدون حرکت بنشینی ارزش آنچه داری خیلی سریع به صفر کاهش می یابد بنابراین مجموعه ای از کارشناسان پیشرو را در یک زمینه فنی خاص گردآورده و از آنها خواسته که نشست های توجیهی را فراهم کنند. او این نشست ها را «هفته‌های فکر کردن » می نامد.
-
گیتز در کار خود عجله و شتاب کمتر ولی سرعت بیشتر دارد؛ شاید این ویژگی و مزیت گیتز از مهمترین فاکتورها و عاملهایی بوده که به شرکت مایکروسافت این امکان را داده است که با این سرعت رشد کند و کاربردهای جدید خود را به بازار برساند.
-
گیتز مشهور به پرکاری بوده و پر از جنب و جوش است؛ این ویژگی گیتز یکی از مزیت های اوست که دیگر رقبای او از آن برخوردار نیستند و به شرکت مایکروسافت این امکان را داده که هرگز دچار غرور نشود.

 

۹- یک کسب و کار جمع و جور درست کن
گیتز همواره سعی دارد تا محیط تجاری خود را در کنترل خود داشته باشد بنابراین با اینکه شرکت مایکروسافت به بالاترین رشد خود رسیده اما هنوز به صورت یک شرکت کوچک باقی مانده است و از نظر داخلی نیز دایماَ در حال تقسیم شدن به واحدهای کوچکتر است و در واقع گیتز بر حفظ یک ساختار ساده متکی است تا بر شرکت تسلط داشته باشد و برای این امر به چند اقدام مهم دست زده است:
 -
گیتز یک فرهنگ تیمی کوچک را ایجاد کرده است؛ گیتز به این نتیجه رسیده که بهترین نرم افزار فقط با تعداد معدودی پدید آورنده ایجاد می گردد بنابراین هنگامی که شرکت تصمیم به جابه جایی می گیرد محوطه ردموند را آگاهانه برای تقویت هویت گروه کوچک طراحی می شود.
-
گیتز جو و فضای یک شرکت کوچک را حفظ می کند؛ گیتز می گوید: «حتی اگر ما یک شرکت بزرگ باشیم‏، نمی‌‌‌‌توانیم مانند یک شرکت بزرگ فکر کنیم وگرنه از بین می رویم
-
گیتز مسیر و فاصله های گزارش دهی یا سازمان را کوتاه نگه می دارد؛ گیتز برای اینکه بتواند شرکت را به بهترین شکل ممکن اداره کند باید با تعداد کمی از مدیران در تماس باشد، بنابراین او یک سیستم منحصر بفرد را برای این ارتباط و کنترل و اداره شرکت مایکروسافت ایجاد کرده است.
-
گیتز ثروت خود را به طور مشترک در جاهای مختلف مورد استفاده قرار می دهد؛ گیتز این امکان را به کارمندان خود داده است که بتوانند سهام شرکت را در آینده خریداری کنند و با این کار خود افراد را ثروتمند می کند.
-
گیتز یک حکومت فکری را ایجاد می کند؛ گیتز اقدام به استاندارد کردن اندازه همه دفاتر در محیط شرکت نموده و حتی اثاثیه یکسانی را در آنها به کار برده است و با این کار خود یک فرهنگ برابری حقوق را در بین کارمندان خود بوجود آورده و همچنین عملاَ امکان جابجایی داخلی را در شرکت در حداقل زمان ممکن فراهم ساخته است.

 

۱۰- همیشه و مرتب مواظب کارها باش
آخرین رمز موفقیت گیتز این است که او هیچ گاه خسته نمی شود و کار خود را کاهش نمی دهد و همیشه و مرتب مواظب کارها است. گیتز برای این منظور چند اصل را رعایت می کند که به آنها اشاره می کنیم:
-
گیتز به گذشته فکر نمی کند؛ گیتز می گوید:«نگاه کردن به آینه پشت … اساساَ تلف کردن وقت است
-
گیتز خوب کار می کند تا کار بهتری به عنوان پاداش دریافت کند؛ گیتز می گوید:«فرآورده ها مرتب کهنه شده و از دور خارج می‌شوند، بنابراین بهتر است که در فکر نسخه بعدی باشید‏، مانند بازی است یعنی اگر بازی خوبی را انجام دهید پاداش آن این است که بازی دیگری هم می کنی
-
گیتز آینده را درست می کند؛ بینش گیتز به او این امکان را می دهد که از جایگاه انحصاری اش بهره برداری کند و آینده شرکت را رقم زند و حتی اگر روزی گیتز تصمیم به کناره گیری بگیرد، بی شک او منافع سهامداران را در درجه اول در ذهن خواهد داشت. همچنین می توان گفت که آینده نگری گیتز در صنعت کامپیوتر شباهت زیادی به آینده نگری نقاش معروف؛ لئونارد داوینچی دارد که نقاشی هایش از ماشین های خیالی قرن بعد به واقعیت پیوست.
این نوشتار را با این دیدگاه استراتژیکی گیتز که می گوید:«رفتن به بازار بیش از همه و ارائه یک فرآورده خوب اغلب بهتر از رسیدن به آنجا به عنوان نفر دوم و عرضه یک فرآورده عالی است» به پایان می رسانیم. امید است که این نوشتار به حس کنجکاوی شما در مورد علل موفقیت ثروتمندترین مرد جهان جواب داده باشد.

 

منبع : www.farsweb.net

 

  نکات مدیریتی             

پرورش استعدادها

 

وظیفه هر مدیر است كه؛ به هر یک از اعضای گروه خود كمك كند تا استعدادهای خود را به عرصه ظهور برسانند.

در این راستا می توان توصیه های زیر را مدنظر قرار داد:

 

1- از برنامه هایی استفاده كنید و وظایفی را تعیین كنید كه مهارت های مدیریتی و تحلیل گرانه افرادتان را بالا ببرید و اعضای گروهتان را كه برای ترفیع شایستگی دارند امتحان كنید و بشناسید.

 

2- اول توضیح بدهید كه چه كارهایی لازم است و بعد از فرد بخواهید رئوس مطالب را تكرار كند تا مطمئن شوید فهمیده است.

برای آنكه به كاركنان كم تجربه كمك كنید، از آنها بخواهید كه با برنامه كارهایشان دوباره پیش شما بیایند و پیشرفت آنها را بررسی كنید.

 

3- از چرخش شغلی استفاده كنید تا تجربه افراد بلند همت بالا برود. كسانی كه سمت های بالا را در نظر دارند، لازم است در بخش های متعدد سازمان تجربه كسب كنند.

 

4- افراد بلند پرواز را تشویق كنید كه اولین گام را با مطالعه برای كسب مهارت های فنی، با خواندن كتاب و روزنامه، با شركت در كلاس های بعد از ظهر یا برنامه های آموزشی مدت دار بردارند.

اگر از مرتبط بودن یک دوره آموزشی با كار مطمئن هستید، حد اقل سعی كنید در پرداخت هزینه آن به افراد كمک كنید.

 

5- اگر شركتتان كتابخانه ندارد، پیشنهاد تشكیل یک كتابخانه را بدهید. خیلی زود، این كتابخانه منبعی خواهد شد برای استفاده كسانی كه به كار خود اهمیت می دهند.

 

  مقاله مدیریتی             

ارتباطات سازمانی؛ مسایل و راهکارها

 « بخش دوم »

ميثم قربانی

 

 

 

 

در این جا كانال ارتباط نیز اغلب حالت رو‌در‌رو و بدون محدودیت را دارد و سبك ارتباط شكل غیر رسمی را دارا می‌باشد. در مقابل این مكتب می‌توان به رویكردهای سیستمی، فرهنگی و انتقادی اشاره كرد. برای مثال در رویكرد سیستمی، سازمان به عنوان یك موجود زنده دیده می‌شود كه هم بر محیط اثر می‌گذارد و هم از آن تاثیر می‌پذیرد و این دیدگاه كه متاثر از نظریه عمومی سیستم هاست، هر مجموعه را دارای اجزایی می‌داند كه وجه اشتراك آنها نظم سلسله مراتبی، وابستگی به یكدیگر و مرزهای نفوذپذیری است. به علاوه، نظام دارای فرایند داده و ستاده و بازخورد است. نوربرت ونیرا (1969) در كتاب سایبرنتیك یا كنترل، ویژگی های هر نظام را به چهار دسته كلی مجموعه، هم پایانی، آنتروپی منفی و تنوع الزامی، تقسیم بندی می‌كند. در این رویكرد، سازمان عبارت از یك كل با اجزای پیوسته و متشكل از افراد انسانی، سازمانهای رسمی و غیر رسمی، روشهای رهبری و روابط انسانی حاكم بر محیط فیزیكی و افراد آن مجموعه است.
 
ارتباطات سازمانی را می‌توان با نگرش فرهنگی نیز مورد بررسی قرار داد. در این رویكرد محیط درونی و بیرونی سازمان دارای فرهنگی قوی یا ممتاز و متشكل از عناصری چون ارزش ها، قهرمانان، آداب و رسوم و شبكه فرهنگی در نظر گرفته ‌می‌شود. در نگرش فرهنگی به سازمان، توجه به روابط با مشتریان نسبت به ساختار دیوان سالار سازمانی دارای ارزش بیشتری است. در این رویكرد تصویر و هویت سازمانی اهمیت دارد.
 
در برابر دیدگاه‌های پنج گانه ذكر شده كه بر اهداف مشترك سازمانی تاكید دارند، تعارض مفهومی نامطلوب دارد و قدرت حق طبیعی مدیران محسوب می‌شود، دیدگاه رادیكال ها قرار دارد كه تعارض را پدیده ای مثبت و بخشی از امور سازمانی ذكر می‌ كند. بر پایه این نگرش سازمان میدان جنگی است كه در آن نیروهای حریف ( مدیریت و اتحادیه‌ها ) در دستیابی به اهدافی بسیار ناسازگار با یكدیگر مبارزه می ‌كنند.
 
می‌توان یك سازمان را به بدن انسان تشبیه كرد كه مدیریت، سر آن است، یعنی سازمان یك موجود زنده و نظم یافته است. همانطور كه بدن انسان برای انتقال پیام های مغز كه كی بخورد، كی بخوابد، كی بایستد و ... به سیستم عصبی تكیه دارد؛ یك سازمان هم به ارتباطات سازمانی برای رسیدن به اهداف خود نیازمند است.
 
اگر در بدن انسان، اختلال فیزیكی یا عصبی به وجود بیاید یعنی مانعی در راه جریان آزاد پیام ها ایجاد شود، عواقب منفی به دنبال خواهد داشت به همین صورت اگر مشكلی در ارتباطات سازمانی ایجاد شود، باید به صورت سریع و كامل برطرف شود. درك مفهوم ارتباطات سازمانی، اثربخشی كاركنان سازمان را افزایش می‌دهد و كمبود اصول ارتباطات سازمانی باعث ایجاد مشكل در سازمان می‌شود.
 

 
انــــواع ارتبــــاط :
 
پیام عبارت است از شكل عینی شده مفهوم ذهنی موردنظر فرستنده پیام. پیام ممكن است كلامی و یا غیر كلامی باشد. پیام كلامی به صورت نوشتار و یا گفتار است و پیام غیر كلامی علائم، اشارات و تصاویر هستند كه برای ایجاد ارتباط به كار می‌روند و دربرگیرنده حركت اعضا و اندام و شامل آهنگ، صدا و اشاره هم می‌شود، مثل تصویر پرستاری كه انگشت خود را بربینی نهاده و شما را دعوت به سكوت می‌كند. پیام های كلامی به صورت سمعی، بصری، كتبی، سمعی - بصری، بصری - كتبی، سمعی - كتبی تقسیم بندی شده‌اند كه فرستنده پیام موظف است برای فرستادن پیام خود از یكی از فعالیتهای سخن گفتن، كاربرد وسیله مكانیكی برای ارسال پیام، عمل تحریر و نوشتن یا تركیبی از این فعالیتها متناسب با پیامی كه می‌خواهد بفرستد استفاده كند و گیرنده پیام نیز موظف است جهت دریافت، گوش دادن، مشاهده، خواندن یا تركیبی از این فعالیتها متناسب با پیام فرستاده شده، را استفاده كند.
 
در تقسیم بندی دیگر راه‌های شناخته شده در ایجاد ارتباط، كتبی و شفاهی هستند كه در ادامه مزایا و معایب هركدام را مورد بررسی قرار می‌دهیم:
 
 
 مزایای ارتباطات كتبی :
 1
- ارتباطات كتبی شواهدی از رویدادها، اقدامات و روند عملیات به دست می‌دهد.
 2-
امكان سوء تفاهم و تفسیر و تعبیر غلط را كاهش می‌دهد.
 3-
فرستنده پیام دقت بیشتری می‌كند و بهتر فكر می‌كند.
 
 
 
معایب ارتباطات كتبی :
 1-
وقت زیادی صرف می‌شود.
 2-
برای اطمینان از این كه گیرنده، پیام را درست دریافت كرده، بازخورد وجود ندارد.
 3-
به دلیل استفاده از ارتباط كتبی، روابط افراد بیشتر جنبه رسمی پیدا می‌كند.
 
 
 
مزایای ارتباطات شفاهی :
 1-
ارتباط شفاهی ساده است و وقت كمتری می گیرد و از نظر هزینه ارزان‌تر است.
 2-
از تاخیر و كاغذ بازی جلوگیری می‌شود.
 3-
رفاقت در سازمان ایجاد می شود و به دلیل تماس‌های شخصی موجب پدید آمدن احساس تعلق می‌شود.
 4-
هر گونه سوء تفاهم و تفسیر نادرست برطرف می‌شود.
 
 
 
معایب ارتباطات شفاهی :
 1-
از ارتباطات شفاهی هیچ گونه سابقه ای برجا نمی‌ماند.
 2-
ارتباطات شفاهی در جریان عبور از سلسله مراتب سازمان و عبور از افراد مختلف تحریف می‌شود و هر قدر تعداد افرادی كه پیام از آنها عبور می‌كند بیشتر باشد احتمال تحریف پیام بیشتر است.
 3-
وقتی فاصله جغرافیایی گیرنده و فرستنده پیام زیاد باشد، ارتباط شفاهی نمی‌تواند به درستی انجام شود.
 4-
گیرنده پیام ممكن است پیام را بر مبنای برداشت خود تفسیر كند و نه بر اساس مقصود فرستنده پیام.
 5-
درباره پاسخ های فوری نمی‌توان به دقت اندیشید.
 6-
نحوه صحبت كردن، تون صدا و حركات صورت ممكن است معنای متفاوتی به گیرنده پیام القا كند .
 
 
در تقسیم بندی دیگر برای ارتباط، ارتباطات به دو دسته یك جانبه و دو جانبه تقسیم می‌شوند:
 
 
 
ارتباطات یك جانبه:
 
هر گاه عكس العمل گیرنده پیام نسبت به پیام ابراز نشود، آن ارتباط را یك جانبه گویند. یعنی در این نوع ارتباط، بازخورد پیام وجود ندارد.
 
 
 
ارتباطات دوجانبه:
 
چنانچه محیط به گونه‌ای باشد كه گیرنده عكس العمل ها و نظرات خود را درباره محتوای پیام به اطلاع فرستنده پیام برساند و عملا چنین كند، به این ارتباط، ارتباط دوجانبه می‌گویند.
 
به هر حال باید توجه داشت همانند بسیاری از مفاهیم مدیریت، ارتباطات را می‌توان یك فرایند در نظر گرفت و اگر قرار باشد ارتباطات واقعی وجود داشته باشد، باید فرایند دوطرفه باشد. در حقیقت ارتباط یك جانبه نباید وجود داشته باشد. از لحاظ اصولی، این فرایند نیاز به یك فرستنده دارد كه پیام را از طریق یك كانال به گیرنده انتقال می‌دهد. گیرنده، پیام را دریافت می‌كند و سپس بازخورد آن را برمی‌گرداند. بنابراین هر دو طرف فرایند، هم فرستنده و هم گیرنده هستند.
 
 
 
انتخـاب مسیــر یـا کـانــال ارتبـــاط :

 
انتخاب یك كانال مناسب بستگی به موقعیت دارد و مدیران باید موارد زیر را در نظر داشته باشند:
 1-
ماهیت ارتباط مورد نظر
 2-
توانایی طرفها در ایجاد ارتباط
 3-
ارتباط متقابل بین گروه‌ها در درون هر یك از آنها
 4-
خصوصیات كانال بر حسب گزینش‌، سرعت و قابلیت پذیرش
 
 
در انتخاب كانال ارتباطی، مدیران باید در مورد الگوی ارتباطات كه بین افراد یك كانال وجود دارد اطلاعاتی داشته‌باشند. یك روش برای درك الگوهای احتمالی ارتباطات در نظرگرفتن چهار شبكه اصلی است، این شبكه‌ها، قالبهایی برای تماس میان مراكز تصمیم‌گیری به شمار می‌روند. شبكه‌های ارتباطی را به طور كمی به دو دسته متمركز و غیر متمركز تقسیم‌بندی می‌كنند. شبكه ارتباطی متمركز شامل شبكه ارتباطی Y و شبكه ارتباطی چرخی است.
 
شبكه ارتباطی غیر‌متمركز شامل شبكه ارتباطی زنجیره ای و شبكه ارتباطی دایره‌ای است. شبكه ارتباطی غیر‌متمركز برای وظایف پیچیده و شبكه ارتباطی متمركز برای وظایف ساده و دقیق مناسب است .
 
در شبكه دایره‌ای، ارتباطات ممكن است از هر طرف فرد آغاز گردد، بنابراین این الگو نماینده سیستم های ارتباطات در صورت نبودن یك رهبر یا یك برنامه مشخص برای عمل است. در الگوی چرخی یك رهبر مركزی وجود دارد كه با هر یك از زیردستان ارتباط برقرار می‌كند. به هر حال زیر دستان حق ارتباط با یكدیگر را ندارند. الگوی زنجیره ای شكل ویژه‌ای از الگوی دایره‌ای است، با این تفاوت كه حلقه ها به هم پیوسته نیستند. در مقایسه با الگوی دایره‌ای، هر یك از دو انتهای باز زنجیره در این الگو، گرایش دارد كه مجموع حجم ارتباطاتی را كه در شبكه داده می‌شود كاهش دهد. الگوی Y شبیه زنجیره است، با این تفاوت كه یك عضو در خارج از زنجیره قرار می‌گیرد.
 
الگوی Y بیانگر این مطلب است كه یك عضو متخصص وجود دارد كه با یك مدیر اجرایی در كنش متقابل است. بیشترین رضایتمندی اعضای شبكه مربوط به الگوی دایره‌ای، بعد الگوی زنجیره‌ای، سپس الگوی Y و در نهایت الگوی چرخی است. به هر حال اثربخش ترین شبكه، بستگی به موقعیت و هدفهای از پیش تعیین شده دارد و هنگامی كه موقعیت تغییر می ‌كند، شبكه دیگری ممكن است عملی باشد .
 
 
 
قوانیــن راهبــردی در ارتبــاطات ســـازمـانـی :
 
 
قانون1
 
ارتباط معمولا به شكست می انجامد مگر اینكه شانس بیاورید:
 
این كه افراد تصور می‌كنند پیام های آنها را دیگران به درستی دریافت می‌‌كنند به دلیل غرور آنهاست. ارتباط یك فرایند پیچیده است. برای ارتباط باید یك فرستنده و یك دریافت كننده كه پیام را درك می‌كند وجود داشته باشد كه به راحتی به دست نمی‌آید. به دلیل این كه علل مختلفی می‌تواند منجر به تحریف یا از دست رفتن پیام شود بهتر است پیام را از همه راه های ممكن مبادله كنید. آن را بگویید، در خبرنامه بنویسید، در تابلوی اعلانات بنویسید و به صورت یك به یك یا گروهی درباره آن بحث كنید.
 
 
قانون2
 
اگر یك پیام را بتوان به روش های مختلف فهمید، دقیقا به همان روش معنا می شود كه بیشترین زیان را دارد. اگر پیام به اشتباه فهمیده شود، چه آسیبی را در پی خواهد داشت؟ از آنجا كه همیشه احتمال خطا وجود دارد، عاقلانه است كه بدانیم كه اگر خطایی در پیام اتفاق افتد
 
چه كنیم ؟
 
 
قانون3
 
همیشه فردی وجود دارد كه بهتر از شما می‌داند مقصود شما از پیام چیست. بسیاری از مردم فكر می‌كنند كه می‌تواتند فكر ما را بهتر از خودمان بخوانند.
 
 
قانون4
 
هر چه ارتباطات بیشتر باشد، موفق شدن در ارتباط مشكل‌تر می‌شود. زمان ارتباط باید محدود باشد. به همین خاطر است كه برای مطالبی كه از طریق تلویزیون ارائه می شود محدودیت زمانی قرار می دهند. این تصور غلطی است كه هر قدر اطلاعات بیشتر باشد بهتر است. مقدار خیلی زیاد اطلاعات به همان بدی نداشتن اطلاعات كافی است.
 
 
قانون 5
 
در حجم زیاد ارتباط، مهم نیست كه چیزها چطور هستند، چیزی كه مهم است این است كه چیزها چگونه باید به نظر بیایند. 

 

ادامه دارد ...

منبع : mag.riau.ac.ir

 

  کلید هدایت               

خدمت به مردم

« بخش اول »

مجله الکترونیکی کشکول مدیریت

 

 

فلسفه وجودی ما خدمت به مردم است

"‌ فلسفه‏ وجود بنده و امثال بنده و ديگر مسئولان، خدمت است؛ ماها نوكر و خدمتگزار مردم هستيم؛ اعتبار و آبروى ما به اين است؛ اسلام اين را براى ما معين كرده است؛ ما حقى به گردن مردم نداريم؛ مردم به گردن ما حق دارند.

ما اصلاً براى خدمت به مردم آمده‏ ايم. فلسفه وجود ما خدمت به مردم است.

ما معتقديم كه در نظامى اسلامى و در جامعه ‏اى كه بركات و نعمات متعلق به همه مردم است، چنانچه كسانى هستند كه در محروميت به سر مى‏ برند، مسلماً حق آنان تضييع شده و حقوقشان داده نشده است.

مسئولين تا نفس دارند بايد به اين مردم خدمت كنند. بايستى در بين مسئولين مسابقه خدمتگزارى و خدمت ‏رسانى به مردم برقرار باشد.

نهضت خدمت‏ رسانى به مردم یک مبارزه بزرگ و سنگين است.

هركه مى ‏خواهد با امريكا مبارزه‏ اساسى بكند، بايد به اين مردم خدمت كند.

همه مسئولان در سه قوه، بايد نهضتى را براى خدمت ‏رسانى به مردم شروع كنند.

همه مسئولين بايد در خدمت به مردم از يكديگر سبقت بگيرند و يك نهضت خدمت به مردم راه بيندازند. "

 

« بخش هایی از بیانات رهبر معظم انقلاب، نقل از وب سایت آوینی »

 

انسان اجتماعى است و در جمع، استعداش شكوفا مى گردد.

انسانها، همانند سنگ هايى نيستند از يكديگر بى خبر و با هم بى ارتباط بلكه مانند حلقات يك زنجيره اند كه حيات و قوامشان در گرو پيوستگى و وابستگى است . به همين جهت , در فرهنگ بشرى , همواره , به اين مساله توجه گرديده و به تعبيرهاى گوناگون , جامعه انسانى به اين سو فراخوانده شده است .انديشه وران و مصلحان , با بيان و قلم , مردم را به تعاطف , تعاضد, همدلى و خدمت رسانى دعوت كرده و آن رااز مقومات جامعه واجتماع برشمرده اند.اديان الهى , كه براساس ارزش هاى فطرى و واقعى استوارند, به اين امر عنايت كرده و نقش اساسى را درايجاد و تقويت اين روحيه داشته اند و پيامبران و آورندگان پيام الهى , در راس خدمتگزاران جوامع بشرى بوده اند.

در فرهنگ و معارف اسلامى , به اين صفت و عمل شايسته سفارش فراوان شده است . دراين دين بزرگ ,ارزشمندترين مردم , سودمندترين آنان است :

خيرالناس انفعهم للناس 1 .

براى روشن شدن ابعاد و زواياى موضوع , بحث را در چند محور پى مى گيريم :

 

مفهوم خدمتگزارى

خدمتگزارى , مفهوم وسيع و گسترده اى دارد.اين واژه , تمام فعاليتهاى مثبت و مفيد انسانها را در زمينه هاى :اجتماعى ,اقتصادى , سياسى , فرهنگى و معنوى شامل مى شود.اين نكته را يادآور مى شويم كه : [خدمتگزارى] غيراز[ انجام وظيفه] است . براى روشنى و وضوح معناى خدمتگزارى , لازم است , مرزاين دو مشخص شود.

كسى كه مسؤوليتى بر دوش دارد, چه در بعد معنوى و چه در بعد مادى , و درازاى كار, مزد دريافت مى كند, خدمتگزار نيست گر چه نتيجه تلاش او در راستاى خدمت به خلق قرار مى گيرد. خدمتگزار, واژه اى است كه با چگونگى عمل و نيت فردارتباط دارد.

البته اگر شخصى در انجام وظيفه اش كوتاهى نكرد و آن را به بهترين وجه انجام داد و علاوه , هم و غم خويش را در رفع نارسائی هاى زندگى مردم قرار داد و تابع يكسرى مقررات خشك و دست و پاگيرادارى نبود, نام خدمتگزار, بر او زيبنده و شايسته خواهد بود بنابراين , هر خدمتگزار مالا به جامعه خدمت مى كند ولى هر خدمتى خدمتگزارى نيست . 2

معلمى كه علاوه برانجام دقيق وظايف , براى رشد و شكوفايى شاگردان , دل مى سوزاند, عالمى كه علاوه بر تبيين احكام دين , درامور خير و مسائل زندگى مردم پيشگام است و با مبارزات و فداكاري هايش ,از لذت هاى زندگى چشم مى پوشد, متمكنى كه علاوه برانجان وظايف شرعى , بااموال و دارائيش بانى مراكز سودمند مى گردد و به نيازمندان امداد مى رساند و بالاخره آن رزمند بسيجى كه از ناموس وارزش هاى دينى , عاشقانه به دفاع بر مى خيزد, همه ,از نمونه هاى بارز خدمتگزارى بيشمارند. بدينسان مى يابيم كه در مفهوم خدمتگزارى , گذشت , فداكارى ,ايثار, تحمل سختى و ناگوارى واحساس هبستگى به همنوعان نهفته است .

با توجه به وصعت و گستردگى معناى خدمتگزارى , مى توان آن را به دو بخش عمده تقسيم كرد:

1. خدمت هاى مادى .

2. خدمت هاى معنوى .

تاسيس مدارس و موسسات , مراكزامداد تلاشهايى از قبيل : امدادرسانى , ساختن مدرسه , دانشگاه , مسجد, پاك , ورزشگاه و...از مقوله خدمات مادى است .

خدماتى مانند: تعليم ,ارشاد, پاسدارى از عقيده واخلاق مردم , تبليغ ازارزش هاى دينى , ستيز با متجاوزان , كوشش در راه استقلال و عزت و بالاخره فداكارى و فدا شدن در راه ايمان و عقيده از جمله خدمت هاى معنوى شمرده مى شوند.

اينك كه مقصود مااز به كار بردن واژه خدمتگزارى , دراين مقاله , بيان شد,اشارتى خواهيم داشت به ارزش واهميت خدمتگزارى و برخى از جوله هاى آن .

 

اسلام و خدمتگزارى

اسلام , در برنامه ها و تعاليم , بر آن است كه : جمع انديشى و جمع زيستى سازگار و با هدف را در پيروان خويش ,ايجاد و تقويت كند به گونه اى كه مردمان را[ عيال خدا] بيند. در جهان بينى اسلام ,از يك طرف , مساله خدمت به خلق , مقدمه قرب الهى و نوعى عبادت تلقى شده است واز ديگر سوى , به هراندازه كه انسان در بعد شناخت و معرفت حق تعالى رشد و تكامل پيدا كند, در خدمت به مردم , بيشتر عشق مى ورزد زيرا شيفته حق , خدمت به خلق را جداى از بندگى خالق نمى بيند به همين جهت , در انسانهاى متعاى و فرزانه و آشنايان به جهان بينى اسلامى , حس نوعدوستى و خدمت به خلق و جامعه , بيشتر به چشم مى خورد.

پيامبراكرم[ ص] سودمندى و خدمت به مردم را در كنارايمان به خداوند, معيار و ملاك ارزشمندى انسان دانسته و مى فرمايد:

خصلتان ليس فوقهما من البر شى ء:الايمان بالله والنفع لعبادات الله 3 ... .

ايمان به خدا و نفع رساندن به بندگان او, دو خصلت نيك است كه برتر از آن چيزى نيست .

ازاين بيان استفاده مى شود كه اگر عشق و سوز به مردم , كه نمودار محبت به پروردگاراست , بر روح آدمى حاكم گردد و باايمان واعتقاد به خداوند درآميزد,انسانى خدمتگزار و پرتلاش مى سازد كه هيچ گاه از خدمت به ديگران غفلت نمى ورزد كه بفرموده رسول خدا[ ص] مسلمانى غير از خدمت به برادران مسلم واهتمام در رفع مشكلات آنان نيست :

من اصبح ولم يهتم بامورالمسلمين فليس بمسلم 4 .

در برخى از روايات , خدمتگزارى يك از ويژگيها و مشخصه هاى اصلى مومنان دانسته شده است : يكى از راويان مى گويد:ازامام صادق[ ع] شنيدم كه فرمود:

المومنون خدم بعضهم لبعض . قلت : و كيف يكون خدما بعضهم لبعض ؟ قال : يفيد بعضهم يعضا 5 .

امام صادق[ ع] فرمود: مومنان خدمتگزار يكديگرند. گفتم چگونه ؟ فرمود: به يكديگر فايده و سود مى رسانند.

اينها و صدها نمونه ديگراز تعاليم دينى دراين زمينه , نشاندهنده پيوندى تنگانگ بين ايمان و خدمتگزارى است .

آنان كه خود را مومن مى پندارند و به پندار خود, براى قرب به خدا, عزلت مى گزينند واز مسووليت هاى اجتماعى روى بر مى تابانند, با روح تعاليم اسلام بيگانه و در پيشگاه حق , عذرى نخواهند داشت .

امام خمينى , رحمه الله عليه , كه خوداسوه ايمان به خدا و خدمت به خلق بود, در دستورالعملى به فرزندشان , چنين مى نگارند:

[پسرم !... آنچه گفتم بدان معنى نيست كه خود رااز خدمت به جامعه كنار كشى و گوشه گير و كل بر خلق الله باشى كه اين از صفات جاهلان متنسك است , يا درويشان دكان دار... پسرم !از زير بار مسؤوليت انسانى كه خدمت به حق در صورت خدمت به خلق است شانه خالى مكن كه تاخت و تاز شيطان دراين ميدان , كمتراز تاخت و تاز در بين مسؤولين و دست اندكاران نيست] 6 .

 

محدوده خدمت

ممكن است اين سئوال پيش بيايد كه آيا خدمت , مطلقا,ارزش ذاتى دارد؟ در هر جا و به هركس كه خدمت بشود پسنديده و مورد ستايش است ؟ يا خدمت مسلمانان به يكديگر, در جامعه اسلامى است كه داراى ارزش و اهميت است ؟

از نظراسلام , خدمت به مردم به تعبير روايات[ ناس] , عملى است مطلوب و شايسته . پيامبراكرم[ ص] فرمود:

راس العقل بعدالدين انوددالى الناس واصطناع الخيرالى كل بر و فاجر 7 .

پس ازايمان به خداوند, سرآمد تمام اعمال عاقلانه , بشر دوستى و نيك به مردم است چه خوب و درستگار باشند و چه فاسق و گناهكار.

آنان كه بسان خورشيد بر نيك و بد مى تابند و بخل وامساكى دراين جهت ندارند, بى شك خدمتگزار بشرند واز پاداش خداوند نيز بهره مند.

امام موسى بن جعفر( ع ) فرمود:

ان لله عبدا فى الارض يسعون فى حوائج الناس هم الامنون يوم القيامه 8 .

خدا را در زمين بندگانى است كه در برآوردن نيازمنديهاى مردم تلاش مى كنند.ايشان , در قيامت درامنيت وامان قرار دارند.

اين گونه روايات , خدمت را, مطلقا,ارزش دانسته و محدوديتى در آن قائل نشده است روايات فراوان ديگرى نيز داريم كه در آنها قيد خدمت به مومن آورده شده كه به برخى از آنهااشاره خواهيم كرد.از مجموع اين دو گروه از روايات چنين به دست مى آيد كه خدمت رسانى مساله اى است كه داراى ارزش ذاتى و همانگونه كه خدمت به مومن ازارزش والايى برخورداراست , خدمت به غير مومن نيزارزش است .

 

جلوه هاى خدمتگزارى

خدمتگزارى با عناوين و تعبيرات گوناگون در منابع دينى , مورد ترغيب و تشويق قرار گرفته است كه هر كدام به گونه اى مساله خدمت به مردم را درابعاد مختلف , مطرح مى سازد, كه در مجموع , همه , جلوه هاى يك حقيقتند. دراين باره , به ذكر چند عنوان اشاره مى كنيم و يادآور مى شويم كه : ذكراين عناوين , جداى از يكديگر, به معناى استقلال و عدم تداخل آنها نخواهد بود.

 

الف . سودمندى و نفع رسانى

در بسيارى از روايات , خدمت به خلق و سودرسانى به آنان , عامل ارزشمندى انسان , به شمار آمده است . پيامبراكرم[ ص] , در پاسخ اين سوال كه محبوبترين افراد, پيش خداوند چه كسانى هستند؟ فرمود:

انفع الناس للناس 9 .

يا در وصف مومن مى فرمايد:

مثل المومن مثل النخله مااخذت منها من شى نفعك 10 .

شخص باايمان , همانند درخت خرمااست كه هر چه از آن برگيزى سودمند و مورد,استفاده است .

از آنجا كه انسان باايمان , براساس حق و حقيقت زندگى مى كند, نمى تواند جز نفع رسانى , روش ديگرى را پيش گيرد. نفع رسانى جزء مقومات ايمان او به شمار مى آيدازاين روى , قرآن مجيد[ حق] و طرفدارانش را,از آن نظر كه نافع و سودمندند براى ديگران , جاويد و ماندگار خوانده است :

... واما ماينفع الناس فيمكث فى الارض 11 ...

بنابراين , سراپاى زندگى انسان معتقد به خدا و روز واپسين رااين ويژگى تشكيل مى دهد كه در هر موقعيتى قرار بگيردو به هر درجه اى كه رسد براى مردم و در خدمت آنان است .امام صادق[ ع] در ذيل آيه شريفه [وجعلنى مباركااينما كنت] 12 فرمود :[ اى نفاعا] 13 . !

بدينسان مى يابيم كه مومن ,انسانى است مبارك , پرخير و پرسود براى ديگران و لازمه خصلت , خدمتگزارى وى نسبت به همنوعان است .

 

ب : برآوردن نيازها

گرهگشايى , حل مشكل ديگران و برطرف نمودن نيازهاى مادى و معنوى مردم , جلوه هاى ديگرى از خدمتگزارى هستند كه مورد سفارش اسلام مى باشند. برخوردارى ازاين ويژگى , توفيقى است كه خداوند نصيب بندگان نيكش مى سازد. در حقيقت , نيازمندى كه به انسان روى مى آورد, رحمت و هديه اى الهى است كه بايداز آن استقبال گردد.امام حسين[ ع] مى فرمايد:

ان حوائج الناس اليكم من نعم الله عليكم فلا تملواالنعم 14 .

نيازهاى مردم (كه شما براى حل آنان اقدام مى كنيد)از جمله نعمتهاى خداونداست براى شما.از مراجعه مردم به خودتان اظهار ملالت و دلتنگى نكنيد.

انسان اگر بتواند حاجت و نياز كسى را بر طرف كند, ولى در آن كوتاهى بورزد, گويا نعمتى را ناسپاسى كرده واز فيض و رحمت خداوند روى برتابيده و در نتيجه به خود, ظلم و ستمى را روا داشته داست . امام كاظم(ع) مى فرمايد:

من اتاه اخوه المومن فى حاجه فانما هى رحمه من الله ساقهااليه , فان فعل ذلك فقد وصله بولايتنا و هى موصوله بولايه الله عزوجل وان رده فقد ظلم نفسه واساءاليها 15 .

آن كه برادر دينيش نيازى پيش او مى برد, آن نياز رحمتى است الهى كه خداوند به سوى او فرستاده است .اگر آن نياز را برآورد, به ولايت ما رسيده و ولايت ما نيز به ولايت خداوند پيوسته است واگر آن نياز را رد به خود ستم كرده و بدى رسانده است .

روشن است كه : [ قضاء حوائج الناس] و برآوردن نيازهاى مردم هرگونه اقدام مثبت و خيرخواهانه در مسائل مادى و معنوى را شامل مى شود بنابراين , همانگونه كه چراغى را فرا راه مردم برافروختن , نابينايى را دست گيرى كردن يتيمى را سرپرستى و نوازش نمودن خدمت و برآوردن نياز به شمار مى آيد, همچنين گمراهى را هدايت كردن , جاهلى راارشاد نمود و منحرفى را به راه آوردن نيز,از مصاديق بارز خدمتگزارى است . دراين باره نمونه هاى فراوانى در كتب احاديث به چشم مى خورد, تا آنجا كه براى اين عنوان , باب مستقلى گشوده است . 16

 

ج . يارى به ديگران

از جلوه هاى خدمتگزارى , يارى به ديگران است . يارى در مسائل و مشكلات زندگى , بويژه در بعد مالى واقتصادى , كه از آن در فرهنگ اسلامى , تعبير به[ مواسات] شده است .

در معناى واژه مواسات گفته اند:

[مواسات (با همزه ) با برادران دينى , عبارت است از يارى رساندن به آنان , با مال و جان و مانند آن , در چيزهايى كه به آن نيازمندند و مواسات (با واو) هم در لغت به همين معنى به كار رفته است] 17 .

دراهميت اين عملسخن فراوان است . پيامبر اكرم(ص) كمك رسانى به برادران دينى را (مواساه الاخ فى الله )از بهترين و سرآمدترين كارها (سيدالاعمال ) شمرده است 18 . در سيره و روش آن حضرت برترى و فضيلت از آن كسانى بود كه داراى اين صفت باشند.

... اعظمهم عنده منزله احسنهم مواساه و موازره 12 .

اگر جامعه اسلامى را مانند پيكر واحدى بدانيم ,اعضاى اين پيكر ارتباطى حياتى و سرنوشت ساز, با يكديگر دارنداختلال و كم كارى در يك عضو, عامل به هم خوردن تعادل بدن خواهد شد. دراين هنگام , بقيه اعضا بايد به كمك آن عضو بشتابند و به او يارى دهند تا نظم و تعادل به بدن برگردد و حيات و زندگى ممكن شود.اين حقيقت , در سطح جامعه اسلامى نيز بايد پياده شود.اگر نيازمندى به عللى نتوانند خود را همپاى ديگران قرار دهد, شايسته است ديگران به او يارى دهند تا عدالت و تعادل اجتماعى در جامعه محقق گردد.امام صادق[ ع] ايجاد مواسات را به عنوان حق افراد جامعه اسلامى بر يكديگر بيان فرموده است :

يحق على المسلمين الاجتهاد فى التواصل والتعاون والتعاطف و المواساه لاهل الحاجه و تعاطف بعضهم على بعض 20 .

مسلمانان موظفند در راه پيوستگى و كمك نسبت به نيازمندان كوشا و جدى باشند,از عواطف اخلاقى و كمكهاى مالى مضايقه نكنند به هنگام گرفتارى و نياز, يار و ياور هم باشند.

ادامه دارد ...

منبع : mag.riau.ac.ir

 

دانستنیها                          

شگفتی های آی تی در سال 2012

 

پیش بینی می شود که در سال 2012 میلادی جهش چشمگیری در بازار کامپیوتر و ابزار الکترونیک مانند موبایل رخ دهد که با امکانات بی نظیر خود همگان را غافلگیر خواهد کرد.

 

گوشی موبایل آیفون 5

علاقه مندان پرفروش ترین گوشی جهان یعنی گوشی های "آی فون" ساخت کمپانی اپل همیشه منتظر به بازار آمدن نسخه های جدیدتر این گوشی اند تا ببینند ای بار چه خلاقیت های منحصر به فردی در گوشی این کمپانی به کار رفته است.

 

استیو جابز به عنوان مدیر ارشد و فقید کمپانی اعلام کرده بود که آیفون 5 تا سال 2013 میلادی به بازار خواهد آمد اما ظاهرا کمپانی آپل پس از درگذشت جابز تصمیم گرفته تا آیفون پنج را در سال آینده میلادی یعنی 2012 به بازار عرضه کند.

هنوز مشخصات گوشی بعدی آیفون معلوم نیست و صحبت ها در حد شایعه است اما ظاهرا این گوشی از فناوری بسیار پرسرعت برای اتصال به اینترنت برخوردار خواهد بود و دارای صفحه کلید مجازی است که صفحه کلید را با نور روی میز کاری خواهند انداخت و ابعاد و وزن آن بسیار کمتر خواهد شد.

 

 

آندروید 2012، نسل جدید نرم افزار سیستم عامل موبایل

 

 

کمپانی گوگل قصد دارد با ارائه نسخه جدید و کارآمدی از سیستم عامل گوشی های موبایل به نام آندروید انقلابی در سیستم عامل های موبایل به پا کند. حرف و حدیث در باره این سیستم عامل فراوان است اما به نظر می رسد بسیاری از مشکلات نرم افزاری (موسوم به باگ) در نسخه های قبلی آندروید حذف شده باشد و از پیچیدگی بیش از اندازه آن نیز کاسته شده باشد. نسخه جدید نیز موسوم به Google Ice Cream Sandwich است.

 

 

ویندوز 8، نسل بعدی سیستم عامل ویندوز

تا دو ماه دیگر یعنی تا فوریه سال 2012 سیستم عامل جدید کمپانی مایکروسافت موسوم به ویندوز 8 به بازار خواهد آمد. در این سیستم عامل رابط کاربری بسیار بهتر شده و امنیت ان نیز در مقایسه با سیستم عامل ویندوز 7 بهینه تر شده است و سیستم عامل قادر است از حداکثر توان سخت افزارهای مختلف استفاده کند. این سیستم عامل هشتمین نسل از سیستم عامل های ویندوز می باشد و به همین دلیل نام آن را ویندوز ۸ گذاشته اند.

 

 

از قابلیت های این سیستم عامل می توان به ارتباط سریعتر با استفاده از یواس بی ۳ و بلوتوث ۳، پشتیبانی از پردازنده های ARM، رمزگذاری کامل دیسک سخت، حساسیت نسبت به نور محیط، تشخیص چهره کاربر برای لاگین و لاگ اوت کردن، محیط ظاهری لمسی، برجسته بینی سه بعدی و پشتیبانی تلویزیون بی سیم اشاره کرد.

 

 

دوربین کانن 5 دی -  Canon EOS 5D )  Mark III )

همچون دوربین 5 دی نسل قبلی (مارک 2) این دوربین نیز از وسعت و ظرایف دقیق عکسبرداری استفاده خواهد کرد تا رقیب مناسبی برای دوربین نیکون دی 800 باشد.

 

 

 

قرار بود این دوربین جدید زودتر از این ها به بازار بیاید اما وقوع سونامی و زمین لرزه در ژاپن تاریخ ارائه آن به بازار را تا سال 2012 به تعویق انداخت. احتمالا دوربین جدید با قیمت 2500 دلار به بازار معرفی خواهد شد.

 

 

آی پد 3

 

همگان در بازار تبلت ها منتظرند تا آی پد 3 کمپانی اپل با وضوح بیشتر نمایشگر به بازار بیاید. اگر شایعات جدی گرفته شود قرار است تا ماه مارس 2012 آی پد جدید با کاهش قیمت نسبت به آی پد 2 به دست مشتاقان صنعت آی تی برسد. این تبلت نیز قابلیت پخش صدا و تصویر به صورت کتاب، نشریه، فیلم، موسیقی ، بازی، و جست و جو در وب را دارد. خصوصیات اندازه و وزن آن بین یک تلفن هوشمند و یک لپ تاپ است.

 

 

کنسول بازی پلی استیشن ویتا

کمپانی سونی اعلام کرده نسل بعدی ابزار بازی های الکترونیک موسوم به پلی استیشن را در 22 فوریه به بازار ارائه خواهد کرد. صفحه لمسی و گرافیک بسیار بهتر از خصوصیت این پلی استیشن ها خواهد بود که قادر خواهند بود با اتصال پر سرعت به اینترنت در بازی های آنلاین نیز شرکت کند و قیمت آن حدود 299 دلار خواهد بود.

 

 

از ویژگی های این محصول٬ دو آنالوگ استیک٬ صفحه نمایشگر ۵ اینچی (۱۳۰ میلیمتری) اوال ای دی با قابلیت صفحه لمسی است. این کنسول دستی٬ امکاناتی چون بلوتوث٬ وای-فای و   تری جی را نیز پشتیبانی می کند.

این کنسول دارای پردازشگر قدرتمند ۴ هسته ای ARM Cortex-A9 MPCore می باشد و به منظور رقابت با نینتندو سه دی اس عرضه خواهد شد.

 

 

کنسول بازی نینتندو وی یو

کنسول بازی خانگی نسل بعدی شرکت چند ملیتی نینتندو است که قرار است در اوائل سال 2012 میلادی به بازار عرضه شود. نینتندو تواسنت با ورود یخ بازار در صدر فروش بازی های کنسول قرار بگیرد و از پلی استیشن سونی و ایکس باکس مایکروسافت پیشی بگیرد و ظاهرا قصد دارد این رکورد را نیز در سال آینده میلادی ادامه دهد.

 

 

یک ویژگی مشخص این کنسول، کنترلر وایرلس آن، وی ریموت می باشد که می تواند به عنوان یک وسیله اشاره کننده دستی به کار رود و حرکات را در فضای سه بعدی تشخیص دهد. نسخه های قبلی این کمپانی تا به حال 100 میلیون عدد فروش داشته است.

 

منبع : www.ghasednews.ir

 

  مباحث فرهنگی            

10 نکته‌ که در مورد سال جدید میلادی نمی‌ دانستید

تهیه و ترجمه ‌: مریم محبعلی ‌نژاد

 

فردا یکشنبه 11 دی ماه 1390 مصادف است با اول ژانویه 2012  و آغاز سال نوی میلادی.

بی مناسبت ندیدیم، مطلبی را در بخش فرهنگی مجله، به این مناسبت اختصاص دهیم.

سال نوی میلادی همراه با جشنی است که سالانه مردم زیادی در جهان با آن همراه می‌ شوند. با اینکه شروع سال در همه جای دنیا در زمان یکسانی اتفاق نمی ‌افتد، مفاهیم آغاز سال نوی میلادی و فرهنگی که پشت آن پنهان است در میان انسان ها به سال های بسیار دور بازمی‌ گردد.

ما هم به مناسبت سال جدید 10 نکته کوچک را برایتان بازگو می کنیم که شاید در موردشان اطلاعی نداشته باشید.

 

ما ژانویه را اول سال جدید غربی می ‌دانیم و به خاطر آن از رمی‌ها قدردانی می ‌کنیم که این سنت را برایمان به ارمغان آوردند. اما باید این اشتباه را بهتان گوشزد کنیم که در گذشته اول سال نوی رمی‌ها در ماه مارس برگزار می ‌شد و این تاریخ به مرور زمان تغییر کرد تا برای ما بازتاب نشانه ای باشد: در تاریخ 153 بعد از میلاد در نشست سران کشور تاریخ مراسم تغییر کرد و تاریخ سال نو نیز همین تاریخی شد که الان ما می‌شناسیم. پاپ گریگوری هفتم، پدر تقویم مسیحی، سال نوی «ملی» را در سال 1582 به عالم مسیحیت معرفی کرد.
 

درحالیکه ملتهای پیرو مذهب کاتولیک تقویم مسیحی را قبول کردند، اما این اتفاق در میان اقوام پروتستان مدتی زمان برد. بریتانیای کبیر و مستعمراتش تا سال 1752 این تقویم را به رسمیت نشناختند. آخرین کشوری هم که این تقویم را قبول کرد، کشور سوئد بود.
 

در بسیاری از فرهنگ‌ها‌ی جهان سمبل سال نو در قالب کودکی فرشته وار ظاهر می‌شود. این سنت به زمانهای گذشته و تاریخ یونان برمی‌گردد و به جشنواره «دیونیسوس» (خدای شراب، شعر و جشن) مربوط می‌شود. درخلال جشن‌ها‌ی «دیونیسوس» اغلب یک نوزاد تازه به دنیا آمده را به عنوان نماد باروری و حاصلخیزی به مراسم می‌آوردند تا باعث افزایش محصول کشاورزی در سال بعدی بشود.
 

در فرهنگ  غرب، سال نو آخرین جشن در فصل تعطیلات بعد از «جشن شکرگزاری» و کریسمس محسوب می‌شود. اما در جاهای مختلف انواع گوناگونی دارد. مثلا در شهر بابل قدیم جشنهای سال نو یازده رو ز طول می‌کشید و با اولین ماه نو و بعد از اعتدال بهاری آغاز می‌شد.
 

سال نو در فرانسه واقعه بزرگی شمرده می‌شود و با نام Jour des Ιtrennes شناخته می‌شود،  از اول ژانویه شروع شده و تا ششم ژانویه طول می‌کشد. فرانسوی‌ها‌ اغلب شراب گرم می‌نوشند و نیز کیک مخصوصی به نام galette des rois می‌خورند. این کیک از ایالتی در جنوب آمریکا به نام Louisiana گرفته شده است.
 

برای بچه‌ها‌یی که بعد از سال 1975 به دنیا آمده اند، تصویرشان از مفاهیم «سال نو» بیشتر بر اساس انیمیشن Shiny New Year،‌ ساخته رودولف شکل گرفته است که دنباله انیمیشن قبلی اش یعنی «گوزن دماغ قرمز» بود. او در این به پرنده ای بزرگ و البته ترسناک و بچه ای به نام Happy را نشان می‌دهد.
 

 یهودیان نیز در سال نو غذای محبوبی با نام Rosh Hashana می‌خورند، در فرهنگ‌ها‌ی دیگر نیز بدین ترتیب مردم جشنهایی برگزار کرده و غذاهای مخصوص می‌خورند.
 

اول ژانویه در تقویم مسیحیت به نام مهمانی The Circumcision of Christ شناخته می‌ شد.


سال نو در اسکاتلند Hogmanay نامیده می‌شود. بنا بر باور مردم ریشه سال نو به یک جشن باستانی آنها بازمی‌ گردد. Hogmanay در میان جنبش پروتستان‌ها‌ به صورت مخفیانه برگزار می‌ شد اما از قرن هیجدهم  به بعد جنبه عمومی ‌تری به خود گرفت. یکی از سنتهای دوست داشتنی در فرهنگ آنها سنت «اولین قدم» نام دارد: طبق این رسم اولین فردی که در نیمه شب از درگاه یا آستانه خانه یک دوست یا همسایه رد شود، هدیه‌ها‌یی نمادین مثل نمک، زغال سنگ، و یک نوع کیک میوه ای (به نام کلوچه سیاه) برایش می‌آورد. رسم و رسوم محلی در اسکاتلند تنوع گسترده ای دارد.
 

Auld Lang Syn تقریبا به معنی «خیلی خیلی قدیمی» می‌شود و به صورت ناقص توسط رابرت برنز نوشته شده است. وقتیکه برنز این ترانه را به موزه موسیقی اسکاتلند فرستاد، ‌نوشت «آهنگ پیش رو، آهنگی قدیمی،‌ مربوط به زمانهای گذشته، که هرگز چاپ نشده است و حتی تا وقتی که من را از مردی پیر گرفتم هنوز به صورت دستی هم نوشته نشده بود. درحالیکه تن اصلی آهنگ مورد قبول واقع نشد،‌ اما مردم غرب و مسیحیان سراسر جهان به خوبی این آهنگ را می ‌شناسند.

 

 منبع : www.seemorgh.com

 

  تست خودشناسی            

 

تست خودشناسی

 

 

 

تست تشخیص شخصیت و تشبیه آن به گل

 

اگر مایلید اطلاعات بیشتری درمورد شخصیت خودتان وخصوصیاتی كه باعث می‌شوند دیگران شما را بیشتردوست داشته باشند پیدا كنید به تست زیربا كمال صداقت پاسخ دهید.این تست جدیدترین تست روان شناسی دركشورآمریكا است.

 

1) فرض كنید شما مشخصه صورت كسی هستید، كدام قسمت از صورت او هستید؟

 الف : چین وچروك

ب : لكه

ج : خال زیبایی

د : كك ومك

ت :لبخند

 

2) دوست دارید چه نوع پرنده ای باشید؟

الف : شباهنگ

ب : جغد

ج : عقاب

د : فلامینگو

ت : پنگوئن

 

3) كدام یك ازآلات موسیقی را دوست دارید؟

الف: پیانو

ب : ویلون

ج : سازدهنی

د : گیتار

ت : دف

 

4) كدام یك ازبرنامه های تلویزیونی برای شما جالب تراست؟

الف : اخباروبرنامه های مستند

ب : فیلم های درام وزندگی نامه

ج : هیجانی وپلیسی

د : عشقی وماجرایی

ت : كمدی وكارتون

 

 5) كدام یک ازبازی های شهربازی را بیشتردوست دارید؟ 

الف : هیچ كدام , من ازشهربازی متنفرم

ب : قطاریا قایق

ج : نمایش واجرای كمدی

د : چرخ وفلك ووسایلی كه سریع می چرخند

ت: ترن های هوایی سریع السیر

 

6) آیا شما به اشتباهات خودتان می ‌خندید؟ 

الف : هرگز

ب : به ندرت

ج : برخی مواقع

د: معمولا

ت: همیشه

 

7) اگردوست شما سربه سرتان گذاشت چه عكس العملی نشان می دهید؟

الف : عصبانی می‌ شوید

ب: ناراحت می ‌شوید

ج : برایتان جالب است

د: تلافی می ‌كنید

ت : چندین برابرتلافی می‌ كنید

 

8) اولین چیزی كه صبح، موقع بیدارشدن به فكرتان خطورمی ‌كند چیست؟ 

الف : كارویا تحصیل

ب: مشكلات زندگی

ج : صبحانه

د : روزی كه درپیش دارید

ت : كاری كه تا شب انجام خواهید داد

 

9) در زندگیتان چه شعاری دارید؟ 

الف : وقت طلاست

ب: سحرخیزباش تا كامروا باشی

ج : آنچه برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند

د : زندگی كن وبه دیگران هم اجازه زندگی كردن بده

ت : بی خیال باش , هرچه بادا باد

 

10) آیا به همه حیوانات علاقه مندید؟ 

الف : اصلا

ب: تعداد كمی ازحیوانات

ج : برخی ازحیوانات

د: بیشترحیوانات

ت : تمام حیوانات

 

11) شما لبخند می‌ زنید؟ 

الف : هرگز

ب: به ندرت

ج : گاهی اوقات

د :اغلب

ت : آنقدرزیاد كه برخی فكرمی كنند دیوانه هستم

 

12) نظردیگران راجع به شما اغلب كدام مورد است؟ 

الف : بی رحم

ب : سرد وبی احساس

ج :زیبا

د : دوست داشتنی

ت : خوشگذران

 

13) شما احساس عشق وقدردانی خود را نشان می‌ دهید؟ 

الف : هرگز

ب : به ندرت

ج : گاهی

د :اغلب

ت : حداكثرتا جایی كه امكان دارد

 

14) شما اعتقاد دارید كه برای شاداب بودن باید ساعاتی ازروز را منحصرا صرف خودتان كنید؟ 

الف :اصلا

ب: احتمالا نه

ج : گاهی

د : بله

هـ : البته ,تا جایی كه امكان دارد به خودتان می ‌رسید

 

15) آیا زندگی شما بابرنامه ریزی پیش می‌ رود؟

الف : من حتی درتعطیلات هم برنامه ریزی می ‌كنم

ب : همیشه برنامه ریزی می ‌كنم

ج : بستگی به روزهفته دارد

د :درصورت امكان اجازه می‌دهم كه خودش پیش آید

هـ :همیشه بدون برنامه ریزی روزها را طی می ‌كنم

 

 

حال امتیازات كنار گزینه هایی را كه انتخاب كرده اید با امتیازات زیر جمع كنید.

گزینه الف 1 امتیار؛  گزینه ب 2 امتیاز؛  گزینه ج 3 امتیاز؛  گزینه د 4 امتیاز و گزینه ت 5 امتیازدارد.

امتیازات بدست آمده خودتان، ازپانزده سوال تست را مطابق با متن های زیرمقایسه كنید.

 

•

•

•

 •

 •

•

•

•

•

•

•

•

•

•

•

•

•

•

•

•

•

•

•

•

 

اگر امتیاز شما بین 1 تا 20 باشد :

بدین معنی است كه شما سوسن سفید هستید. مردم شما را به خاطرپشتكارتان، ازجان ودل مایه گذاشتن تان وموفقیت هایتان تقدیرمی كنند. اهداف مشخصی دارید وفكرتان بركارتان متمركزاست. احتمالا فرزند اول خانواده هستید. احساستان را به سختی ابرازمی كنید. یكی ازمهمترین نگرانی های شما این است كه چگونه دربرابرافراد مختلف ظاهرشوید. اندیشه هایتان كمی متمایل به بدبینی است. اعتماد به نفس دارید ولی درباطن گاهی به خود اعتماد ندارید. قادرهستید كه هدفی تعیین كنید وبه آن برسید. بعضی مواقع دنیا را با دیدی باریک بین می‌ نگرید. احساس می‌ كنید كه وقت كمی برای رسیدن به آرزوهایتان دارید.

مواظب باشید جدی بودنتان شما را ازدنیای اطراف دورنكند. خونسرد باشید و اززندگیتان لذت ببرید. كارهایی انجام دهید كه ازآنها لذت می برید. با انجام این دستورات قوه خلاقیت تان شكوفا می شود. سعی كنید كه بیشتربخندید وبا دیگران درتماس باشید.

 

اگر امتیاز شما بین 21 تا 54 باشد :

بدین معنی است شما یك گل رزهستید. كمی تیغ دارید ولی زیبایی های بسیاری دارید. حس شوخ طبعی دارید ولی ازشنیدن جوک لذت می‌برید. احتمالا فرزند وسط خانواده هستید مردم دوست دارند دور و برشما باشند. خونگرم هستید. دوستان صمیمی بسیاری دارید. زندگی را بادید واقع بینانه می‌ نگرید. آگاهید كه زندگی ازخوبی ها وبدی ها تشكیل شده است. قادرید شانس خودتان را با توجه به سرمایه های كه دارید امتحان كنید. سخت كوش هستید وبه اهدافتان پایبندید. دوست دارید خودتان باشید واین مساله به شما اعتماد به نفس می ‌دهد مشكل ترین مساله درزندگیتان یكنواخت بودن مسایل است. یكنواختی درهرمساله ای شما را آزارمی ‌دهد وباعث كسل شدن روحیه شما می ‌شود .

به شما پیشنهاد می ‌گردد كه افق دیدتان را وسیع تركنید؛ مسایل جدیدی را تجربه وكشف كنید؛ آنگاه متعجب خواهید شد كه چه نتایج زیبایی به دست آورده اید ومهمترازهمه اینكه، فراموش نكنید كه درهمه چیزدنبال زیبایی بگردید مخصوصا درخودتان .

 

اگر امتیاز شما بین 55 تا 75 باشد :

بدین معنی است كه شما یك گل آفتابگردان هستید دربستری ازگل های رز.

یک ویژگی بارزدرشما وجود دارد كه باعث گرمادهی به دیگران وجلوه گری شما می‌ شود. ممكن است شما كوچكترین فرزند خانواده ویا تنها فرزند باشید. دروقت لازم جدی هستید ولی دوستانتان شما را به عنوان یک شخص شوج طبع می شناسند. ازگفتن جوك لذت می ‌برید. گاهی شیطنت می‌كنید. مایلید كه با افراد جدید وجالبی درزندگیتان آشنا شوید. با افرادی كه هیچ وقت نمی‌ خندند راحت نیستید. دید مثبتی به زندگی دارید. درهمه چیزبه دنبال خوبی ها هستید. بیدی نیستید كه با هربادی بلرزید. گرم، دوست داشتنی، با وفا واجتماعی هستید وهركدام ازاین صفات می‌ تواند دلیلی برای خوب بودن شما باشد. انرژی نامحدودی دارید ولی انگیزه تان كم است. برای شما مشكل است كه فقط برروی یك كارمتمركز شوید به شما پیشنهاد می‌ گردد كه اجازه دهید مردم روی جدی شما راهم ببینند همان طوركه چهره شاد شما را می بینند. دراین صورت می‌ خواهند كه همیشه با شما باشند. به احساسات دیگران احترام بگذارید ازاین شاخه به آن شاخه نپرید وكاری راكه دوست دارید انتخاب كنید وتا پایان آن را انجام دهید.

 

منبع : www.takbarg.ir

 

  عبادت و بندگی             

فلسفه نماز چیست؟

۱- نماز موجب یاد خداست:

یاد خدا بهترین وسیله براى خویشتن دارى و کنترل غرایز سرکش و جلوگیرى از روح طغیان است . نمازگزار همواره به یاد خدا مى باشد , خدایى که از تمام کارهاى کوچک وبزرگ ما آگاه است , خدایى که از آنچه در زوایاى روان ما وجود دارد و یا ازاندیشه ما مى گذرد , مطلع و با خبر است و کـمـترین اثر یاد خدا این است که به خودکامگى انسان و هوس هاى وى اعتدال مى بخشد , چنان که غـفلت از یاد خدا و بى خبرى از پاداشها و کیفرهاى او , موجب تیرگى عقل و خرد و کم فروغى آن مى شود . انـسـان غـافـل از خـدا در عـاقبت اعمال و کردار خود نمى اندیشد و براى ارضاى تمایلات و غرایز سـرکـش خـود حد و مرزى را نمى شناسد و این نماز است که او را در شبانه روزپنج بار به یاد خدا مى اندازد و تیرگى غفلت را از روح و روانش پاک مى سازد . به راستى , انسان که پایه حکومت غرایز در کانون وجود او مستحکم است , بهترین راه براى کنترل غرایز و خواستهاى مرز نشناس او همان یاد خدا , یاد کیفرهاى خطاکاران و حسابهاى دقیق و اشتباه ناپذیر آن مى باشد . از این نظر قرآن یکى ازاسرار نماز را یاد خدا معرفى مى کند : اقم الصلوه لذکرى نماز را براى یاد مـن بـپـا دار(۱).

 

۲- دورى از گناه:

نمازگزار ناچار است که براى صحت و قبولى نماز خود از بسیارى از گناهان اجتناب ورزد ; مثلا , یکى از شرایط نماز مشروع بودن و مباح بودن تمام وسایلى اسـت کـه در آن بـه کار مى رود , مانند آب وضو و غسل , جامه اى که با آن نمازمى گزارد و مکان نـمـازگـزار , این موضوع سبب مى شود که گرد حرام نرود و در کار وکسب خود از هر نوع حرام اجـتـناب نماید ; زیرا بسیار مشکل است که یک فرد تنها درامور مربوط به نماز به حلال بودن آنها مقید شود و در موارد دیگر بى پروا باشد . گویا آیه زیر به همین نکته اشاره مى کند و مى فرماید: «ان الصلوه تنهى عن الفحشاء و المنکر؛ که نماز ( انسان را ) از زشتیها و گناه باز مى دارد».(۲) بـالاخـص اگـر نـمـازگـزار مـتوجه باشد که شرط قبولى نماز در پیشگاه خداوند این است کـه نـمـازگـزار زکـات و حـقوق مستمندان را بپردازد ; غیبت نکند ; از تکبر و حسد بپرهیزد ; از مـشـروبات الکلى اجتناب نماید و با حضور قلب و توجه و نیت پاک به درگاه خدا رو آورد و به این ترتیب نمازگزار حقیقى ناگزیر است تمام این امور رارعایت کند.

روى هـمـیـن جـهات , پیامبر گرامى ما صلى اللّه علیه و آله و سلم مى فرماید : نماز چون نهر آب صافى است که انسان خود را در آن شست وشو مى دهد ;اگر کسى در شبانه روز پنج مرتبه خود را با آب پاک شست وشو دهد , هرگز بدن اوآلوده و کثیف نمى شود . هـمچنین کسى که در شبانه روز پنج مرتبه نماز بخواند و قلب خود را در این چشمه صاف معنوى شست وشو دهد , هرگز آلودگى گناه بر دل و جان اونمى نشیند.

 

۳- نـظافت و بهداشت:

از آنجا که نمازگزار در برخى از مواقع همه بدن را باید به عنوان غسل بشوید و معمولا در شبانه روز چند بار وضو بگیرد و پیش از غسل ووضو تمام بدن خود را از هر نوع کثافت و آلودگى پاک سازد ; ناچار یک فرد تمیز ونظیف خواهد بود . از این نظر نماز به بهداشت و موضوع نظافت که یک امر حیاتى است کمک مى کند.

 

۴- انـضـباط و وقت شناسى :

نمازهاى اسلامى هر کدام براى خود وقت مخصوص و معینى دارد و فرد نمازگزار باید نمازهاى خود را در آن اوقات بخواند , لذا این عبادت اسلامى به انضباط و وقت شناسى کمک موثرى مى کند . بالاخص که نمازگزار باید براى اداى فریضه صبح پیش از طلوع آفتاب از خواب برخیزد , طبعا یک چـنـیـن فـردى گـذشـته از این که از هواى پاک و نسیم صبحگاهان استفاده مى نماید , به موقع فعالیت هاى مثبت زندگى را آغاز مى کند . آثار فردى و تربیتى نماز به آنچه که گفته شد منحصر نیست ; ولى این نمونه مى تواند نشانه اسرار بزرگ این عبادت بزرگ اسلامى باشد .

اسرار اجتماعى نماز :نماز در اوقات معین نمودارى از وحدت و یگانگى ملت بزرگ اسلام است ; زیرا هـمـه مـسـلـمـانـهـا در وقـتـهاى مخصوصى رو به قبله ایستاده و با آداب خاصى خداوند جهان رامـى پـرستند , این خود نمونه بزرگى از اتحاد و یگانگى ملتى است که اسلام همه را به وسیله آن عبادت متحد و متشکل نموده است . هـرگاه این نمازها به صورت جماعت برگزار گردد , روح وحدت و اتحاد و مساوات وبرابرى , از صـفهاى منظم و فشرده نمازگزاران نمایان خواهد بود و اهمیت این اتحادو یگانگى معنوى نیازى به توضیح ندارد . گـرچـه اسـرار و فـوایـد اجتماعى و تربیتى نماز منحصر به اینها نیست , ولى همین قدر روشنگر عظمت و اسرار خطیر این فریضه الهى مى باشد.

 

پی نوشت ها :

پاسخ به پرسشهاى مذهبى، مکارم شیرازى – ناصر و جعفر سبحانى

 ۱ – سوره طه , آیه ۱۴ .

 ۲ – سوره عنکبوت , آیه ۴۵ .

 

منبع : www.porseman.org

 

  لينک های هفته             

ویژه نامه ولادت امام موسی کاظم علیه السلام سال 90

 

برترین تصاویر نجومی سال 2011

 

پرونده ای برای پایان دنیا در سال 2012

 

شبکه خبری تحليلی فرهنگ آشتی

 

کتاب سیماى مؤمن در قرآن و حدیث

 

انجمن سایت علمی دانشجویان ایران

 

جشن کریسمس در نقاط مختلف جهان

 

ماهنامه گزیده مدیریت